6 Drupal Security Scanner k nalezení zranitelností

Skenery zranitelnosti Drupal pomáhají auditovat zabezpečení webových stránek, aby se zabránilo škodlivým hrozbám, jako jsou pokusy o phishing, kybernetické útoky atd.

Význam zabezpečení Drupalu

Drupal je systém pro správu obsahu (CMS), který je široce využíván v různých odvětvích pro tvorbu webových stránek. Platforma Drupal má mnoho pluginů, témat a modulů, které lze použít k vytváření uživatelsky přívětivých a bezpečných webových stránek.

S více než 1,3 milionu webových stránek je podíl Drupalu na trhu více než 3,4 %, což je více než dost na to, aby přilákalo hackera k zahájení kybernetických útoků. Drupal ovládá 1,3 % z deseti milionů nejlepších webových stránek a 15 % z 12 000 nejlepších webových stránek, od soukromých blogů po velké podniky nebo vládní webové stránky.

Díky své popularitě byla platforma Drupal a její architektura vždy cílem hackerů, aby našli bezpečnostní mezery a zaváděli škodlivé aktivity.

Drupal používají některé z renomovaných světových společností:

Obrazový kredit: drupalpartners

Jedním z kritických prvků v prevenci kybernetických útoků je aktualizace platformy pomocí nejnovějších bezpečnostních záplat a upgradů. Dokonce i zásuvné moduly nebo moduly třetích stran je třeba aktualizovat, aby se minimalizovala potenciální bezpečnostní zranitelnost a útoky DoS (Denial of Service).

Bezpečnostní tým v Drupalu vždy hledá bezpečnostní chyby a vydává příslušné aktualizace a záplaty, aby tyto mezery napravil.

Správci webu a vlastníci stránek také musí být proaktivní při ochraně svých instalací Drupal implementací zabezpečených konfigurací a udržováním aktualizace platformy pomocí nejnovějších bezpečnostních záplat.

Tento příspěvek bude diskutovat o nejlepších bezpečnostních skenerech pro platformu Drupal k nalezení zranitelností a prevenci kybernetických útoků.

Pokud pro svůj web používáte Drupal a nejste si jisti, zda je zabezpečený před známými zranitelnostmi, neodhaluje citlivé informace, má chybnou konfiguraci atd., pak vám pomohou následující nástroje.

Pentest-tools Bezpečnostní skener Drupalu je robustní nástroj používaný k identifikaci potenciálních bezpečnostních chyb na webových stránkách Drupal. Pomáhá správcům při skenování a vyhledávání potenciálních zranitelností v zásuvných modulech, konfiguracích a základních souborech Drupalu.

Skener najde známé i neobjevené zranitelnosti a umožňuje správcům rychle vyhodnotit a identifikovat potenciální hrozby.

Správci mohou jednoduše analyzovat vyhodnocení a přijmout vhodná opatření, protože skener se snadno používá a nabízí podrobné zprávy o výsledcích. Jeho komplexní zpráva zdůrazňuje rizika a relevantní změny kromě problémů s konfigurací Drupalu.

  7 bezplatných online školicích zdrojů

Skener je neustále aktualizován novými kontrolami, aby byl aktuální s aktualizacemi zabezpečení, což zaručuje, že vždy dokáže detekovat nejnovější bezpečnostní rizika.

Kromě toho skenuje zastaralé verze Drupalu, instalační soubory, motivy, moduly, přihlašovací údaje a další. Skener také nabízí přizpůsobené zprávy vytvořené tak, aby splňovaly specifické požadavky webových stránek.

Využívá pokročilé techniky k vyhledávání nedostatků, jako jsou chyby konfigurace Drupalu a nestandardní nastavení serveru, a upozorní správce, pokud najde něco potenciálně škodlivého. Je to placený skener.

Zabezpečení SUCURI Drupal

SUCURI je přední poskytovatel bezpečnostních řešení, který vyvinul Drupal Security stack, což je komplexní bezpečnostní řešení pro weby Drupal.

Nabízí několik řešení pro ochranu vašich stránek Drupal, včetně webových firewallů, skenování a odstraňování malwaru a zálohování webových stránek.

Návštěvnost webu je monitorována v reálném čase a podezřelé aktivity jsou blokovány ještě předtím, než se na web vůbec dostanou.

Jeho služba rychlého skenování a odstraňování malwaru navíc pomáhá identifikovat a opravovat jakékoli narušení během krátké doby a jeho řešení zálohování mohou zajistit, že v případě narušení nedojde ke ztrátě dat.

Tato komplexní sada bezpečnostních řešení pomáhá bojovat s online hrozbami pro váš web Drupal z hlediska monitorování, ochrany, zmírňování útoků, odstraňování malwarových infekcí a poskytování služeb reakce na incidenty.

Funkce

 • Upozorňovací modul, aby sledoval váš web nepřetržitě
 • Zabraňuje injekcím SQL
 • Zabraňuje útokům DDoS a hrubou silou
 • Široká škála odstranění infekcí, jako jsou zadní vrátka, škodlivá přesměrování, injekce malwaru a mnoho dalšího

Je to online ochrana, takže není potřeba žádná instalace a údržba softwaru. Stránka SUCURI také poskytuje bezplatný online skener SiteCheck pro váš web, který umožňuje skenovat malware, viry, chyby webových stránek, škodlivý kód atd.

Zjistěte bezpečnostní skener

Primárním cílem Detectify je zabezpečit systémy pro správu obsahu (CMS), jako jsou Drupal, Joomla a WordPress. Díky automatickému skenování lze identifikovat možné hrozby, jako jsou zastaralé pluginy a motivy, slabá hesla a další rozšířená zranitelnosti.

Vzhledem k tomu, že platformy CMS jsou tak široce používané, hackeři neustále hledají způsoby, jak využít slabých stránek k vložení škodlivého kódu nebo získání citlivých dat.

  Jak získat Dynamic Island na jakémkoli iPhone (bez útěku z vězení)

Abychom pomohli najít a opravit tyto zranitelnosti, aktualizuje Detectify službu každý týden o nové zranitelnosti, aby se ujistil, že jejich skenování je aktuální, aby se zmírnila rizika, aby se zajistilo a zabránilo neoprávněnému přístupu k platformě CMS.

Síla platformy jí umožňuje skenovat přes 2000 bezpečnostních testů, včetně skriptování napříč weby FCKEditor, Drupalgeddon, Ninja Forms a mnoha dalších, a zůstat v bezpečí.

Navíc jejich uživatelsky přívětivá platforma usnadňuje majitelům webových stránek porozumět těmto zranitelnostem a snadno je opravit a zajistit tak bezpečnost nejen jejich webových stránek, ale také důvěrných informací jejich klientů.

Je snadné se přihlásit k jejich službě a můžete ji používat dva týdny bez poplatku, než přejdete na model měsíčního předplatného.

Skener webových stránek Snyk

Snyk je dobře známá bezpečnostní organizace, která poskytuje komplexní bezpečnostní řešení pro ochranu kódu, vyhýbání se zranitelným závislostem, vývoj a zabezpečení cloudové infrastruktury, řešení pro zmírnění rizik dodavatelského řetězce, bezpečné vytváření a provozování aplikací atd.

Organizace jako Google a Anheuser-Busch InBev používají svá bezpečnostní řešení k zabezpečení svých produktů.

Snyk Website scanner je cloudová nativní aplikace, která nabízí bezplatný (omezené testy/skenování) skener zranitelnosti webových stránek k identifikaci a opravě zranitelností webových stránek.

Skener monitoruje webové stránky z hlediska bezpečnostních problémů, skenuje známá a neznámá zranitelnost, zastaralý serverový software a nezabezpečené HTTP hlavičky.

Tyto online skenery zranitelnosti se spoléhají na vlastní databázi zranitelností pro známé zranitelnosti nebo zkoumají běžné typy chyb, aby odhalily neznámá zranitelnost. Po detekci poskytuje prioritní seznam problémů s příznaky rizik, které lze řešit.

Funkce

 • Přívětivé pro vývojáře, které pomáhá včas odhalit zranitelnosti a napříč SDLC.
 • Automatická a akceschopná náprava
 • Rychle se opravuje, aby se snížila expozice
 • Pomáhá správcům přijímat opatření z hlediska stanovení priorit a příslušných rozhodnutí na základě dat

Skener webových stránek společnosti Snyk se snadno používá a poskytuje užitečné informace, které podnikům umožňují rychle a efektivně posílit své bezpečnostní postavení. Je zdarma k použití pro omezené skenování, a pokud potřebujete neomezené skenování, můžete upgradovat na jeho placenou verzi.

HTTPCS Drupal Scanner

HTTPCS by Ziwit je předním hráčem v oblasti řešení kybernetické bezpečnosti v Evropě. Společnost Ziwit je poskytovatelem služeb kótovaným na francouzské vládní platformě cyber malicious a také je uznávána jako důvěryhodné řešení španělským národním institutem pro kybernetickou bezpečnost.

  Jak stáhnout WebEx pro Microsoft Outlook

Nabízí kompletní řešení pro zabezpečení webu Drupal prostřednictvím cloudového webového rozhraní.

Rozhraní pomáhá začít skenováním pomocí několika kliknutí a získat zabezpečený web, který splňuje normy ISO 27001-27002 a zásady ochrany osobních údajů GDPR. Poskytuje zprávu o zranitelnosti podle úrovní rizika, která pomáhá rychle přijmout nápravná opatření k prevenci kybernetických útoků.

Má další moduly, jako je monitorování webových stránek a analýza výkonu, kontroly integrity pro zobrazení škodlivých změn a detekce úniků dat a inteligence hrozeb, která zajišťuje nepřetržitou a 360stupňovou ochranu vašeho webu Drupal.

Skener Astra Drupal

Astra Drupal Security poskytuje balíček pro hodnocení zranitelnosti a testování penetrace, který pomáhá vašemu webu bránit se proti pokusům o hacking, narušení dat a kybernetické útoky.

Jedná se o kombinaci automatizace a ručního testování prováděného bezpečnostními experty, abyste odhalili všechny možné mezery na vašem webu.

Jeho řešení pomáhají vlastníkům webových stránek odhalit a řešit jakákoli potenciální bezpečnostní rizika na jejich webových stránkách a její testování pokrývá všechny hlavní bezpečnostní standardy, včetně OWASP, SANS, CERT, PCI, ISO27001 atd.

Getastra prohledává 1250+ testů na mezery a poskytuje komplexní zprávu, která nastiňuje oblasti zranitelnosti a zároveň je upřednostňuje na základě úrovně jejich důležitosti.

Jeho centralizovaný řídicí panel je vícerozměrný, protože pomáhá přímo komunikovat s vývojářem a bezpečnostním inženýrem Astra, může kontrolovat zprávy, kroky k opravě chyb atd.

Funkce

 • Statická a dynamická analýza kódu k provedení více než 1250 testů
 • Automatický Pentest a Scanning Engine pro průběžné testování vašeho webu proti nejnovějším exploitům
 • Testování zranitelností platební brány
 • Testování serverové infrastruktury pro stávající konfigurace, úložiště dat, šifrování atd

Na stránkách Drupalu se mohou vyskytovat různé náchylnosti kvůli zastaralým skriptům, pluginům nebo zranitelnostem témat, zastaralým integracím třetích stran atd., díky nimž může být Drupal náchylný ke kybernetickým útokům nebo injektování malwaru.

Všechny tyto hrozby odhalují, testují a opravují kvalifikovaní odborníci společnosti Astra pomocí podrobné analýzy kódu, testování obchodní logiky a hodnocení bezpečnosti.

Astra by udělala správnou práci pro webové administrátory nebo vlastníky, kteří hledají komplexní zabezpečení pro své weby Drupal.

Závěrečná slova

Webové stránky Drupalu jsou zvláště terčem hackerů kvůli jejich rostoucí popularitě a platformě bohaté na funkce. V reakci na rostoucí počet hackerských útoků a kybernetických útoků je nezbytné upřednostnit kybernetickou bezpečnost, aby byla zajištěna bezpečnost vašeho webu a jeho uživatelů.

Doufáme, že výše uvedené bezpečnostní nástroje vám pomohou získat přehled o bezpečnostních nástrojích, které ochrání a zabrání vašemu webu Drupal.