5 rozšíření Chrome New Tab Wellness pro posílení duševního zdraví a zmírnění stresu

Když jste uprostřed stresujícího pracovního dne, je snadné zapomenout na některé drobné praktiky, které vám mohou pomoci dostat se do zdravého duševního stavu. Ale co když příště, když otevřete novou kartu, dostanete připomenutí, abyste to udělali?

Tato rozšíření pro Chrome nahrazují výchozí stránku Nová karta wellness nástroji pro meditaci, dechovou práci, deník, sledování nálady, protahování a afirmace. Nemusíte to používat pokaždé, když otevřete novou kartu, ale jednou za čas je jemné pošťuchnutí vše, co budete potřebovat, abyste se dostali z negativního myšlení.

Oasis je all-in-one rozšíření pro přístup k více wellness postupům a nástrojům, kdykoli otevřete novou kartu. Zobrazuje klasickou malbu spolu s aktuálním datem a časem. K jeho hlavním třem prvkům se dostanete kliknutím:

  • Deník pro psaní vašich myšlenek a pocitů, které můžete upravovat několikrát během dne. Uvidíte také kalendář, kdy jste do deníku psali a kdy ne.
  • Řízené meditační a dýchací sezení ke snížení stresu a úzkosti a také k pročištění mysli. Animovaná dechová cvičení jsou zvláště užitečná, když si během stresujícího pracovního dne nezapomenete dát pauzu a přeskupit se.
  • Deník nálady, abyste zjistili, jak se cítíte a proč se tak v tuto chvíli cítíte.

Oasis bude sledovat vaše vstupy a nabízet statistiky, kdykoli budete chtít. Není to nejlepší aplikace z hlediska designu a použití, ale pokud hledáte komplexní řešení pro různé wellness praktiky, toto rozšíření dělá svou práci dobře. Prémiová verze Oasis má také více prvků, jako jsou stresory a odlehčovače, řízená cvičení představ atd.

Ke stažení: Oáza pro Chrome (Volný, uvolnit)

2. Přemítat (Chrome): Rychle zapište různé záznamy do deníku na novou kartu

Víte, že každodenní psaní deníku je dobrý zvyk, ale ve skutečnosti je to těžké udělat z něj součást vašeho života. Ponder se to snaží usnadnit tím, že vás vyzve, abyste napsali záznam do deníku pokaždé, když otevřete novou kartu. Je to vlastně jedna z nejlepších aplikací pro mikrožurnálování, která kultivuje praxi.

  10 nejlepších chytrých zástrček pro váš chytrý domov

Ponder má dva hlavní režimy, jak napsat záznam: krátké odpovědi na denní výzvy a dlouhý prostor pro žurnálování. Můžete mezi nimi snadno kdykoli přepínat. Krátké odpovědi například zahrnují kategorie denní produktivity, denní seznamy a denní reflexe, kde vám Ponder položí otázku, aby vás na toto téma vyžádal odpověď. Pokud ale máte náladu psát si delší deníkový záznam, přejděte do kategorií kreativní, sebereflexe nebo volné psaní. Opět platí, že každý z nich bude obsahovat výzvu, na kterou můžete odpovědět, takže se nemusíte snažit přijít na to, co napsat.

Pokud je toho příliš mnoho, můžete zabránit tomu, aby vás Ponder vyzýval k napsání záznamu na každé nové kartě. Minulé záznamy můžete kdykoli znovu navštívit a zobrazit je podle kalendářních dat. Ponder také shromažďuje analýzy vašeho deníku, jako je vaše konzistence, celkový počet napsaných slov atd.

Ke stažení: Ponder for Chrome (Volný, uvolnit)

3. NimbusMind (Chrome, Firefox, Android, iOS): 5minutové řízené meditace na nové kartě

NimbusMind nabízí na vaší nové záložce sérii 5minutových řízených meditací, které vám mohou pomoci vyřešit jakékoli problémy nebo situace, kterým právě čelíte. Aktuální seznam obsahuje krátké průvodce pro úzkostné události, všeobecnou úzkost, skenování těla, pohotovost, zaměření, štěstí, relaxaci, ráno, nechte to jít, spánek, chůzi, depresi, sebedůvěru, zdravé stárnutí, vztahy, smyslnost a životní změny. Je to dokonalý typ rychlé a minimalistické meditace pro všímavost a úlevu od stresu.

  Co znamená „AMA“ a jak jej používáte?

Meditace jsou omezeny na 5 minut v bezplatné verzi, ale můžete odemknout 2, 3, 10 a 20 minutové verze v NimbusMind Premium za 9,99 $ ročně. Rozšíření Chrome také nabízí dvě své meditační série (základy meditace a první kroky k meditaci) zdarma, zatímco další série jsou k dispozici předplatitelům.

Kromě těchto meditací nabízí NimbusMind také uklidňující zvuky na pozadí, které vám pomohou relaxovat nebo se soustředit. Má také několik hudebních skladeb na pozadí. V bezplatné verzi si můžete vybrat pouze zvuky řeky nebo ptáků v lese a hudbu na pozadí pro meditaci, ale v placené verzi můžete odemknout několik dalších okolních zvuků a hudebních skladeb.

Ke stažení: NimbusMind for Chrome | Firefox (Volný, uvolnit)

Ke stažení: NimbusMind for Android | iOS (Volný, uvolnit)

4. Zenová mysl (Chrome): Připomenutí a návody pro strečink a zdravé návyky

Zen Mind vám poskytuje několik nástrojů, které nejen posílí vaše duševní zdraví, ale také vaše fyzické zdraví. Stejně jako několik dalších rozšíření obsahuje meditační zónu na 5, 10 nebo 15 minut, kde procvičujete všímavé dýchání s uklidňujícími zvuky na pozadí. Můžete si také pustit jakýkoli z uklidňujících zvuků, aniž byste vstoupili do meditační zóny.

  12 nejlepších platforem pro obhajobu zaměstnanců, které posílí váš tým

Stejně jako jiné aplikace nabízejí řízené meditace, Zen Mind nabízí vedené úseky. Je důležité dělat protahovací cvičení, abyste si upravili držení těla a zlepšili náladu, zvláště pro ty, kteří tráví několik hodin prací na počítači. Zen Mind také nabízí připomenutí (30 minut, jedna hodina nebo dvě hodiny), abyste pili vodu, upravili své držení těla, protahovali se, jedli ovoce nebo meditovali.

Ovládací panel aplikace vás požádá, abyste napsali jeden úkol, na který se chcete právě teď zaměřit. Můžete také vstoupit do „režimu zaostření“ pro hloubkovou pracovní relaci.

Stáhnout: Zen Mind for Chrome (Volný, uvolnit)

5. Afirmace Flow (Chrome): Pozitivní afirmace na každé nové kartě

Existuje převládající myšlenkový směr, že naše mysl nás příliš často vtahuje k pochybnostem o sobě a pesimistickým názorům, a my potřebujeme pravidelné jemné pošťuchování od negativity. Pozitivní afirmace mohou zvýšit vaši motivaci, pomoci vám cítit se klidněji a přeorientovat vaši mysl, abyste poznali své cíle a odhodili dotěrné myšlenky.

Affirmations Flow je jednoduché rozšíření pro Chrome vytvořené koučem pozitivity Geetou Pandey, aby každému pomohlo získat jemné šťouchnutí pokaždé, když v prohlížeči otevře novou kartu. Na pozadí barevných bublin tančících na obrazovce uvidíte nové náhodné pozitivní potvrzení s každou novou kartou, kterou otevřete.

Rozšíření přichází s několika vestavěnými pozitivními afirmacemi, ale doporučuje vám přidat si vlastní vlastní afirmace, na kterých vám záleží. Má užitečnou schopnost importovat tabulku s potvrzeními (nebo exportovat vlastní afirmace, které vytvoříte v aplikaci, jako vlastní tabulku). Na internetu najdete spoustu bezplatných šablon afirmací, jak začít s tímto cvičením.

Ke stažení: Afirmace Flow pro Chrome (Volný, uvolnit)

Odstupte od obrazovky

Jakkoli jsou všechna tato rozšíření zaměřená na wellness dobrá pro vaše duševní zdraví, nezmiňují to nejlepší, co můžete udělat, když jste ohromeni: odstoupit od obrazovky. Vstaňte, pohybujte se, dýchejte trochu čerstvého vzduchu a dopřejte svým očím a mozku odpočinek. Není nic tak obnovujícího jako pohyb.