9 alternativ mikroblogování na Twitteru, ke kterým se můžete připojit ještě dnes

Hledáte alternativy Twitteru?🙃 Jste na správném místě!

Běda! Twitter byl tak masivní hit.

Od té doby, co se kormidla ujalo nové vedení, lidé hledají nový domov, na kterém by mohli mikroblogovat stejným způsobem.

A přestože všechno ještě není zkáza a chmur, pojďme se na něco podívat předem, aniž bychom čekali na úplný (Twitter) výpadek.

Mastodon

Toto je pravděpodobně první, o kterém jste mohli slyšet. Mastodon, v kostce, je Twitter v bezpočtu různých částí (serverů), které mohou vzájemně spolupracovat.

Chcete-li začít, musíte se připojit k serveru nebo si ho vytvořit, pokud vás tam nikdo nepouští. Existuje mnoho serverů, některé umožňují snadnou registraci a jiné ručně schvalují účastníky.

Je možné vyhledávat servery podle regionu nebo tématu, o které se zajímají. Jakmile se zaregistrujete, můžete sledovat další servery a lidi a je to většinou jako Twitter.

CounterSocial

První dojem bude – to je PODIVNÉ! A to je.

CounterSocial představuje většinu své anatomie ve sloupcích, které můžete jednotlivě posouvat.

Vlevo dole máte televizní prostor, vpravo dole sdílení souborů a do centra se dostávají oznámení, aktualizace komunity a lidé, které sledujete.

Většina CounterSocial je zdarma, ale můžete aktualizovat na Pro pro větší zdatnost.

CounterSocial také obsahuje CounterRealms, prostory virtuální reality vytvořené jeho členy. Můžete se podívat na ty stávající nebo si vytvořit své a připojit se k nim s náhlavní soupravou VR nebo bez ní. CounterRealms jsou podobné Metaverse a jsou užitečné pro vzdálená setkání a komunitní akce.

  7 Výkonný software pro návrh PCB pro návrh elektroniky

Celkově má ​​CounterSocial svou přitažlivost, i když mikroblogování prezentuje trochu jinak.

GETTR

GETTR je podobný Twitteru. Připojte se zdarma a můžete začít i bez e-mailu nebo telefonního čísla.

Rozhraní je čisté a už víte, co můžete od Twitteru očekávat.

GETTR má však také funkci živého přenosu (aktuálně v beta verzi), která tvůrcům obsahu pomůže udělat mnohem víc než mikroblog.

Celkově se GETTR jeví jako perfektní alternativa Twitteru s přidanými funkcemi a rozhraním, na které jsme již zvyklí.

Koo

Koo je další dvojník Twitteru.

Rozhraní je známé, ale tentokrát se žlutými akcenty. Získáte návrhy na významné osobnosti a trendy hashtagy podle vašeho regionu.

Mezi několik zajímavých funkcí patří vícejazyčné rozhraní, karusel profilových obrázků atd.

Celkově je to další hodná náhrada Twitteru, kterou můžete mít také ve svém místním jazyce.

Plurk

Plurk se může cítit jako nejpodivnější alternativa Twitteru na tomto seznamu, ale přesto má své fanoušky. Časové osy přicházejí vodorovně a za svou aktivitu jste odměněni karmou.

Získáte přátele, můžete sledovat a zveřejňovat příspěvky (Plurk), aby ostatní mohli reagovat. Vaše časové osy se skládají z vašich Plurků a těch, které sledujete nebo se spřátelíte.

Vypadá to stranou, cítil jsem, že Plurk je Twitter, ale s anime pozadím.

Mysli

Minds je skvělé místo pro tvůrce, kteří chtějí zpeněžit prostřednictvím této open source mikroblogovací (a další) platformy.

To vás odmění žetony MIND (ERC-20) za vytváření oblíbeného obsahu. Následně můžete tipovat další tvůrce obsahu nebo s nimi propagovat vlastní obsah.

Skutečný potenciál výdělku je však uzamčen za měsíčním předplatným – Minds Pro. To vám umožní získat požadavky SUPERMIND na tokeny MIND nebo malý poplatek (minimálně 10 $), který zaplatí vaši fanoušci.

  Začínáme s Storybook v Reactu

S Minds Pro můžete také vytvořit svůj web s vlastní doménou.

Kromě toho je tu Mind+, komunitní streamovací služba, která uživatelům umožňuje odemknout prémiový obsah od svých oblíbených tvůrců obsahu.

Pozoruhodné je, že Minds Pro zahrnuje Minds+ a oba ověřují váš kanál, vypínají reklamy, dávají odznak atd., aby prokázaly autoritu.

Celkově je Minds víc než Twitter (a některé z YouTube) a má slušné monetizační strategie pro tvůrce obsahu.

diaspora

Zdroj: Diaspora

Diaspora je hodně jako Mastodon a alternativa Twitteru, kde hostujete své vlastní servery (pody) nebo se připojujete k ostatním.

Začíná to výběrem pod na základě počtu uživatelů a dostupnosti nebo umístění. Následně si můžete vytvořit profil zobrazující vaši skutečnou identitu nebo alias, abyste se mohli spojit s ostatními.

Podobně jako u Mastodon, ne všechny lusky jsou otevřené pro nové účastníky.

Zajímavá funkce umožňuje integraci sociálních médií s účty Twitter, Tumblr a WordPress (další přibudou). To vás připojí k vaší síti, i když nejsou v diaspoře.

Tribel

Tribel se jeví jako směs Twitteru a Facebooku se spoustou mezer.

Líbilo se mi rozhraní a sekce rozdělující aktualizace od přátel, lidí, které sleduji, nejnovější obsah Tribel a trendy příspěvky.

Svůj zdroj si navíc můžete přizpůsobit výběrem konkrétních kategorií, vyjma těch, které se vám nelíbí, nebo těch, které chcete prozkoumat.

Více lajků vám umožní získat odznak hvězdného přispěvatele, pokud překonáte 90 % autorů Tribel. Kromě toho bude prvních 5 % přispěvatelů se zlatou hvězdou, zatímco zbytek (6–10 %) zůstane s odznakem přispěvatele stříbrné hvězdy.

A konečně, Tribel je pro lidi, kteří si chtějí odpočinout od Twitteru a Facebooku a chtějí něco mezi tím.

  Jak obejít ověření telefonního čísla Tinder

Cohost

V současné době Cohost žádá nové účastníky o několik dní čekací doby, aby se připojili nebo zaplatili předplatné pro okamžitou aktivaci s přidanými funkcemi, jako je větší limit nahrávání, více avatarů atd.

Můžete sdílet, lajkovat a sledovat, ale do potvrzení nemůžete komentovat ani přidávat příspěvky.

Zjistil jsem, že rozhraní je dobré, ale ne tak hladké, jak by si kdokoli z Twitteru přál.

Další věc, která chybí, je karta pro vyhledání trendového obsahu, protože zpravodajský kanál je pouze o lidech, které jste sledovali.

Přesto je to jedinečné a v raných fázích si uživatelé hodně stěžují.

Našli jste svou alternativu Twitteru?

Poptávka po alternativách Twitteru poroste, dokud nenajdeme jasného vítěze.

Pro mě se GETTR, Koo a Tribel cítili dobře. Mastodon a diaspora jsou také skvělé možnosti pro soukromé komunity. Nakonec byste měli vyzkoušet Minds pro monetizaci.

Každopádně se budu snažit přidat do tohoto seznamu další. Uvidíme se později!

PS: Prostě to není Twitter; většina z nás má mnoho sociálních účtů, které není snadné spravovat samostatně. Můžete se však podívat na tento seznam nástrojů pro správu sociálních médií, které za vás udělají těžkou práci.

x