5 rychlých řešení, jak opravit chybu Err_Address_Unreachable v prohlížeči Chrome

Google Chrome je jedním z nejpopulárnějších prohlížečů na světě. Není však vždy nejstabilnější a může obsahovat chyby a chyby, které brání správnému fungování.

Příkladem této chyby je Err_Address_Unreachable v prohlížeči Chrome. Vyskytl se problém s webem, který jste požadovali. Ve většině případů se tato zpráva zobrazí, když se pokusíte o přístup na stránku, která není dostupná. K chybě však může dojít i při načítání platné webové stránky.

Když se nemůžete dostat na web, který často navštěvujete, vyzkoušejte nastavení Err_Address_Unreachable v Chrome. Tato příručka pojednává o tom, proč k chybě může dojít, a o několika metodách odstraňování chyb ERR_ADDRESS_UNREACHABLE.

Pojďme začít!

Co je chyba Err_Address_Unreachable Error?

Chybová zpráva Err_Address_Unreachable se vygeneruje při každém pokusu o přístup k webu nebo serveru založenému na IP. Kdykoli dojde k této chybě, počítač se nemůže připojit k serveru, protože se serverem, sítí nebo počítačem je něco v nepořádku.

Váš počítač může trpět několika negativními důsledky spojenými s chybou Err_Address_Unreachable. Tento problém může bránit vašemu počítači v připojení k internetu, způsobovat pomalá nebo přerušovaná připojení nebo dokonce bránit fungování určitých aplikací.

Tato chyba může navíc způsobit zhroucení nebo zamrznutí vašeho systému, což vám zabrání v přístupu k vašim datům.

Co může způsobit Err_Address_Unreachable?

Pokud se zobrazí chybová zpráva jako „ERR_ADDRESS_UNREACHABLE“, může se jednat o problém s připojením k síti. Tento problém s připojením k síti může být způsoben mnoha věcmi:

#1. Problémy se směrovačem

Příčin této chyby může být několik, včetně routeru, který nefunguje správně. Chyba, jako je tato, brání doručování požadavků na porty, které jsou pro ně určeny.

  Scala vs Java: Rozdíly a podobnosti

#2. Nastavení proxy

Tato chybová zpráva se může zobrazit, pokud používáte proxy server. Zdá se, že vaše síťové připojení nezpracovává vaše požadavky efektivně. V závislosti na situaci může být nutné zakázat nebo povolit server proxy.

#3. Přístup na web nefunguje

Při pokusu o přístup k soukromé adrese ve veřejné síti se zobrazí chybová zpráva.

#4. Problémy se serverem

Za tuto chybu mohou být zodpovědné i problémy na straně serveru. Měli byste se ujistit, že správně zpracováváte požadavky odeslané na správných portech, když nemáte přístup na svůj web.

Jak opravit chybu „Err_Address_Unreachable“?

Pokud k této chybě dochází, ujistěte se, že jste připojeni ke správné internetové síti. Pokud chcete získat přístup k soukromé adrese, musíte být připojeni k síti, která adresu hostí.

Můžete však projít následujícími metodami:

Restartování routeru

Pokud zaznamenáte chyby „ERR_ADDRESS_UNREACHABLE“, často je vyřeší restartování směrovače. Existuje mnoho případů, kdy router přejde do chybového režimu a síťová zařízení budou pravděpodobně mít tento problém v budoucnu. Restartování routeru tuto chybovou zprávu vyřeší. Zde je to, co musíte udělat:

#1: Ujistěte se, že jste odpojili router nebo modem od zdroje napájení. Jednoduše to nevypínejte.

#2: Před opětovným připojením zařízení byste měli počkat přibližně 15 až 20 sekund.

#3: Budete muset počkat, až se zařízení znovu otevře.

Pokud nemůžete problém vyřešit a chybová zpráva se stále zobrazuje, můžete zkusit jiné možnosti. Případně můžete resetovat router, což může být dobré řešení. Než to uděláte, ujistěte se, že znáte metodu, kterou váš ISP používá k aktivaci vašeho routeru.

#1: Najděte resetovací štítek v malém otvoru na zadní straně routeru.

#2: Zasuňte malý špendlík nepřetržitě do otvoru po dobu 4-5 sekund. Po dokončení této činnosti musíte router resetovat.

  Jak používat gesta trackpadu na iPadu

#3: Jeho adresu získáte po připojení k routeru ethernetovým kabelem a pravděpodobně ji najdete na zadní straně.

#4: Po dokončení zadejte informace o poskytovateli internetových služeb.

#5: Nyní, když je chybová zpráva pryč, můžete zkontrolovat, zda je problém vyřešen.

Povolit nebo zakázat přístup proxy

Uživatelé systému Windows mohou tuto chybu také vyřešit bez jakýchkoli potíží. Pokud obdržíte zprávu ERR_ADDRESS_UNREACHABLE, může to být způsobeno nesprávným nastavením serveru proxy. Pokud se jedná o tento případ, musíte zkontrolovat nastavení serveru proxy, abyste problém vyřešili. Zde je návod, jak to opravit.

#1: Prvním krokem je stisknout klávesu Windows a vybrat ikonu Nastavení pro přístup na stránku Nastavení systému Windows.

#2: Dále klikněte na první výsledek, který se zobrazí při hledání Možnosti Internetu.

#3: Klepněte na kartu Připojení v okně Vlastnosti Internetu a poté klepněte na Nastavení sítě LAN. Zrušte zaškrtnutí vedle Použít proxy server pro vaši LAN.

#4: Poté klikněte na OK. Poté klikněte na tlačítko Použít a restartujte počítač.

#5 Ujistěte se, že váš problém byl vyřešen restartováním Chrome.

Chybu lze opravit úpravou nastavení serveru proxy, ale pokud ne, přejděte k dalšímu možnému řešení níže.

Zkontrolujte adresu

Toto je další způsob, jak vymazat chybovou zprávu ERR_ADDRESS_UNREACHABLE. Při pokusu o přístup k soukromé adrese prostřednictvím veřejné sítě se může občas zobrazit chybová zpráva. Pro reg je 192.168.1.8 považováno za soukromou adresu, takže k ní mají přístup pouze privátní sítě.

Pokud je síť zabezpečená, ujistěte se, že síť neváže adresu, ke které chcete získat přístup. Připojte se ke správné síti a pokuste se znovu získat adresu.

Chybu můžete vyřešit kontrolou adresy, na kterou se pokoušíte získat přístup, ale pokud potíže přetrvávají, můžete kontaktovat svého poskytovatele internetových služeb (ISP).

Vymažte mezipaměť DNS prohlížeče Google Chrome

Zprávu ERR_ADDRESS_UNREACHABLE můžete opravit vymazáním mezipaměti DNS prohlížeče Chrome. Řešení je snadné implementovat a nevyžaduje mnoho času.

  Jak nastavit e-mailový podpis, mobilní a osobní počítač

Zde jsou kroky, které je třeba dodržet.

#1: Otevřete prohlížeč Google Chrome.

#2: Do adresního řádku prohlížeče zadejte Chrome://net-internals/#dns a stiskněte Enter.

#3: Vymažte mezipaměť hostitele kliknutím na tlačítko.

#4: Zkuste znovu otevřít web po vymazání mezipaměti Chrome a poté zkontrolujte, zda byl problém vyřešen.

Resetujte protokol TCP/IP

Pokud všechna výše uvedená řešení problém nevyřeší, můžete se pokusit resetovat TCP/IP pomocí příkazového řádku. Toto řešení bylo úspěšné při opravě chyb ERR_ADDRESS_UNREACHABLE. Zde je několik pokynů pro rychlé resetování TCP/IP.

#1: Současným kliknutím na klávesu s logem Windows + R otevřete dialogové okno Spustit.

#2: Napište cmd a stiskněte Shift + Ctrl + Enter, abyste otevřeli příkazový řádek jako správce. Pokud s příkazovým řádkem uděláte špatná rozhodnutí, váš počítač může selhat a dokonce existuje šance, že ztratíte některé důležité věci. Proto je nejlepší používat příkazový řádek opatrně.

#3: Zadejte následující příkazy jeden po druhém a po každém stiskněte klávesu Enter.

ipconfig/release

ipconfig /all

ipconfig /flushdns

ipconfig /renew

netsh int ip set dns

netsh Winsock reset

#4: Po zadání příkazů zavřete příkazový řádek a restartujte počítač.

#5: Restartujte počítač a zjistěte, zda je problém vyřešen.

Místo výše uvedených tipů můžete vyzkoušet tyto další tipy:

Pokud váš prohlížeč nefunguje, zkuste jiný. Můžete se dostat na web s jiným a přeinstalovat nebo resetovat, pokud ten váš nefunguje.

Možná vám pomůže, když zkusíte jiného ISP a síť. Pokud se na web nemůžete dostat, zkuste jej navštívit v anonymním režimu. Tímto způsobem budete moci zjistit, zda chybu způsobují doplňky vašeho prohlížeče. Můžete k němu také přistupovat z jiného zařízení ve stejné síti a poté budete moci určit, zda chybu způsobuje vaše zařízení nebo vaše síť.

Závěrečná slova

Chybu Err Address Unreachable v prohlížeči Google Chrome můžete opravit pomocí jedné z doporučených oprav. Pokud nevíte, jak chybu opravit, můžete ji rychle vyřešit pomocí sdílených strategií v tomto článku.

Chyba protokolu Err Address Unreachable je běžná, a pokud problém přetrvává i po návratu na stejnou stránku, můžete zkusit jedno z výše uvedených řešení.

Dále se podívejte, jak opravit chybu uzavření připojení ERR v prohlížeči Chrome.