8 nejlepších hostingů PrestaShop pro váš online obchod

Jaký musí být váš vysněný obchod?

Je to tradiční kamenný obchod nebo internetový obchod New Age?

Pokud je to druhá možnost, dovolte mi, abych vám pomohl převést tento sen do reality!

Zde je návod.

Je pochopitelné, že vytvoření digitálního obchodu může být někdy zastrašující, zvláště když je to váš první pokus. Můžete si splést se spoustou dostupných platforem, jejich funkcí a vlastností.

To je ohromující!

A v tomto procesu se mnoho lidí dopouští chyb, které se po nějaké době stávají bolestí.

Musíte si tedy vybrat platformu, která dokáže ospravedlnit jedinečné potřeby vašeho internetového obchodu, protože nemůžete použít metodu „jedna velikost pro všechny“.

Váš obchod si zaslouží něco lepšího.

Vzhledem k tomu, že každá platforma elektronického obchodu zahrnuje svou jedinečnou sadu výhod, funkcí, flexibility a snadného použití, musíte být při výběru opatrní. Je to proto, že hraje větší roli při určování úspěchu vašeho online podnikání.

Jednou z nejlepších platforem elektronického obchodu na trhu je PrestaShop. A abyste to mohli hostit, potřebujete efektivního poskytovatele hostingu, o kterém budeme diskutovat v tomto článku.

Předtím si nejprve promluvme o PrestaShopu a proč byste o něm měli uvažovat.

Co je PrestaShop?

Zahájena v roce 2007, PrestaShop je platforma s otevřeným zdrojovým kódem, kterou můžete využít ke spuštění a provozování svého internetového obchodu. V současnosti tuto platformu využívá více než 300 tisíc obchodů po celém světě a v 65 jazycích.

PrestaShop má inovativní schopnosti, které potřebujete k vytvoření a růstu vašeho obchodu. Jeho působivé předpřipravené vlastnosti a funkce v kombinaci s intuitivním rozhraním také posilují jeho efektivitu. S výkonným řídicím panelem a mnoha integračními flexibilitami spravujete a provozujete svůj internetový obchod bez jakýchkoli potíží.

Některé z důležitých funkcí PrestaShopu jsou:

 • Nabízí širokou škálu kvalitních motivů, díky kterým bude váš obchod vypadat krásně a profesionálně
 • Různé pluginy, doplňky a možnost prémiové podpory
 • Má řídicí panel podobný WordPressu a bohaté rozhraní pro stavbu obchodu.
 • PrestaShop se může integrovat s mnoha poskytovateli plateb, řešeními nákupních košíků, daňovými pravidly a přepravci.
 • Nabízí vestavěný katalog produktů, akce, kupóny, integrace e-mailů, SEO pro optimalizaci umístění ve vyhledávání atd.
 • Mobilní responzivní digitální obchody a stránky pokladny
 • Vytvářejte a posílejte přizpůsobitelné zboží a digitální produkty
 • Nastavení minimálního množství nákupu.
 • Vytváření kategorií a podkategorií
 • Sledování zásob
 • Správa dodacích zón

V důsledku všech těchto dokonalých funkcí je PrestaShop bezpochyby skvělou platformou pro váš internetový obchod.

Jak může pomoci rozjet internetový obchod?

PrestaShop nabízí 300+ vestavěných funkcí exkluzivně, které vám pomohou rychle začít s vaším obchodem. To znamená, že z tohoto pokročilého nástroje můžete těžit z mnoha výhod, od správy po flexibilitu a pohodlí pro vaše zákazníky i pro vás.

Pojďme pochopit výhody této funkčně bohaté platformy, která vám může pomoci.

Snadné použití

I když pro laiky může být složité založit obchod PrestaShop kvůli jeho technickému zázemí, další fáze je hladká a vyplatí se počkat, až bude hotová.

Máte možnost získat nápady z jejich online ukázky, která obsahuje pokyny pro backend office i front-end obchod. Sledujte jej na stolním počítači, notebooku, smartphonu nebo tabletu bez jakéhokoli přerušení.

Marketing

Jak můžete bez efektivního marketingu očekávat, že váš obchod bude úspěšný?

Ukažte se v očích svých návštěvníků a zákazníků, ovlivněte je a zaskočte je novými a užitečnými produkty, které chtějí. Svůj web můžete rozšířit přidáním e-mailového marketingu, kódů, affiliate programů, speciálních nabídek a mnoha dalších.

  Jak používat disky Gnome k vytváření nových oddílů

Snadné přizpůsobení

Běžně vypadající webové stránky jsou nyní zastaralé. Díky vyvíjejícím se technologiím vaši zákazníci vědí, kdo jim kolik může nabídnout, a nechtějí ztrácet čas zdlouhavými nebo matoucími stránkami k pokladně.

To je důvod, proč vám PrestaShop umožňuje dodat vašemu webu zářivý vzhled a učinit jej zajímavým a bezproblémovým pro vaše zákazníky prostřednictvím mnoha možností přizpůsobení. Na svém webu si můžete přizpůsobit téměř vše, abyste mu dodali jedinečný dojem, a navíc přidat moduly, jako je křížový prodej a přihlášení k odběru zpravodaje, abyste s nimi byli vždy v kontaktu.

Nyní víte, jak přínosný a na funkce bohatý je PrestaShop se skvělou zákaznickou podporou. Takže, jakmile se rozhodnete jít s, máte dvě možnosti –

 • Získejte cloudový virtuální počítač a proveďte ruční instalaci a postarejte se o průběžnou údržbu, konfiguraci atd.
 • Vyberte specializovanou platformu pro hostování

Výběrem druhé možnosti můžete ušetřit spoustu času a udržet zmatek na uzdě, zvláště pokud právě začínáte.

Výběr výkonné hostingové služby PrestaShop je další největší a zásadní věcí na vaší cestě k založení internetového obchodu. Pokud chcete, aby byl váš obchod neustále dostupný pro vaše návštěvníky, snadno ho spravoval a navíc ještě dávku zabezpečení, musíte si vybrat dobrý hosting.

Ale kde to proboha najdeš?

Tady!

Probereme některé z nejlepších platforem PrestaShop, které vám pomohou snadno vytvořit a rozšířit váš obchod.

A2

Zahájeno v roce 2003, Hosting A2 byla důsledná v poskytování hodnoty svým zákazníkům. Získejte s touto hostingovou službou balíček vysokorychlostního hostingu navržený tak, aby vyhovoval vašim jedinečným potřebám.

Každý z jejich plánů PrestaShop je vyladěn pro nejlepší možný výkon s 20x rychlejším načítáním stránek vašeho webu. Mezi jejich Turbo servery patří AMD EPYC s jednotkami NVMEe pro o 40 % rychlejší CPU, schopností zpracovat 9x provoz, 2x rychlejší čas do prvního bajtu a 3x rychlejší zápis/čtení.

Poskytují předinstalovaný PrestaShop, takže můžete začít bez plýtvání časem. A2 Hosting také zajišťuje, že používáte nejlepší verze softwaru pro přidané funkce a zabezpečení, ale v případě potřeby podporuje i starší verze.

Pro zabezpečení získáte zdarma ochranu HackScan, aktualizace KernelCare, oboustranný firewall, ochranu hrubou silou a DDoS a další hrozby pro zabezpečení vašeho obchodu. Nabízí také bezplatnou migraci účtu a 99,9% záruku dostupnosti se spolehlivými servery.

S jejich exkluzivním řešením pro ukládání do mezipaměti můžete nastavit oblíbené služby ukládání do mezipaměti Memcached, Turbo Cache a APC pouhým kliknutím z vašeho cPanelu.

A2 Hosting stojí pouhých 2,99 $ měsíčně, včetně 30denní záruky vrácení peněz.

Hosting Scala

Důvěřuje více než 700 000 vlastníků stránek po celém světě s nejvyšší rychlostí a výkonem, Hosting Scala je pro vás další schůdnou možností. Již 11 let poskytuje inovace zákazníkům z více než 120 zemí.

Nainstalujte si PrestaShop a přidejte 100+ aplikací a skriptů jedním kliknutím. Získáte server LiteSpeed, nejrychlejší server na světě, a jen velmi málo hostingových služeb to poskytuje. Scala Hosting je spolehlivý hostitel, který zaručuje 99,9% dostupnost s podporou SLA.

Ať už se zaměřujete na zákazníky z USA, Evropy nebo jiných regionů, Scala Hosting vlastní datová centra s ultrarychlými servery s procesory Intel. Hostingové plány přicházejí se skenováním a odstraňováním malwaru bez jakýchkoli služeb třetích stran.

Už se nemusíte bát nefunkčních stránek a podivných chyb po aktualizacích PrestaShopu, protože Scala Hosting se o to postará pomocí automatických aktualizací. Zálohuje vaše stránky každý den, aby byla vaše data 100% v bezpečí. Získáte blokátor webových útoků, vyhrazený firewall, vlastní bezpečnostní pravidla a bezplatnou doménu pro extra zabezpečení.

  Jak znovu spustit zkratku Backspace v prohlížeči Chrome

Získáte také bezplatnou SEO analýzu a nástroje pro lepší viditelnost, certifikát RapidSSL a Cloudflare CDN zdarma u všech jejích plánů. Nabízejí bezplatnou migraci stránek bez výpadků a kybernetickou bezpečnost SShield, která dokáže zablokovat 99,98 % online útoků.

Získejte Scala Hosting od 3,95 $ měsíčně za 1 web a 50 GB úložiště. Zahrnuje 30denní záruku vrácení peněz.

IONOS

Pronajměte si vhodný webový server a systémové prostředky pro váš internetový obchod IONOS. Nabízí rychlou a cenově dostupnou hostingovou službu a navíc vám dává možnost vybrat si doménu.

S IONOS můžete začít instalovat PrestaShop několika kliknutími a přitom využívat jeho četné možnosti konfigurace. Pokud jste nováčci, také vás vedou v každém kroku pro hladší zážitek z internetového obchodu.

Jedna skvělá věc na této hostingové službě je, že ve všech svých plánech poskytují názvy domén zdarma po dobu 1 roku.

Kromě toho získáte profesionální e-mailové adresy odpovídající vaší doméně spolu s certifikátem SSL.

Nedělejte si starosti s aktualizacemi a údržbou webového serveru nebo zabezpečením dat, protože IONOS se o tyto aspekty postará. Svá data za posledních 6 dní můžete také kdykoli obnovit, a to díky jejich automatickým zálohám.

IONOS dodržuje přísné standardy pro ochranu dat ve svých datových centrech pro optimální zabezpečení. Byli oceněni za své vynikající služby zákazníkům a také poskytují osobního poradce, který je vám k dispozici bez dalších nákladů.

Vultr

Využijte nabitý výkon Vultr a spusťte svůj internetový obchod stylově. Jeho počítačové instance poskytují dokonalé prostředí potřebné pro váš web.

Všechny jeho plány mají 3+GHz procesory, které pohánějí aplikace, díky čemuž jsou rychlé. Zahrnuje vysoce výkonné procesory Intel a 100% úložiště založené na SSD. Nabízí okamžité nasazení bez ohledu na to, kde na zeměkouli se nacházíte.

Výpočetní instance Vultr jsou k dispozici globálně na 17 místech na 4 kontinentech. Použijte svůj preferovaný operační systém a rozšiřte jej s jinou instancí nasazením CentOS, Ubuntu, Debianu atd.

Vultr nepotřebuje žádné dlouhodobé smlouvy; plaťte za zdroje, které využíváte, a škálujte své plány na základě požadavků. Poskytuje automatické zálohování pomocí několika kliknutí a umožňuje pořizovat snímky celého serveru. Můžete povolit webovou bránu firewall na vyžádání k zabezpečení instancí vašeho počítače a využít ochranu DDoS proti síťovým útokům na 3. a 4. vrstvě.

Když už mluvíme o jeho rozhraní, Vultr nabízí jednoduché API a ovládací panel. Poskytuje SLA, umožňuje vám vytvořit izolované místní privátní sítě a veřejnou síť IPv6. Získáte úplný root přístup spolu s vyhrazenou IP adresou pro vaše virtuální počítače.

Cloudways

Cloudways má všechny ingredience ve správném množství, aby vám poskytl úžasný zážitek pro váš digitální obchod. Všechny servery, které poskytuje, zahrnují vyhrazené zdroje, které umožňují maximalizovat výkon aplikací a serverů.

Cloudways umožňuje dechberoucí výkon spolu se sníženou rychlostí načítání dynamických webových stránek prostřednictvím 3x rychlejších SSD disků. Získáte optimalizovaný zásobník aplikací se službami připravenými pro ukládání do mezipaměti, jako jsou Memcached, Varnish, Redis a Nginx.

Nabízejí také nejnovější PHP a Cloudways CDN pro vynikající výkon a rychlejší dobu odezvy. Jejich cloudové servery mají funkce automatického léčení a podporu HTTP/2 pro lepší uživatelský zážitek. Pro zabezpečení získáte vyhrazené brány firewall a instalaci SSL jedním kliknutím pomocí Let’s Encrypt.

Naplánujte si zálohování na týden, hodinu nebo na vyžádání a navíc zajistěte plné zabezpečení dat pomocí dvoufaktorového ověřování.

  Má váš počítač virus? Zde je návod, jak zkontrolovat

Cloudways nabízí flexibilitu výběru poskytovatelů IaaS, jako jsou DigitalOcean, AWS, Google Cloud, Linode a Vultr. Umožňuje spouštět aplikace jedním kliknutím, podporuje MariaDB a MySQL, více verzí PHP a snadné vertikální škálování.

Pro zlepšení vašich pracovních postupů poskytuje Cloudways předinstalovaný Git, klonování aplikací a serverů a pracovní oblasti bez ovlivnění výkonu. Můžete také přidat více členů týmu a přiřadit jim úkoly s úplným nebo omezeným přístupem k aplikaci nebo serveru.

FastComet

Ať už chcete web PrestaShop pro své podnikání nebo hobby, FastComet je efektivní hostingová služba, pro kterou se můžete rozhodnout. Brzy si zamilujete jeho funkce a výkon nad vaše očekávání.

Získejte přístup ke svým souborům o 300 % rychleji díky plnému SSD hostingu a rychlému převodu domény bez dalších poplatků. Distribuujte své produkty, služby a další obsah globálně pomocí Cloudflare CDN zdarma. Poskytují bezplatný přenos spravovaného webu u všech svých plánů se svými odborníky na migraci, aby přesunuli vaši databázi, e-maily a soubory.

Získáte nejvýkonnější ovládací panel pro webhosting – cPanel, spolu s bezplatným týdenním a denním zálohováním dat. Hostingové nástroje WHM/cPanel jsou dostupné ve 29 globálních jazycích.

Všechny vaše servery jsou dobře chráněny špičkovým zabezpečením FastGuard proti škodlivým aktivitám. Jeho bezpečnostní perimetr zahrnuje izolaci účtů, SSL, ochranu Bruteforce, firewall, filtry útoků na reputaci IP a další.

Jeho cena začíná od 3,95 $ měsíčně.

V pohybu

Hledáte hostingovou službu, která skutečně rozumí potřebám vašeho internetového obchodu?

Hosting InMotion může být skvělá volba!

Pomáhá vám vytvořit škálovatelnou platformu, která zaujme vaše publikum jedinečným příběhem vaší značky a nádherně vyjádřenými funkcemi. Protože PrestaShop je již nainstalován, můžete rychle začít nahrávat produkty.

Poskytují bezplatnou registraci domény a flexibilitu výběru z různých variant, jako je .com, .net atd. Procesy, jako je registrace, odhlášení jedním kliknutím a další, jsou zabezpečeny vysokobitovým šifrováním SSL, které je zcela zdarma.

Získáte působivý nástroj pro přetahování, který přizpůsobí vaše stránky a rozvržení spolu s šablonami dokonalými pro pixely. Správa uživatelů, subdomén a databází je snadná i z mobilů a můžete zvýraznit recenze vytvořené uživateli spolu s přizpůsobitelnými speciálními nabídkami, abyste získali více prodejů.

Mezi další funkce patří SEO, předem nakonfigurovaná daňová pravidla a snadná integrace s hlavními dopravci pro bezproblémovou přepravu.

HostPresto

HostPresto je jedním z nejpopulárnějších hostingových plánů ve Velké Británii a nabízí skvělé funkce na podporu tvorby a růstu vašich webových stránek. Stačí nainstalovat PrestaShop a užívat si plně optimalizované servery, abyste mohli PrestaShop využít na maximum se všemi nainstalovanými základními konfiguracemi a moduly.

Poskytovatel hostingu neukládá žádná omezení na funkce účtu, jako jsou e-mailové účty, databáze, uživatelé FTP a dokonce i šířka pásma. Poskytují hosting PrestaShopu od prvních dnů; proto rozumí jeho mechanismu a tomu, co funguje pro váš internetový obchod. To je důvod, proč získáte odbornou podporu při řešení problémů, které můžete mít.

Nabízejí vám flexibilitu výběru verzí PHP podle vašeho výběru, automatické denní zálohování, 99,9% dostupnost a bezplatnou migraci na jeho plány. HostPresto podporuje nejnovější verze cPanel a má nejmodernější datové centrum umístěné v Londýně, což je nejlepší, pokud cílíte na zákazníky se sídlem ve Spojeném království.

Nejlepší na jeho cenách je to, že každý rok nabízí stejnou cenu a není zahrnuta žádná skrytá cena bez ohledu na vaši návštěvnost nebo růst webu. K dispozici je také 30denní záruka vrácení peněz, takže si můžete užívat hostování bez rizika.

Závěr

Váš sen mít ohromující eCommerce obchod se může konečně stát realitou s PrestaShop, spojený s výkonnou hostingovou platformou. Takže pokračujte a vyberte si kteroukoli z výše uvedených služeb na základě vašeho obchodního rozsahu a jedinečných požadavků.