10 nejlepších bezpečnostních tipů WooCommerce, které udrží váš online obchod v bezpečí

WooCommerce je oblíbený plugin pro WordPress, který vám pomůže nastavit internetový obchod. Ve skutečnosti více než 22 % celkových webů WordPress používá WooCommerce.

I když je to žádoucí volba pro svou flexibilitu a snadné použití – přichází s několika funkcemi.

Pokud vytváříte web WordPress nebo platformu eCommerce poprvé, možná budete muset projít oficiální dokumentaci, abyste pochopili vše, co nabízí.

A jakmile nastavíte svůj internetový obchod, bezpečnost vaší platformy se stane nejvyšší prioritou.

Zejména když vezmeme v úvahu, že spotřebitelé v novém věku preferují online nakupování a kybernetické zločiny zahrnující narušení dat elektronického obchodu a podvody jsou neustále na vzestupu.

A abychom vám s tím pomohli, zde jsou některé z nejlepších bezpečnostních tipů WooCommerce k ochraně vašeho nákupního webu.

WooCommerce je ve výchozím nastavení bezpečný, ale není neprůstřelný

WooCommerce je platforma s otevřeným zdrojovým kódem, která je aktivně udržována. Normálně dostává pravidelné funkce a aktualizace zabezpečení, aby byl zážitek bezpečný.

Problém se zabezpečením se však může objevit jako překvapení – stejně jako a kritická zranitelnost vkládání SQL odhalená v roce 2021.

I když to bylo opraveno najednou, znamená to, že bezpečnostní problémy se mohou vynořit bez ohledu na to, co.

Co byste měli vědět, než prozkoumáte tipy na zabezpečení

Při dodržování těchto tipů nemusíte být odborníkem na WordPress. Existuje však několik bodů, které byste měli vědět, než budete pokračovat:

  • K testování a prozkoumávání možností raději použijte místní vývojový nástroj WordPress.
  • Než se pokusíte zavést na svůj web změny zabezpečení, proveďte ruční zálohu.
  • Pokud chcete na svém aktivním webu provést změny, přepněte jej do režimu údržby.
  • Pokud chcete pomoci s implementací těchto tipů, dejte přednost spravovanému řešení hostování WooCommerce.
  Jak zrušit předplatné CBS All Access

Vyhněte se levnému hostingu

Bez ohledu na to, co děláte – pokud je váš hostitel nejistý, nic nemůže vyřešit bezpečnostní noční můru, která s tím přichází.

Pokud tedy uvažujete o použití WooCommerce na vašem webu WordPress ke spuštění nákupního portálu, měli byste se rozhodnout pro prémiový hosting WordPress.

Nejen kvůli bezpečnosti, ale obecně existuje několik důvodů, proč se vyhnout levnému hostingu pro WordPress.

Povolit dvoufaktorové ověřování

Abyste zabránili útočníkovi v přístupu na váš web, musíte zabránit neoprávněnému přístupu.

Obvykle je to často slabé zabezpečení přihlášení, které vede k únosu webu.

Chcete-li začít, vaším prvním krokem by mělo být přidání dvoufaktorové autentizace (2FA) pro přístup na web. Je-li povoleno, budete po přihlášení pomocí hesla potřebovat ověřovací kód. Můžete začít používat 2FA aplikace jako Authy pro jeho nastavení.

Bohužel vám WordPress ve výchozím nastavení nedává možnost přidat 2FA. Takže musíte použít některé z bezpečnostní pluginy nebo 2FA pluginy.

Můžete také najít několik doplňků WooCommerce, které uživatelům umožní zaregistrovat/zabezpečit účty prostřednictvím jejich mobilních čísel a OTP.

Zásady silného hesla účtu

Povolení 2FA neznamená, že byste se měli spoléhat na slabé a snadno zapamatovatelné heslo. Potřebujete bezpečné heslo, aby bylo pro hackera obtížné uhodnout nebo se pokusit vynutit si způsob přihlášení.

  Jak zmenšit velikost souboru prezentace PowerPoint

Obvykle potřebujete kombinovat abecedy, velká/malá písmena, čísla a speciální znaky (jako !,#,@), abyste vytvořili složité heslo.

Samozřejmě nemusí být možné zapamatovat si složitá hesla. Proto možná budete chtít použít správce hesel, abyste si to usnadnili.

Nejenom na váš účet správce, měli byste také povzbudit své zákazníky, aby měli silná hesla.

Omezit pokusy o přihlášení

Hacker může ve velké míře použít útok hrubou silou, aby zjistil kombinaci hesel (prostřednictvím sociálního profilování, phishingu a různých dalších technik).

Abyste tomu zabránili, můžete jednoduše omezit pokusy o přihlášení na vašem webu WordPress pomocí pluginu, jako je Přihlašovatel. Pokud počet pokusů o přístup k účtu překročí určitý limit, bude IP adresa zablokována, což ztíží úkol útočníka.

Použijte bezpečnostní plugin

Pokud nepoužíváte plnohodnotný bezpečnostní plugin pro funkci 2FA, možná budete chtít přidat vyhrazený bezpečnostní plugin.

Bezpečnostní plugin automatizuje ochranu pro většinu běžných útoků očekávaných na webu WordPress. Musíte přepnout několik možností a postupovat podle pokynů na obrazovce.

K použití těchto pluginů nejsou potřeba žádné technické znalosti.

Abyste měli náskok, podívejte se na náš seznam bezpečnostních pluginů vhodných pro tuto práci.

Nainstalujte certifikát SSL

Musíte aktivovat/instalovat SSL certifikát na vašem serveru, abyste zašifrovali spojení pro vaše návštěvníky a zabezpečili také váš web.

Povolit SSL s dobrým webhostingem je často bezplatné a snadné.

Pamatujte, že pokud pro svůj web nemáte aktivní SSL, budete muset před přechodem z HTTP na HTTPS nakonfigurovat několik věcí.

Aplikujte rozšířené bezpečnostní postupy

Kromě bezpečnostního pluginu existují některá další opatření, pro která se můžete rozhodnout:

Některé z věcí mohou zahrnovat:

  • Mít protokol aktivit
  • Sledování provozuschopnosti
  • Nasazení cloudového webového aplikačního firewallu (WAF)
  • Změna adresy URL a uživatelského jména správce

Můžete se rozhodnout pro některé z nejlepších cloudových WAF a řídit se některými z našich základních tipů, jak zabezpečit svůj web, abyste toho dosáhli.

  Skenujte a převádějte obrázky na text v telefonu a exportujte do MS Word

Provádějte pravidelné zálohy

Nic není 100% odolné proti hackerům. Tak se připravte, až vypukne peklo.

A zálohování vašeho webu – zejména uložené mimo web vám pomůže rychle se zotavit z jakékoli ztráty dat nebo škodlivých úprav vašeho webu.

Můžete to udělat ručně nebo použít záložní pluginy WordPress.

Udržujte věci aktuální

I když může být obtížné neustále testovat dostupné aktualizace motivů, pluginů a WordPressu, nainstalujte je co nejdříve.

Místní nástroje pro vývojáře WP jako DevKinsta vám může pomoci otestovat aktualizace před jejich odesláním na živý web.

K získání bezplatných prémiových pluginů nebo motivů nepoužívejte pochybné zdroje

Jsem si jistý, že vytvoření dokonalého obchodu WooCommerce může být nákladné úsilí, ale nepodléhejte prosím prémiovým tématům/pluginům zdarma.

Ano, mohli by dělat práci zdarma. Nakonec se ale váš internetový obchod může stát obětí kybernetického útoku, kdy můžete přijít o další peníze.

Zabezpečení WooCommerce je důležité než kdy jindy

S rostoucí poptávkou po online nakupování hraje WooCommerce významnou roli při posilování stránek založených na WordPressu.

Po vybalení je to bezpečné. Ale vzhledem k tomu, že v mixu neustále přibývají zlomyslní aktéři, je zabezpečení vašeho e-shopu prvořadou záležitostí.

x