12 nejlepších převaděčů barevných kódů hex na RGBA

Hledáte převodník Hex na RGBA? Vaše hledání zde končí, protože vám představíme některé skvělé a snadné nástroje pro převod Hex do RGBA!

Pokud s kódováním HTML teprve začínáte, možná se vám některé syntaxe těžko zapamatují, například syntaxe pro barevné kódy HTML. Protože HTML používá Hex kódy a je kombinací čísel a abeced.

Abyste tedy porozuměli skutečnému barevnému kódu, možná budete chtít převést hexadecimální kód na hodnotu RGBA. Ale jak to udělat bez námahy?

Zde přichází Hex kód na převodníky barevné hodnoty RGBA. Vyprofilovali jsme mnoho takových nástrojů a zjistili jsme, že těchto 12 je krémem všech aplikací.

Co je hexadecimální barevný kód?

Hexadecimální hodnota barvy je systém reprezentující různé barvy v dokumentu HTML. Funguje také v SVG a CSS, ale zřídka se používá jinde než na webových stránkách HTML.

Zde představujete odstín barvy v šesti znacích pomocí následujících hexadecimálních čísel:

0,1,2,3,4,5,6,7,8,9, A (A=10), B (B=11), C (C=12), D (D=13), E ( E=14), F (F=15)

Zde je příklad:

#ADD8E6 představuje světle modrou barvu

Kdy potřebujete použít hexadecimální barevné kódy?

Weboví vývojáři vyškolení v HTML používají pro barevné kódování hlavně Hexovou konvenci. Protože se HTML zaměřuje na efektivní velikost úložiště, jsou pro HTML vhodné hexadecimální kódy. Pokud používáte tisíce barevných kódů v Hex místo desítkových systémů, jako je RGB, ušetříte spoustu úložného prostoru.

Pomocí Hex můžete reprezentovat barvu v šesti znacích, zatímco RGB kód potřebuje 9 znaků. Takže pomocí Hex snižujete celkovou velikost kódové základny webu.

Hexadecimální kódy můžete použít v souboru šablony stylů vašeho webového vývojového programu HTML, vezmete-li v úvahu, že používáte CSS k vyjádření všech prezentačních atributů dokumentu HTML. Hexadecimální kódy jdou v blocích deklarace CSS jako #ADD8E6 (kód pro světle modrou).

Co je barevný kód RGBA?

V systému barevného kódování RGBA zadáte množství červené, zelené a modré v desetinných číslech od 0 do 256. Toto číslo také představuje intenzitu odstínů R, G a B.

Znak A představuje hodnotu alfa nebo neprůhlednost. Můžete zadat libovolnou hodnotu od 0 do 1, abyste změnili průhlednost barvy s ohledem na barvu pozadí webu nebo aplikace.

Výše zmíněnou světle modrou barvu můžete v systému RGBA reprezentovat jako RGB (173, 216, 230). Protože v CSS budete většinou používat RGB, budete muset spustit syntaxi v následujícím tvaru:

rgba(173, 216, 230, 0,5)

Kdy potřebujete použít barevné kódy RGBA?

V moderních programovacích jazycích webových stránek a mobilních aplikací vývojáři často používají RGB a RGBA. Barevný kód je primárně RGB, ale pomocí RGBA můžete zmínit míru průhlednosti barev, kterou prvek webu potřebuje k zobrazení na frontendu.

  Jak opravit žádný zvuk v televizi při odesílání do Chromecastu z Chrome

RGBA je také primární systém barevného kódování pro oblíbené nástroje grafického navrhování, jako je Adobe Photoshop, Pixlr, Canva, Adobe Indesign, CorelDRAW atd. Grafičtí designéři, návrháři webových stránek, fotografové atd. tedy lépe ovládají systém RGBA než hexadecimální barevné kódy.

Význam převodu barevného kódu Hex na RGBA

#1. Spolupráce

Během společné práce na webu nebo mobilní aplikaci, kde vývojář webu používá Hex kód a návrháři rozumí RGBA, potřebujete převodník Hex na RGBA.

Grafici, návrháři uživatelského rozhraní a tvůrci obsahu se nemusí dobře orientovat v převodu hexadecimálních čísel na desítková. Proto je nástroj převodníku velmi pohodlný.

#2. Přizpůsobení neprůhlednosti

V hexadecimálním systému barevného kódování změníte vlastnost opacity pro celý prvek. Naopak RGBA vám umožňuje vybrat vlastnost průhlednosti pro jednu deklaraci v rámci CSS.

Pro větší přizpůsobitelnost si proto návrháři a vývojáři vybírají RGBA ve svém souboru šablony stylů CSS. A pro převod stávajících Hex kódů na RGBA můžete použít převodník zmíněný v tomto článku.

#3. Použijte barvu webu v aplikaci pro úpravu fotografií

Většina aplikací pro úpravu fotografií dává přednost použití RGB a RGBA k reprezentaci barev vizuálních aktiv, jako jsou obrázky, vektory atd.

Na webových stránkách jste si například všimli několika krásných kombinací barevných palet. Chcete-li znát hexadecimální kódy těchto barev, můžete provést Inspect Element v prohlížeči Chrome.

Nyní použijte převodník Hex na RGBA, abyste získali hodnoty RGB pro tyto barvy pro pohodlnou aplikaci ve vašem projektu grafického designu.

#4. Barevná vizualizace

Většina návrhářů používá převodník Hex na RGBA k vizualizaci Hex kódu, který mohl vývojář použít v dokumentu HTML webu nebo v šabloně stylů souboru CSS HTML.

Nyní níže naleznete některé nástroje pro převod hexadecimálních kódů na RGBA pro účely navrhování, vývoje nebo jednoduše pro účely barevné vizualizace:

Barva HTML CSS

Nástroj HTML CSS Color Picker je užitečný pro návrháře i vývojáře. Barvy, které potřebujete, si můžete vybrat z nástroje s živými barvami. Alternativně můžete barvy generovat náhodně. Náhodné tlačítko bude v hexadecimálním kódu nadále zobrazovat různé oblíbené barvy.

Pokud se vám odstín líbí, vyberte si tlačítko Info pro vizualizaci různých technických prvků barvy, včetně převodu barev Hex na RGBA.

Na informační stránce barvy, kterou jste si vybrali, se zobrazí ikona barvy v PNG, název barvy v CSS, odstíny barev, odstíny barev a převodní tabulka ve spodní části.

BarvaHexa

ColorHexa je nástroj pro vyhledávání a vizualizaci barevných kódů s podrobnou převodní tabulkou. Stačí zadat hexadecimální kód do vyhledávacího pole. Nástroj otevře propracovaný převodní panel, který obsahuje různé konvence barevného kódování, jako je RGB desítkové, RGB procento, CMYK, HSL, Web Safe atd.

Pro hex do RGBA můžete zkopírovat kteroukoli z hodnot RGB, buď v desítkové soustavě nebo procentech. Poté stačí přidat hodnotu alfa mezi 0 až 1, včetně desetinných hodnot, abyste získali standardní kód RGBA pro odpovídající hexadecimální barvu.

  Co Big Data dělají pro digitální marketing?

Převaděč barev pro školy W3

Color Converter od W3 Schools je jednoduchá JavaScriptová knihovna. Barvu můžete zadat v textu nebo standardních kódech, jako je Hex, CMYK a další. Jakmile zadáte hexadecimální kód, webová aplikace zobrazí podrobnou tabulku barev obsahující její hodnoty v různých konvencích kódování, jako je RGB, HSL, Hwb atd.

Čísla RGB můžete zkopírovat a vložit do deklarace CSS rgba(). Nezapomeňte uvést potřebnou hodnotu alfa v rozmezí 0 až 1, oddělenou čárkou na konci kódu.

Hexadecimální převodník RGBA

Pomocí převodníku Hex na RGBA lze zadat Hex kódy a zjistit, co to znamená v průhledných barvách RGBA. Zobrazuje také náhled zadané barvy, abyste věděli, zda došlo k nějaké chybě.

Chcete-li zkopírovat kód RGBA z této platformy, můžete na něj kliknout a bude vybrán. Poté můžete stisknout CTRL+C pro kopírování a použití tam, kde je to potřeba.

Useotools je oblíbenou destinací pro tvorbu obsahu, SEO, vývoj webu a internetové nástroje. Mezi mnoha užitečnými najdete také minimalistický a úhledný převodník Hex to RGBA.

Převodník nabízí následující:

  • Barevné kolo pro výběr barev pro váš projekt
  • Vyhledávací pole, do kterého můžete zadat hexadecimální a další barevné kódy
  • Rozhraní příkazového řádku, kde získáte převedené hodnoty, včetně kódů RGB

Vzhledem k tomu, že výstup je v RGB, musíte přidat hodnotu alfa, abyste získali úplný kód RGBA pro vaši šablonu stylů CSS.

CSS Generátor Hex až RGBA

CSS Generator Hex to RGBA nabízí standardní platformu, kde můžete zadat hexadecimální kód a získat ekvivalent RGBA. Pro vaše pohodlí také zobrazuje barvu na obrazovce a má kopírovací tlačítko RGBA pro zkopírování kódu jedním kliknutím bez chyb.

V případě potřeby mohou uživatelé změnit neprůhlednost odstínu a zjistit, jak vypadá vedle původní barvy. K dispozici jsou také posuvníky pro červenou, zelenou a modrou barvu, abyste mohli zkontrolovat variaci odstínu.

Coding.Tools je uživatelsky přívětivá platforma, která vám umožní bez námahy převést hexadecimální barevné kódy na RGBA. Vložte svůj Hex kód a zjistěte, co použít v RGBA pro stejnou barvu. Tento nástroj ukazuje neprůhlednost barvy, aby vám pomohl s výběrem barvy pro projekt.

Podporuje také swapování, což znamená, že jej můžete změnit na převodník RGBA na Hex jediným kliknutím. U více dotazů použijte tlačítko Vymazat pro odstranění všech starých dat a pokračujte zadáním nového dotazu.

Coding.Tools navíc umožňuje uživatelům kopírovat výsledky jedním kliknutím a používat je kdekoli chtějí.

Zmatou vás při převodu hexadecimální kódy? Pokud ano, Dan’s Tools HTML Color Codes je pro vás perfektní volbou. Kromě toho, že vám umožňuje zadat hexadecimální kód barvy, umožňuje vám také vybrat barvu pomocí čtyř typů posuvníků, abyste našli barvu podle svého výběru.

Oběma způsoby získáte RGBA kód barvy. Můžete také najít světlejší a tmavší odstíny barvy a zvolit procento odstínu od 1 do 20. Uživatelé si navíc mohou uložit určité barvy a zjistit doplňkovou barvu jakéhokoli odstínu.

  Opravit chybu systému souborů 2147219196

Hex až RGBA ve VisualStudiu

Hex na RGBA ve VisualStudio vám umožňuje převádět hex na RGBA a RGBA na hex jednoduchým výběrem zadaného kódu pomocí kurzoru CLI. Pokud hodně pracujete na Visual Studio Code pro ladění nebo úpravu zdrojových kódů, pak je tento plugin velmi vhodný. K převodu barevných kódů nemusíte používat žádnou aplikaci třetí strany.

Když zadáváte hexadecimální kód pro převod, jednoduše přidejte požadovanou neprůhlednost do kódu a podtržítko. Převodník to automaticky přidá jako hodnotu alfa pro kód RGBA.

QConv

Hledáte nástroj pro převod hexadecimálních kódů, díky kterému budou vaše rušné pracovní dny zábavné a zajímavé? Vyzkoušejte QConv — nástroj s intuitivním rozhraním, který by si každý zamiloval.

Uživatelské rozhraní je zároveň minimalistické. Zadejte nebo vložte hexadecimální kód, prohlédněte si animaci kruhu kolem tohoto pole a zobrazte tuto barvu. Poté se kód RGBA objeví také v animovaném formátu.

Kliknutím na šipku vedle barevného kódu RGBA najdete jeho světlejší a tmavší odstíny a doplňkové barvy. Všechny tyto informace se designérům hodí.

MyFixGuide

MyFixGuide Color Converter je víceúčelové řešení, které vám umožní převádět různé barevné kódy, včetně Hex kódu. Zadejte kód barvy a převeďte jej do několika oblíbených formátů, jako je RGBA, HSL a ARGB.

Výsledky lze použít přímo v CSS. Tento nástroj také zobrazuje náhled barev, abyste mohli potvrdit, zda kód odpovídá vaší preferované barvě.

RapidTables

RapidTables nabízí hladký a bezproblémový převod barevných kódů z Hex na RGBA. Jediné, co musíte udělat, je zadat 6místný Hex kód do určeného pole a kliknout na tlačítko Převést.

Tato platforma vám nejen poskytne převedený kód, ale také vám ukáže náhled barvy. Navíc samostatně zobrazuje červenou, zelenou a modrou část v této barvě.

Pokud chcete převést jiný barevný kód, klikněte na Reset pro odstranění stávajících výsledků. Uživatelé mohou také použít možnost Swap ke změně nástroje z převodníku RGBA na Hex.

Závěrečná slova

V programovacím ekosystému neexistuje žádný univerzální barevný kód. Většina počítačového softwaru, mobilních aplikací a moderních webových aplikací používá barevné kódy RGBA. Na druhou stranu konvenční webové stránky a milovníci HTML používají hexadecimální hodnoty barev.

Pokud váš aktuální projekt potřebuje pouze hodnoty RGBA, můžete použít převodníky Hex na RGBA popsané v tomto článku. Tyto nástroje se snadno ovládají a převod mnoha hexadecimálních barevných kódů nezabere mnoho času.

Dále je zde nástroj pro výběr barev Google Chrome pro vývojáře a designéry webových stránek, který řeší problémy s barevnou paletou webových stránek.

x