4 nejlepší externí SSD pro uživatele Linuxu k výběru v roce 2021

Hledáte nový externí pevný disk SSD pro použití v systému Linux? Nemůžete přijít na to, co použít pro vaše potřeby úložiště? Můžeme pomoct! Zde je náš seznam 4 nejlepších externích SSD pro použití v Linuxu!

SSD na Linuxu

Než si koupíte SSD pro použití v Linuxu, uvědomte si, že budete muset používat formát souborového systému Linux, abyste z něj vytěžili maximum. I když jsou všechna zařízení v tomto seznamu vynikající a kompatibilní s Linuxem, jsou naformátována v NTFS, což je formát Microsoft Windows.

Chcete-li ze svého externího disku SSD v systému Linux vytěžit maximum, prohlédněte si prosím našeho průvodce optimalizací disku SSD. Nezapomeňte si také přečíst naši příručku o nejlepších souborových systémech Linux pro SSDS.

Nejlepší externí SSD pro uživatele Linuxu (náš výběr)

Existuje tolik externích SSD s podporou Linuxu. Jak již bylo řečeno, existuje mnoho průměrných externích SSD a průměrný uživatel nemusí vědět, jak rozlišit dobré od špatného. Proto jsme vytvořili tento seznam. Zde jsou naše nejlepší tipy pro nejlepší externí SSD pro použití v Linuxu.

1. Přenosný SSD disk SAMSUNG T7 1TB

Samsung je nesporným králem pevných disků, a to z dobrého důvodu. Mají neuvěřitelnou rychlost čtení a zápisu a jsou také cenově dostupné (pokud se nerozhodnete pro masivní úložný prostor). Pokud jde o externí SSD pro použití v systému Linux, nehledejte nic jiného než Přenosný SSD disk SAMSUNG T7.

  Jak používat iPad jako externí displej Mac s postranním vozíkem

Proč? Pro začátek, T7 je superrychlý SSD s dostatkem úložného prostoru, počínaje 1 TB prostoru a až 2 TB. Za druhé, zařízení podporuje jak standardní USB konektivitu, tak USB-C s přiloženými kabely a disk lze volitelně zašifrovat pomocí softwaru Samsung.

Profesionálové

Superrychlý SSD s dostatkem úložného prostoru, počínaje 1 TB prostoru a až 2 TB.
Samsung do produktu zahrnuje vlastní SSD, což jsou nejrychlejší a nejspolehlivější disky na trhu.
I přes rozsáhlou velikost datového úložiště je cena mimořádně přijatelná.
Jednotka podporuje přenos dat rychlostí až 1050 MB za sekundu, což je 4,9krát rychleji než externí pevné disky.
Disk lze volitelně zašifrovat pomocí softwaru Samsung (který je kompatibilní s Linuxem).
Zařízení podporuje jak standardní USB připojení, tak i USB-C s přiloženými kabely.

Nevýhody

Souborový systém je naformátován v NTFS, který je kompatibilní s Linuxem, ale není vhodný pro ty, kteří plánují používat pouze Linux.

2. Přenosný SSD disk SanDisk Extreme

Pokud Samsung není váš styl, další vynikající volbou pro přenosný Linux SSD je SanDisk Extreme. Je vysoce mobilní a má dokonce vestavěnou karabinu pro snadnou přepravu. Dodává se také v široké škále úložných možností, takže budete mít dostatek místa pro všechny své věci.

The Sandisk Extreme je vynikající a superrychlý, s rychlostí až 1050 MB za sekundu, podporou USB-C a také otřesuvzdorným designem, který chrání vaše data před náhodným upuštěním.

Profesionálové

Konstrukce má vestavěnou karabinu pro snadnou přepravu.
Externí pevný disk podporuje jak standardní USB připojení, tak i USB-C s přiloženými kabely.
Dodává se v široké škále možností úložiště, počínaje 250 GB a konče masivními 4 TB.
Má bleskově rychlou přenosovou rychlost až 1050 MB za sekundu (USB-C).
Konstrukce odolná proti nárazům chrání vaše data před náhodnými pády.

  39 nejlepších rozšíření pro Chrome roku 2014

Nevýhody

Jednotka má být zařízením USB-C a obsahuje adaptér USB, nikoli dva samostatné kabely. To je problém pro ty, kteří nechtějí používat USB-C a chtějí kvalitní kabel.
Jednotka je naformátována ve formátu NTFS, což je formát souborového systému Windows. Linux jej umí číst, ale uživatelé Linuxu jej možná budou muset přeformátovat, aby z něj vytěžili maximum ručně.

3. Externí přenosný disk SSD WD 1TB My Passport

Kromě Samsungu, Western Digital vyrábí docela dobré SSD a celá jejich produktová řada je toho důkazem. Tento WD 1TB externí SSD není jiné. Vynikající kvalita a funguje perfektně na jakémkoli systému Linux.

Uživatelé Linuxu, kteří hledají skvělé externí zařízení, by si měli všimnout My Passport, protože je docela působivý, od jeho super rychlé rychlosti čtení a zápisu (1050 Mbps čtení a 1000 Mbps zápis) až po jeho podporu pro 256bitové šifrování a připojení USB. . Pokud požadujete vynikající externí SSD na Linuxu, podívejte se na tento WD 1 TB My Passport!

Profesionálové

Skříň se dodává v široké škále barev a zákazníci si mohou vybrat pouzdro, které nejlépe odpovídá jejich osobnosti.
Disk uvnitř je super rychlý SSD založený na čipu NVMe, který poskytuje neuvěřitelnou rychlost 1050 Mbps čtení a 1000 Mbps zápis.
Podporuje technologii 256bitového šifrování hesel.
Pouzdro SSD je odolné proti nárazům a vaše data jsou chráněna před náhodnými pády.
Podporuje tradiční USB připojení i USB-C. Oba kabely jsou součástí dodávky, takže není potřeba dokupovat další příslušenství.

  Pamatujete si MiniDisc? Zde je návod, jak jej můžete stále používat v roce 2020

Nevýhody

Dodává se ve formátu NTFS, který funguje na Linuxu, ale není skvělým souborovým systémem pro ukládání dat v systému Linux. Uživatelé možná budou muset disk ručně naformátovat, než z něj vytěží maximum.
Není jasné, zda je funkce šifrování podporována v systému Linux.

4. Seagate Expansion SSD 500GB SSD

Máte rozpočet? Nemůžete sehnat něco, co by vás zruinovalo, ale potřebujete spolehlivý, rychlý externí SSD pro použití v Linuxu? Pokud ano, podívejte se na Seagate Expansion SSD. Má 500 GB, a přestože je pomalejší než Samsung nebo Sandisk nebo WD, nabízí vynikající výkon a spolehlivost.

The Seagate Expansion SSD je docela působivé. Dodává se se super rychlým kabelem USB 3.0, který poskytuje slušnou rychlost čtení a zápisu na jakémkoli počítači (až 400 Mbps). Dodává se také v pevném, odolném pouzdru odolném proti nárazům, které jistě ochrání vaše data.

Profesionálové

Super rychlý kabel USB 3.0 poskytuje úctyhodnou rychlost čtení 400 Mb/s a také skvělou rychlost zápisu.
500GB model je neuvěřitelně dostupný. Ti, kteří chtějí kvalitní externí pevný disk od důvěryhodné značky, jako je Seagate, si jej mohou pořídit, aniž by museli vydělat peníze.
Disk může fungovat na zařízeních USB-C a Seagate má k dispozici adaptér pro ty, kteří jej potřebují.
Pevné, robustní pouzdro odolné proti nárazům znamená, že vaše data jsou během cestování chráněna.

Nevýhody

Kabelový adaptér USB-C není součástí dodávky a uživatelé si jej musí zakoupit samostatně.
SSD, i když je rychlý a cenově dostupnější, je tradiční SATA SSD a poskytuje mnohem pomalejší rychlosti než přenosné zařízení NVMe jiných značek.

Závěr

V tomto seznamu jsme prošli 4 vynikajícími SSD pro použití s ​​Linuxem. Na trhu jsou však více než 4 externí SSD. Jaký je tedy váš oblíbený externí pevný disk SSD pro použití v systému Linux? Řekněte nám to v komentářích níže!