etechblog

11 pluginů Illustratoru pro maximalizaci potenciálu vašeho designu

Kreativita je králem ve světě designu. To je důvod, proč návrháři potřebují zvýšit kreativitu a zjednodušit pracovní postupy. Použití všestranného a profesionálního softwaru pro návrh, jako je Adobe Illustrator, vám dává možnost předvést svou kreativitu.

Je pravda, že kreativita je základním kamenem designu, ale mít ve svém arzenálu nějaké zabijácké pluginy vám může rozhodně poskytnout výhodu se zvýšenou produktivitou. Zde se objevují pluginy nebo doplňky. Pluginy pomáhají návrhářům dokonale vyvážit kreativitu a produktivitu.

Pluginy Adobe Illustrator jsou neocenitelným nástrojem pro každého návrháře, který chce posunout hranice své kreativity a efektivity. Od návrhu produktu po loga vám pluginy pomohou snadno a efektivně dosáhnout vaší vize. Tyto výkonné doplňky vám mohou pomoci dosáhnout vaší vize s menším úsilím a maximalizovat váš návrhářský potenciál.

Ať už jste produktový designér, návrhář loga nebo obecný grafik, tyto pluginy vám mohou poskytnout výhodu, kterou potřebujete ke zlepšení své práce. Pojďme se tedy ponořit do světa pluginů Illustratoru a zjistit, jak mohou změnit vaši designovou hru.

Zásuvné moduly Adobe Illustrator jsou doplňky, které lze nainstalovat do softwaru pro vylepšení jeho funkčnosti a poskytnutí dalších funkcí. Tyto pluginy mohou návrhářům pomoci různými způsoby, od překonávání kreativních bloků až po kritická rozhodnutí.

Pluginy mohou přinést přesnost vektorového kreslení, zatímco některé pluginy mohou pomoci návrhářům experimentovat s barvami a tvary, což vede k novým nápadům a návrhovým řešením.

Pantone Connect

Pantone Connect je nezbytný plugin Adobe Illustrator pro každého návrháře, který chce posunout svou barevnou hru na další úroveň. Pomocí tohoto pluginu máte přístup k celé knihovně barev Pantone, včetně jejich nejnovějších verzí, přímo v aplikaci Illustrator.

To znamená, že již nemusíte trávit hodiny hledáním dokonalé shody barev nebo ručním zadáváním barevných kódů. Pantone Connect vám navíc umožňuje vytvářet a ukládat vlastní palety barev, což usnadňuje udržování konzistence značky.

Další skvělou funkcí tohoto pluginu je možnost vyhledávat barevné shody na základě obrázku nebo fotografie. To může změnit hru při pokusu o replikaci barev v designovém projektu.

Jednou z potenciálních nevýhod tohoto pluginu je však cena – i když je k dispozici bezplatná verze, celá sada funkcí vyžaduje předplatné. Bezplatnou verzi je také dobré používat, protože poskytuje více než 15 000 barev a umožňuje uložit 10 palet.

Celkově je Pantone Connect mocný nástroj, který může designérům ušetřit čas a pozvednout jejich barevnou hru do nových výšin.

Auto Spasitel

Auto Savior je nezbytný zásuvný modul Adobe Illustrator, který může zabránit ztrátě cenné návrhářské práce v důsledku neočekávaných selhání nebo výpadků napájení. Pomocí tohoto pluginu můžete nastavit automatické intervaly ukládání pro svou práci, čímž zajistíte, že budete mít vždy k dispozici poslední zálohu.

Navíc vám Auto Savior umožňuje přizpůsobit nastavení ukládání, což vám dává větší kontrolu nad procesem zálohování.

  Jak používat více oken aplikace na vašem iPadu

Úžasné odpočítávací hodiny ukazují čas „posledního uložení“ a „příštího uložení“, abyste si byli jisti, že si zapamatujete, kdy uložit. To je užitečné zejména při práci na společných projektech nebo při práci na dálku.

Jednou z největších výhod používání Auto Savior je klid, který poskytuje – vědomí, že vaše práce se automaticky ukládá v pravidelných intervalech, může zmírnit stres a frustraci ze ztráty hodin práce kvůli technickému problému.

Ziflow

Ziflow je plugin Adobe Illustrator, který je zvláště užitečný pro designéry, kteří potřebují spolupracovat s klienty nebo členy týmu na designových projektech.

Pomocí tohoto pluginu můžete snadno sdílet své soubory aplikace Illustrator s ostatními a přijímat zpětnou vazbu a komentáře přímo v dokumentu. To může ušetřit ohromné ​​množství času a eliminovat potřebu e-mailů nebo schůzek tam a zpět.

Kromě toho vám Ziflow Creative Collaboration umožňuje sledovat průběh vašich projektů, nastavovat termíny a přidělovat úkoly členům týmu. To může být užitečné zejména pro projektové manažery, kteří potřebují mít přehled o více projektech a členech týmu.

Ziflow Creative Collaboration má schopnost zefektivnit proces kontroly a schvalování. Tento plugin umožňuje klientům nebo členům týmu zanechat komentáře přímo k souboru návrhu, což eliminuje potřebu zdlouhavých e-mailových řetězců nebo osobních schůzek.

Kino

Cineware je jedinečný plugin Adobe Illustrator, který se odlišuje od ostatních pluginů svou schopností integrovat 3D animace a modely přímo do Illustratoru. Cineware je nejlepší plugin Adobe Illustrator pro produktové designéry. Tento plugin poskytuje společnost Maxon, která se specializuje na tvorbu 3D animačního softwaru.

S Cineware mohou návrháři snadno importovat 3D animace nebo modely vytvořené v jiných softwarových programech, jako je Cinema 4D, a umístit je přímo do svých návrhů Illustratoru. To umožňuje návrhářům přidat nový rozměr svým návrhům a vytvořit dynamičtější a vizuálně výraznější ilustrace.

Nejlepší na Cineware je jeho náhled v reálném čase. Cineware navíc poskytuje návrhářům řadu nástrojů pro úpravu osvětlení, stínů a odrazů jejich 3D modelů a také možnost otáčet a umísťovat model v rámci návrhu.

Cineware také umožňuje návrhářům vytvářet animace v Illustratoru přímou animací 3D modelu a poskytuje nástroje pro export těchto animací jako video souborů nebo GIFů. Pro začátek má spoustu 3D objektů. Tyto objekty poskytuje partnerská platforma Turbosquid.

Free Stock Search je výkonný zásuvný modul Adobe Illustrator, který je navržen tak, aby návrhářům pomohl vyhledávat a stahovat vysoce kvalitní obrázky akcií přímo z jejich pracovního prostoru Adobe Illustrator. S tímto pluginem mohou návrháři ušetřit čas a námahu tím, že nebudou muset přepínat mezi svým návrhářským softwarem a webovými stránkami s obrázky.

Plugin má uživatelsky přívětivé rozhraní, které umožňuje návrhářům vyhledávat obrázky pomocí klíčových slov a používat různé filtry, jako je orientace obrázku, barva, velikost a rozlišení. Stažené obrázky se automaticky přidají do dokumentu aplikace Illustrator a lze je snadno upravovat a přizpůsobovat.

Free Stock Search šetří návrhářům náklady na nákup stock obrázků, protože poskytuje přístup k rozsáhlé knihovně bezplatných stock obrázků. Tento plugin je ideální pro designéry, kteří chtějí vylepšit své návrhy vysoce kvalitními obrázky a ušetřit čas v procesu.

  Nástroje pro detekci a prevenci podvodů pro online podnikání

Nejen Adobe Illustrator, ale i tento plugin je kompatibilní s téměř každým produktem Adobe, který je součástí Creative Cloud, jako je Photoshop, InDesign, After Effects a Premiere Pro.

Zrcadlit mě

MirrorMe je výkonný plugin Adobe Illustrator od Astute Graphics, který pomáhá návrhářům snadno vytvářet složité vzory a návrhy. Klíčovou vlastností tohoto pluginu je jeho schopnost zrcadlit umělecká díla a návrhy v reálném čase.

MirrorMe umožňuje návrhářům vytvářet ve svých návrzích symetrii a nabízí řadu možností přizpůsobení pro jemné doladění symetrie. Plugin nabízí různé typy možností zrcadlení, jako je radiální, mřížkové a osové zrcadlení.

MirrorMe podporuje širokou škálu tvarů a objektů, což návrhářům usnadňuje zrcadlení složitých tvarů a návrhů. Šetří čas, zvyšuje efektivitu a nabízí nové kreativní příležitosti pro designéry.

Je snadno použitelný, ale začátečníkům může chvíli trvat, než si zvyknou na různé dostupné možnosti a nastavení zrcadlení. Tento plugin je zdarma, pokud si jej stáhnete pomocí Astute Manager.

FontSelf

FontSelf umožňuje návrhářům snadno a rychle vytvářet vlastní písma. Jeho široká škála funkcí z něj dělá nejlepší plugin Adobe Illustrator pro návrháře.

FontSelf dokáže převést jakýkoli tvar na znak, což umožňuje návrhářům vytvořit vlastní písmo z jakéhokoli designového prvku, který vytvoří. Kromě toho je tento plugin neuvěřitelně snadno použitelný a dokáže vytvořit písma během několika sekund pomocí jednoduché funkce drag-and-drop.

Plugin dokáže exportovat soubory písem OTF i aktuální písma OpenType, díky čemuž je kompatibilní s širokou škálou zařízení a aplikací.

FontSelf také umožňuje uživatelům vytvářet písma s alternativami, ligaturami a vlastním vyrovnáním párů a mezer, stejně jako barevná písma s barevnými písmy Opentype-SVG. To eliminuje potřebu návrhářů spoléhat se na již existující písma nebo trávit hodiny vytvářením vlastních písem od začátku.

Plugin je navíc kompatibilní s Mac i PC, takže je přístupný širšímu okruhu uživatelů. Jako placený plugin však někteří návrháři mohou považovat cenu za nevýhodu. Studenti mohou získat 50% slevu jako začínající designéři.

Aranžér

Arranger je plugin Adobe Illustrator, který je navržen tak, aby pomohl návrhářům snadno a efektivně uspořádat objekty a tvary. Tento plugin je užitečný zejména pro designéry, kteří pracují na složitých ilustracích, které vyžadují uspořádání více objektů a tvarů.

Základní funkcí tohoto pluginu je možnost vybrat více objektů a přeskupit je jediným kliknutím. Návrháři mohou uspořádat objekty a tvary na základě jejich polohy, velikosti a tvaru. Plugin poskytuje řadu možností uspořádání, jako je kruh, vlna a mřížka. Další možnosti, jako je mezera mezi objekty, koncový a počáteční úhel atd.

Návrháři mohou vytvářet vlastní vlny, kruhy a mřížky přesnějším zarovnáním tvarů. Plugin Arranger je kompatibilní s platformami Mac i PC a lze jej použít s aplikací Adobe Illustrator CC a novějšími verzemi.

Je výhodné, pokud chce designér vytvořit komplexní ilustraci se spoustou tvarů a objektů. Pomáhá snadno provádět složité úlohy se zvýšenou produktivitou, přesností a zjednodušeným pracovním postupem.

Návrháři mohou ušetřit značné množství času při aranžování více objektů a tvarů. Nemusí se však hodit pro designéry, kteří dávají přednost ručnímu uspořádání předmětů a tvarů.

ProWorkflow

ProWorkflow je cloudový nástroj pro správu projektů a sledování času, který lze integrovat s aplikací Adobe Illustrator a pomoci tak návrhářům řídit jejich projekty efektivněji. S ProWorkflow mohou návrháři snadno spravovat své úkoly, sledovat svůj čas a spolupracovat se členy svého týmu, to vše z rozhraní Adobe Illustrator.

  Nedostáváte Netflix ve 4K? Zde je návod, jak to opravit

Plugin umožňuje uživatelům přístup ke všem funkcím ProWorkflow, jako je vytváření a přidělování úkolů, sledování času, stanovování termínů a komunikace se členy týmu, aniž by museli opustit Adobe Illustrator.

To může pomoci návrhářům soustředit se na svou práci a vyhnout se rozptylování způsobenému přepínáním mezi více nástroji.

Poskytuje centralizovanou platformu pro správu projektů, která může návrhářům pomoci zůstat organizovaní a sledovat jejich pokrok.

ProWorkflow navíc nabízí funkce, jako jsou šablony projektů, přizpůsobitelné pracovní postupy a výkazy v reálném čase, které mohou návrhářům pomoci dokončit jejich projekty včas a v rámci rozpočtu.

Plugin je k dispozici na trhu Adobe Exchange a lze jej integrovat s jiným softwarem, jako je Photoshop a InDesign.

QR Code Maker Pro

QR Code Maker Pro je plugin, který umožňuje návrhářům vytvářet a generovat QR kódy v Adobe Illustratoru. Plugin je uživatelsky přívětivý, snadno se používá a poskytuje návrhářům širokou škálu možností přizpůsobení, aby vytvořili jedinečné QR kódy, které odpovídají stylu a barevnému schématu jejich značky.

Plugin je kompatibilní s verzemi Adobe Illustratoru pro Mac i PC. Výhody používání tohoto pluginu jsou, že šetří čas návrhářům, protože nemusí přepínat mezi různými software nebo weby, aby vytvořili QR kódy.

Je to také výhodné pro designéry, kteří potřebují vytvářet vlastní QR kódy pro své klienty, protože plugin umožňuje návrhářům přizpůsobit tvar, velikost a barvu QR kódu podle jejich požadavků.

Ikony8

Icons8 je plugin vyvinutý pro Adobe Illustrator, který nabízí přístup k více než 100 000 ikon v různých stylech, barvách a velikostech. Tento plugin pomáhá návrhářům šetřit čas tím, že jim poskytuje rozsáhlou knihovnu ikon, ze kterých si mohou vybrat, čímž eliminuje potřebu vytvářet ikony od začátku.

Pomocí Icons8 mohou návrháři najít perfektní ikonu pro svůj projekt, upravit ji tak, aby odpovídala jejich stylu návrhu, a vložit ji přímo do souboru Adobe Illustrator. Lze jej použít k přizpůsobení ikon, jako je změna barvy a velikosti ikon a dokonce i tloušťky čáry.

Nabízí také funkci, která návrháři umožňuje vyhledávat ikony na základě jejich specifického stylu designu nebo kategorie, což usnadňuje nalezení dokonalé ikony pro projekt.

Plugin Icons8 je navíc pravidelně aktualizován a často jsou přidávány nové ikony. Řeší problém návrhářů, kteří nemají čas nebo potřebují inspiraci, a poskytuje jim rychlý přístup ke komplexní knihovně ikon.

Závěr

Zásuvné moduly Adobe Illustratoru mění hru pro designéry, kteří chtějí maximalizovat svůj designový potenciál. Tyto pluginy pomáhají v různých oblastech designu, jako jsou barevné palety, správa pracovních postupů, spolupráce a přizpůsobení ikon, čímž šetří návrhářům čas a úsilí. S pomocí těchto pluginů mohou designéři vytvářet jedinečné a profesionální návrhy, díky nimž jejich práce vyčnívá nad ostatními.

Můžete také prozkoumat některé platformy a získat ikony pro svůj web.

x