etechblog

4 kreativní způsoby, jak prosadit nápady v pojmech

Když se pustíte do nového projektu, je běžné čelit výzvám, které mohou utlumit vaši motivaci. Existuje mocný nástroj, který vám v takových scénářích může pomoci znovu nastartovat vaši kreativitu: brainstorming.

Brainstorming je skvělý způsob, jak začít svůj další projekt s lehkostí a maximální kreativitou. Pokud potřebujete rychlý a efektivní způsob generování nových nápadů, můžete se spolehnout na Notion.

Neexistuje jediný správný způsob brainstormingu; musíte experimentovat a zjistit, která metoda je pro vás nejlepší. Pro začátek zde jsou čtyři kreativní způsoby brainstormingu v Notion.

1. Vytvořte složku Nápady

Vytvoření složky s nápady je praktickým přístupem k uspořádání vašich nápadů a udržení vašich poznámek v Notion přístupné. Díky jednoduché struktuře souborů Notion můžete vytvořit složku s nápady v několika jednoduchých krocích:

 • Otevřete postranní panel a klikněte na Přidat stránku.
 • Přiřaďte stránce název a klikněte na Empty Page nebo stiskněte Enter.
 • Na nový řádek zadejte příkaz /page a stisknutím klávesy Enter přidejte novou stránku nápadů.
 • Postupem času můžete pomocí příkazu přidávat stránky a objevovat nové nápady. Na své stránky Notion můžete přidat ikony a emotikony pro přizpůsobení vzhledu. Přidání ikon vám může pomoci rychleji identifikovat nápady a poskytnout vizuální přestávky mezi velkými bloky textu.

  Výhody vytvoření složky nápadů

  Vytvoření složky s nápady vám dává flexibilitu uspořádat své nápady, jak chcete. Chcete-li změnit uspořádání nápadu v seznamu, jednoduše podržte a přetáhněte nápad na libovolné nové místo. Měli byste vidět modrou vodorovnou čáru označující, kam bude položka umístěna.

    Jak přinutit vaše Apple Watch k synchronizaci s vaším iPhonem

  Pomocí dvou oblíbených funkcí Notion – podstránek a zpětných odkazů – můžete rychle rozšířit nápady a vytvořit mezi nimi spojení. Na stránce zadejte příkaz /page a přidejte podstránku. To pomáhá rozšiřovat menší nápady při brainstormingu. Můžete také vytvořit odkaz na existující stránku Notion zadáním symbolu @ následovaného názvem stránky.

  Nevýhody vytváření složky nápadů

  I když je to vynikající metoda pro kreativy, tato metoda vyžaduje, abyste začali od začátku, takže to není nejrychlejší řešení, pokud optimalizujete rychlost. Po častém používání mohou být vaše nápady také nepřehledné a obtížněji ovladatelné. Potenciálním řešením je přidat podsložky nebo použít nadpisy, které pomohou rozdělit informace.

  2. Použijte Notion AI

  Notion je jednou z mnoha aplikací pro zvýšení produktivity, které integrují AI pro rychlejší tvorbu obsahu. Tato metoda je skvělá pro získání počáteční inspirace, když začnete brainstorming.

  Pro aktivaci Notion AI použijte zkratku Ctrl + J na novém řádku. Jedním z nejjednodušších způsobů brainstormingu nápadů je použití šablony brainstormingu AI společnosti Notion, ke které se dostanete pomocí následujících kroků:

 • Napište Brainstorm a klikněte na tlačítko Brainstorm Ideas, které se zobrazí.
 • Zadejte svou odpověď a stiskněte Enter.
 • Po dokončení klepněte na Hotovo nebo vyberte Pokračovat v psaní a shromážděte další nápady.
 • Výhody Notion AI

  Ať už vedete brainstorming se svým týmem nebo se snažíte dobýt spisovatelský blok, možnosti brainstormingu s Notion AI jsou nekonečné. Díky integrovanému nástroji umělé inteligence ve vaší aplikaci na psaní poznámek můžete přímo klást dotazy na základě obsahu vašich poznámek. Toho by bylo obtížné dosáhnout pomocí samostatného chatbota, jako je ChatGTP, nemluvě o časově náročnějším.

    Jak zrušit schůzku Zoom

  Nevýhody Notion AI

  Bohužel existuje omezený počet odpovědí, které můžete měsíčně vygenerovat na bezplatném plánu Notion (až 20 bezplatných odpovědí za měsíc). Navzdory omezením je to užitečné k tomu, abyste dobře porozuměli této funkci, než budete zvažovat upgrade na placený plán Notion.

  3. Použijte šablonu pojmu

  Pokud hledáte způsob, jak vizuálně zmapovat nápady a také ušetřit čas, můžete prozkoumat bezplatné šablony brainstormingu Notion pro rychlé generování nápadů. Šablony brainstormingu můžete prozkoumat v Galerie šablon Notionkde jsou na výběr desítky bezplatných i placených šablon.

  Před použitím šablon ve vašem pracovním prostoru si můžete prohlédnout náhled. Pokud jste se šablonou spokojeni, klikněte na tlačítko Duplikovat v pravém horním rohu šablony a přidejte ji do svého pracovního prostoru.

  Výhody použití šablony pojmu

  Použití šablony ušetří spoustu času při psaní nápadů. Díky celé řadě dostupných šablon můžete snadno najít tu, která vyhovuje vašim potřebám, ať už budete brainstorming sami nebo se svými kolegy z práce.

  Mnoho šablon, včetně Bezplatná šablona vzdáleného brainstormingu společnosti Notion, obsahují funkce jako tlačítka Notion. Tato funkce vám umožňuje provádět okamžité akce, jako je přidání nápadu označeného vaším jménem. Šablony, jako je tato, také nabízejí užitečné výzvy a otázky, které vám pomohou zahájit brainstorming.

  Nevýhody použití šablony pojmu

  Při použití šablony můžete zjistit, že ne všechny její funkce jsou nutné. Tento nadbytečný prostor se může stát rozptýlením od kritických součástí vaší brainstormingové stránky. Chcete-li to zmírnit, můžete změnit pořadí bloků nebo je odstranit stisknutím klávesy Del.

    Cheat kódy Idle Apocalypse: Uplatněte nyní

  4. Vytvořte vlastní šablonu

  Další alternativou, kterou můžete vyzkoušet, je vytvořit si vlastní šablony. To je cenné, pokud hledáte personalizovaný přístup pro menší brainstormingová sezení, která vyžadují malou hloubku. Vlastní šablonu můžete vytvořit pomocí tlačítek Notion:

 • Napište příkaz /button na nový řádek.
 • Pojmenujte šablonu a ze seznamu možností vyberte Vložit bloky.
 • Přidejte nový obsah pro šablonu do pole pro úpravy nebo přetáhněte existující bloky dovnitř.
 • Kdykoli na tlačítko kliknete, vygeneruje se nová šablona obsahu, který jste umístili dovnitř.

  Výhody vytvoření vlastní šablony

  Použití vlastní šablony vám pomůže zavázat se k vlastní rutině, aniž byste museli odstraňovat irelevantní prvky z předem připravené šablony. Poskytuje vám také kreativní svobodu navrhnout šablonu, jak chcete, aniž byste se omezovali na styl předem připravených šablon.

  Okno úprav uvnitř tlačítka šablony nabízí všechny funkce, které lze vidět v běžném editoru, včetně nadpisů, kontrolních seznamů, tabulek a dalších.

  Nevýhody vytvoření vlastní šablony

  Přes silné možnosti přizpůsobení této metody může být obtížné ji spravovat. Na rozdíl od běžných šablon přístupných z postranního panelu budete muset tlačítko šablony ručně zkopírovat a vložit, pokud chcete použít vlastní šablonu na různých místech. Notion má pěknou zkratku pro zjednodušení tohoto procesu: podržte Alt a přetáhněte tlačítko pro vytvoření duplikátu.

  Posuňte Brainstorming na další úroveň s Notion

  Notion poskytuje řadu výkonných nástrojů, které vám pomohou rychle a efektivně diskutovat. Ať už pracujete s týmem nebo brainstorming pro osobní projekt, s Notion si můžete svůj brainstormingový přístup přizpůsobit svým konkrétním potřebám.

  Tak proč nepozvat Notion na další brainstorming a nepopustit uzdu své kreativitě?

  x