15 Řešení přehřívání telefonu Android

Android je v dnešní době nejpoužívanějším operačním systémem. Bohužel se telefony a tablety Android potýkají s problémy s přehříváním. K tomuto problému dochází v jakémkoli zařízení Android bez ohledu na značku nebo výrobce, protože zařízení Android nemají žádné chladicí systémy jako počítač. Mnoho z vás může čelit problému s přehříváním telefonu na OnePlus a někteří by se mohli divit, proč se telefony Samsung přehřívají? Tato příručka vám pomůže najít úžasná řešení pro problém s přehříváním nebo zahříváním telefonu Android.

Důvody zahřívání telefonu Android

Nejčastějším důvodem zahřívání telefonu Android je ponechání telefonu na přímém slunci nebo na teplém místě, zejména v letní sezóně. Je možné, že svému zařízení nedáváte dostatek času na chlazení. Kromě toho mohou problémy s přehříváním způsobit tyto faktory:

 • Duplicitní nebo nestandardní nabíječka a kabel
 • Silikonové nebo kovové pouzdro na telefon
 • Problémy s baterií.
 • Nedostatečný signál sítě.
 • Přehrávání vysoce grafických videí nebo her.
 • Dlouhodobě čekající aktualizace.
 • Extrémní multitasking mezi více aplikacemi.
 • Přítomnost malwaru.

Nejlepší řešení přehřívání telefonu Android

Před pokusem o nápravu byste měli nejprve zjistit, kde se telefon zahřívá.

Jak určit zdroj přehřátí

Běžná místa, kde se telefon zahřívá, jsou fotoaparát, zadní strana telefonu nebo nabíjecí port.

 • Pokud se váš telefon zahřívá kromě fotoaparátu, může to být způsobeno nadměrným používáním. Zavřete proto aplikace fotoaparátu spuštěné na pozadí.
 • Pokud se váš telefon zahřívá ve spodní části, důvodem může být vaše nabíječka nebo nabíjecí port. Pokud se telefon při každém nabíjení zahřívá, vyměňte nabíječku.

Tip: Chcete-li ukončit všechny procesy na pozadí najednou, restartujte telefon Android.

Pokud se potýkáte s problémem přehřívání svého zařízení Android, postupujte podle našeho komplexního seznamu řešení přehřívání smartphonu Android.

Poznámka: Vzhledem k tomu, že chytré telefony nemají stejné možnosti Nastavení, liší se od výrobce k výrobci. Proto před změnou jakéhokoli nastavení na vašem zařízení zajistěte správná nastavení.

Metoda 1: Vyhněte se umístění/používání telefonu na slunci

Umístění telefonu na sluneční světlo je běžným faktorem, který způsobuje zahřívání telefonu Android nebo problém s přehříváním OnePlus. V letní sezóně může horko velmi rychle zahřát váš telefon.

 • Vždy dávejte pozor, abyste telefon nenechávali v horkém prostředí. Také se vyhněte umístění mobilu do auta, když z něj vyjíždíte.
 • Pokud je příčinou zvýšení teploty vašeho zařízení sluneční světlo, měli byste telefon okamžitě přemístit na chladnější místo, například do stinného nebo krytého prostoru.
  Jak používat efekty Instagramu na iPhone a Android

Metoda 2: Použijte originální firemní nabíječku a kabel

Kdykoli si koupíte nový telefon, telefon je dodáván s příslušenstvím, jako je nabíječka a sluchátka. V důsledku opotřebení může uvedená nabíječka začít selhávat. Proto byste si měli koupit novou nabíječku.

 • V takovém případě byste si měli koupit originální/standardní nabíječku, kterou doporučují výrobci.
 • Mnoho lidí dává přednost nákupu duplicitních nabíječek, protože jsou cenově dostupné. Jejich kvalita však není na nejvyšší úrovni a z dlouhodobého hlediska by mohla poškodit vaše zařízení.

Metoda 3: Vyčistěte nabíjecí port a konektor sluchátek

Pokud je váš port pokryt prachem, nepřipojí se správně k vaší nabíječce, když se jej pokusíte nabít, čímž se zvýší teplo vašeho Androidu. Podobný problém může nastat i u sluchátek. Čištění konektoru tedy může pomoci vyřešit telefon Android včetně problému s přehříváním OnePlus a Samsung.

1. Vypněte zařízení stisknutím tlačítka Napájení na několik sekund.

2. Vyjměte baterii z telefonu, pokud je odnímatelná.

3. K čištění používejte opatrně zubní kartáček.

Poznámka: K čištění by se nemělo používat párátko, protože se snadno zlomí a uvízne v portu. Kancelářské sponky by se také neměly používat, protože vedou elektrický proud. Vše, co je ostré, může způsobit vážné poškození.

4. Znovu vložte baterii a zapněte telefon.

Metoda 4: Před nabíjením odstraňte pouzdro telefonu

Téměř každý používá pro svou ochranu pouzdro na telefon. Pouzdra na telefon dobře chrání telefon, ale je to problém, pokud jde o přehřátí telefonu. Když se telefon přehřívá, měli byste pouzdro sejmout, protože bude těžké, aby se uvolnil teplo a sám se ochladil. Situace se zhoršuje v kovových a kožených pouzdrech.

 • Vyjměte pouzdro telefonu z Androidu.

 • Očistěte telefon suchým hadříkem.

 • Počkejte, až se telefon ochladí nebo nabije, a vyměňte pouzdro na telefon.

Metoda 5: Nepoužívejte telefon nepřetržitě ani při nabíjení

Hlavním důvodem, který zvyšuje teplotu vašeho zařízení, je nepřetržité používání vašeho telefonu. Dodržujte tedy uvedená opatření, abyste se vyhnuli problému s přehříváním telefonu OnePlus:

 • Vyhněte se používání telefonu po dlouhou dobu, dopřejte mu trochu volného času a na chvíli si odpočiňte.
 • Důrazně doporučujeme nepoužívat mobilní telefon během nabíjení.

Metoda 6: Vyměňte baterii telefonu

Po používání telefonu po určitou dobu si můžete všimnout, že se baterie telefonu vybíjí rychleji než obvykle. Pokud ano, znamená to, že baterie vašeho telefonu ztrácí kapacitu. Stav baterie můžete zkontrolovat podle kroků uvedených v našem průvodci Jak zkontrolovat stav baterie v systému Android.

 • V takových případech byste si měli co nejdříve koupit novou baterii, abyste hledali řešení přehřívání telefonu Android.
 • Alternativně mohou baterii vašeho zařízení opravit místní opravny nebo online zásilkové obchody.

Metoda 7: Zajistěte správné připojení k síti

Každý ví, že váš telefon čelí slabému signálu v nízké síti. Zkontrolujte, zda máte na svém mobilu odpovídající nastavení síťového operátora, jak je vysvětleno níže:

1. Klepněte na ikonu Nastavení na domovské obrazovce.

2. Klepněte na možnost SIM karty a mobilní sítě podle obrázku.

3. Nyní se ujistěte, že je zapnutá možnost Mobilní data.

4. Pokud používáte roamingovou síť, klepněte na Pokročilá nastavení.

5. Poté klepněte na políčko vedle Mezinárodní roaming a nastavte možnost na Vždy, jak je znázorněno.

6. Poté klepněte na Datový roaming.

7. Poté klepnutím na Zapnout potvrďte výzvu.

Jakmile zapnete připojení k síti, vaše zařízení již nebude využívat další zdroje pro vyhledávání sítě operátora. To může snížit teplotu vašeho mobilu.

Metoda 8: Vypněte Bluetooth

Bluetooth je skvělá funkce smartphonu. Pokud je Bluetooth na vašem zařízení zapnuté, ale není připojeno k žádnému zařízení Bluetooth, vyhledá zařízení, která se mají připojit, a to způsobí zahřívání telefonu Android nebo problém s přehříváním OnePlus. To platí i pro Wi-Fi a mobilní data. Proto je dobré je vypnout, když je nepoužíváte.

1. Posunutím dolů z horní části obrazovky otevřete Ovládací centrum.

2. Klepnutím na ikonu Bluetooth jej vypněte.

3. Podobně klepnutím na ikonu Wi-Fi ji deaktivujte.

4. Restartujte zařízení a nechte mobil v klidu, dokud teplota nevychladne.

Metoda 9: Aktivujte režim Letadlo při nabíjení

 • Pokud má váš telefon slabý signál nebo žádný signál, může se stát, že se váš telefon Android zahřívá. Zapněte režim v letadle, dokud se signál nevrátí, a poté jej vypněte. To také pomůže ušetřit životnost baterie.
 • Doporučuje se také nabíjet telefon v režimu Letadlo, aby nedošlo k přehřátí.

Zde je návod, jak zapnout režim v letadle:

1. Posunutím dolů z horní části obrazovky otevřete ovládací centrum.

2. Klepněte na ikonu režimu Letadlo.

Metoda 10: Vyhněte se hraní her a streamování videí ve vysoké kvalitě

Téměř každý miluje hraní her na svém telefonu, zejména děti. Měli byste si však pamatovat, že hry spotřebovávají více baterie než jiné aplikace a vyžadují vysoké rychlosti zpracování GPU. Dlouhodobé hraní her zvyšuje teplotu vašeho zařízení. Totéž se stane, když streamujete HD videa po dlouhou dobu, bez jakýchkoli přestávek mezi nimi.

K tomuto problému dochází u všech telefonů, včetně telefonů střední třídy, vyšší třídy a vlajkových lodí. Proto je důležité nechat telefon každou hodinu na několik minut odpočívat, aby se nepřehřál.

Metoda 11: Zakažte funkci instalace neznámých aplikací

Instalovat neznámé aplikace do telefonu Android, je-li povoleno, umožňuje telefonu instalovat aplikace ze všech zdrojů. Toto je nebezpečné nastavení, které shromažďuje vaše osobní údaje a může způsobit zahřátí telefonu OnePlus nebo Samsung Android. Vypněte toto nastavení následovně:

1. Otevřete Nastavení v telefonu jako dříve.

2. Vyhledejte možnost Ochrana soukromí a klepněte na ni.

3. Klepnutím otevřete Zvláštní oprávnění.

4. Nyní klepněte na Instalovat neznámé aplikace.

5. Vypněte možnost Povolit z tohoto zdroje, jak je znázorněno níže.

Metoda 12: Snižte jas obrazovky

Snížení jasu obrazovky je jedním z nejlepších řešení přehřívání telefonu Android. Příliš vysoké nastavení jasu vytváří teplo, protože to nutí baterii pracovat intenzivněji. Z dlouhodobého hlediska může zničit obrazovku vašeho telefonu. Snižte tedy jas obrazovky následovně:

1. Otevřete Rychlé nastavení posunutím shora dolů.

2. Přetažením posuvníku Jas směrem doleva snížíte úrovně jasu.

Zvažte také nákup antireflexních chráničů obrazovky telefonu, abyste nemuseli zvyšovat jas na slunci.

Metoda 13: Odinstalujte aplikace pro vybíjení baterie

Přehřívají se telefony Samsung? Ano, ale problém se zahříváním telefonu Samsung nebo OnePlus Android můžete vyřešit odinstalováním aplikací, které vybíjejí baterii, jak je popsáno níže:

1. Otevřete Nastavení v telefonu.

2. Nyní klepněte na Aplikace.

3. A potom klepněte na Spravovat aplikace podle obrázku.

4. Nyní odinstalujte všechny aplikace, které se zdají být nechtěné nebo aplikace, které spotřebovávají baterii, klepnutím na ikonu Odinstalovat zobrazenou níže.

Metoda 14: Udržujte software Android aktualizovaný

Pokud používáte starší verzi telefonu, může se také zvýšit teplota vašeho zařízení. Všechny aplikace a váš telefon by měly být aktualizovány, protože to může způsobit zahřívání telefonu Android. Aktualizace telefonu nejen zvyšuje výkon telefonu, ale také opravuje případné chyby. Přečtěte si naši příručku Jak ručně aktualizovat Android na nejnovější verzi, abyste se to naučili.

Metoda 15: Zkontrolujte přítomnost malwaru a virů

Malware ve vašem zařízení může způsobit zahřívání telefonu Android. Vývojáři malwaru se nesoustředí na stav vašeho zařízení, jediné, co chtějí, jsou vaše data. Může zaútočit na váš telefon

 • Prostřednictvím inzerátů s názvem malvertising resp
 • Prostřednictvím falešných aplikací.

Některé aplikace odstraňují takový malware a nazývají se antivirové aplikace. Používání antivirových aplikací je jedním z nejlepších řešení přehřívání telefonu Android. Tyto aplikace vám pomohou detekovat malware, eliminovat malware a zabránit malwaru ve vstupu do vašeho telefonu. Přečtěte si náš seznam nejlepších bezplatných antivirů pro Android zde.

Tip pro profesionály: Nejlepší aplikace pro ochlazení telefonu Android

Nyní znáte odpověď na vaši otázku, zda se telefony Samsung přehřívají. Jak tento problém vyřešit?

Můžete si stáhnout speciální aplikace, které vám pomohou ochladit telefon, kdykoli se zahřeje. To také ve velmi krátkém čase. Některé z nich jsou:

Poznámka: Pokud nic nefunguje, přečtěte si našeho průvodce Zálohováním dat telefonu Android a obnovením továrního nastavení mobilu.

***

Doufáme, že tato příručka byla užitečná, abyste se naučili řešení přehřívání telefonu Android. Dejte nám vědět, která metoda se vám nejlépe osvědčila. Sdělte nám také své dotazy a cenné návrhy v sekci komentářů níže.

x