6 nejlepších prohlížečů Visio pro zobrazení formátu VSD

VSD je formát souboru, který používá software Visio. Software Visio se používá k vytváření vývojových diagramů.

K otevření souboru VSD k zobrazení je obvykle vyžadován software Visio.

I když v počítači nemáte Visio, můžete stále používat Visio Viewer k otevření výkresů Visia, zobrazení souborů nebo jejich tisku. Prohlížeč Visio však nelze použít k provádění změn ve stávajících souborech aplikace Visio ani k vytváření nových.

Co je Microsoft Visio?

Microsoft Visio umožňuje kreslit jednoduché nebo složité diagramy. Má velkou knihovnu vestavěných šablon, objektů a tvarů.

Pokud chcete vynaložit další úsilí, můžete také vytvořit své jedinečné návrhy a importovat je do softwaru. Visio bylo vyvinuto pro zjednodušení přípravy diagramů pro koncového uživatele.

Prohlížeč Microsoft Visio je přístupný zdarma. Vestavěné funkce aplikace Visio pro vytváření 3D mapových diagramů jsou omezené, ale software může tyto typy diagramů stále vytvářet. Je vhodný pro základní mapy uvedené v brožurách a adresářích kampusů.

Jaký je formát souboru aplikace Visio?

Rastrovou grafiku najdete v souboru výkresu aplikace Visio s příponou VSD, neboli „výkres Visio“, najdete rastrovou grafiku. Většinu času se používá k reprezentaci diagramů a vývojových diagramů.

  Jak obnovit staré ovládací prvky Free Transform ve Photoshopu

Formát souborů používaný aplikací Microsoft Visio je poměrně populární a široce používaný. Existuje omezený výběr bezplatného softwaru, který podporuje prohlížení souborů VSD.

Pokud si přejete zobrazit obsah souboru VSD bez jeho úpravy nebo úpravy, můžete použít tento software.

Formát souboru VSD ukládá vektorovou grafiku. Můžete jej také převést do souboru JPG nebo PNG. Můžete si jej také uložit do počítače, abyste jej mohli snáze sdílet s ostatními.

Jak můžete zobrazit soubor ve formátu Visio?

Tento software Visio Viewer můžete bez problémů používat, pokud hledáte nejlepší prohlížeče Visio Viewer pro prohlížení souborů VSD. Tento software usnadňuje prohlížení vícestránkových souborů VSD a několik vám také umožňuje prohlížet četné soubory VSD.

Některé z dalších funkcí nabízených tímto softwarem Visio zahrnují převod souborů, změnu barvy pozadí, přetahování souborů a tak dále.

Pojďme prozkoumat každý z těchto prohlížečů Visio jednotlivě. Níže jsou uvedeny nejlepší prohlížeče Visio pro prohlížení souborů VSD, které lze nalézt online.

Nektony

Prohlížeč Nektony Visio může otevřít soubory Microsoft Visio vsd, VDX a vsdx. Zajišťuje, že text bude zobrazen ve stejném stylu, jako když byl poprvé vytvořen. Přestože je nabízena jako bezplatný prohlížeč souborů Visio, jedná se o prémiovou aplikaci s 5denní bezplatnou zkušební verzí.

Poskytuje několik možností zobrazení, včetně zoomu, navigace a posouvání rukou. Na panelu nástrojů jsou všechny funkce a možnosti snadno dostupné. Chcete-li použít tento prohlížeč souborů Visio, spusťte jej. Přidejte kresbu přetažením.

  Jak najít kontakty na Instagramu

Prohlížeč Microsoft Visio 2016

Microsoft Visio Viewer je k dispozici pouze pro Windows a macOS. Většina podnikových uživatelů Office 365 bude mít přístup k prohlížeči a tvůrci Visio společnosti Microsoft. Kromě prohlížení jej můžete velmi jednoduchými způsoby komentovat a upravovat.

K dispozici je řada funkcí, včetně Zoom, Pan, Find, Shapes Details a Refreshing Data. Kliknutím na tlačítko „Sdílet“ je snadné sdílet kresbu se spolupracovníky prostřednictvím e-mailu. K dispozici jsou také standardní nástroje pro úpravy, jako je text, písmo, zpět, opakovat atd.

Lucidchart

Lucidchart Visio Viewer je výkonná a uživatelsky přívětivá online alternativa k Visiu. Jedná se o rozšíření webového prohlížeče na všech hlavních internetových platformách, včetně Internet Explorer, Chrome, Firefox, Safari a Microsoft Edge.

Poskytuje navigaci na stránce a možnosti přiblížení. Navíc můžete zvolit zobrazení nebo zakázání mřížky. Za úpravy souborů Visio a provádění dalších manipulací budete muset zaplatit.

ASPOSE

ASPOSE můžete přidat jako zásuvný modul do svého webového prohlížeče, jako je Google Chrome, nebo otevřít soubory přímo na stránce.

Uživatelé si mohou stáhnout soubory Visio, i když nabízí pouze několik nástrojů pro usnadnění vynikajícího zážitku ze čtení.

LibreOffice

LibreOffice je jedním z nejpoužívanějších kancelářských balíků dostupných v té době a je také open source. Jedná se o bezplatnou alternativu Microsoft Office. Dodává se s programem Draw, který umí otevírat a upravovat soubory Visio.

  12 tipů rodinné technické podpory na svátky

Můžete se s ním podívat na všechny stránky v souboru Visio. LibreOffice obsahuje rozhraní průzkumníka navigace na levé straně pro rychlou navigaci na webových stránkách souboru Visio.

LibreOffice má velmi vysokou kvalitu obrazu a obsahuje pravítko nahoře a na levé straně, abyste mohli změřit velikost obrázku. Dokáže upravovat soubory VSD a převádět je do PDF, SVG, EPS a mnoha dalších formátů.

fviewer

fviewer je kompatibilní pouze s formátem souborů VSD. Lze jej použít k zobrazení výkresů aplikace Visio. Nahrání se nezdaří, pokud se pokusíte nahrát výkres OPC/XML.

Počet funkcí, které přicházejí s tímto, je velmi menší. Můžete pouze přiblížit nebo oddálit. Je schopen rychle otevírat a nahrávat soubory, aniž by způsobil jakékoli zkreslení.

Závěrečná slova

Pomocí libovolného prohlížeče Visio je snadné prohlížet vícestránkové soubory VSD. Pomocí těchto profesionálních řešení můžete ušetřit čas a energii a zvýšit efektivitu.

Dále se můžete podívat na podrobné informace o aplikaci Microsoft Visio.

x