9 internetových vyhledávačů, o kterých jste pravděpodobně ještě neslyšeli

Jsem si jistý, že většina lidí tam používá Google pro dotazy, ale to není jediný vyhledávač, který máme.

Existuje mnoho z nich, které nabízejí širokou škálu zajímavých funkcí, z nichž většina je unikátní. Ty, které jsem uvedl v tomto článku, kladou vážný důraz na soukromí a celkovou bezpečnost, takže pokud je to vaše hlavní oblast zájmu, musíte si to přečíst až do konce.

Pojďme do toho rovnou skočit.

DuckDuckGo

DuckDuckGo byla spuštěna v roce 2008 s cílem skutečného soukromí. Tento vyhledávač jde o pár kilometrů navíc, aby chránil vaše soukromí, například:

 • Blokuje sledovače
 • Šifruje připojení
 • Neshromažďuje ani nesdílí osobní údaje
 • Neshromažďuje historii vyhledávání
 • Nepřesměrovává reklamy

DuckDuckGo můžete přidat do Google Chrome.

Švýcarské krávy

Nabitý řadou zajímavých funkcí, Švýcarské krávy je pravděpodobně tím vyhledávačem, o kterém jste nevěděli, že jej potřebujete. Umožňuje vám:

 • Hledejte cokoliv
 • Zvolte zobrazení pouze výsledků specifických pro region
 • Přeložte text z jednoho jazyka do druhého
 • Okamžitě vyhledejte význam slov a vět pomocí Digest

Nejdůležitější ze všech? Neshromažďuje ani nesleduje vaše data. Vaše soukromí je vysoce respektováno a to z dobrých důvodů. Kromě toho si také můžete být jisti, že výsledky vyhledávání nikdy nezobrazí žádný nevhodný obsah. Vše je vhodné pro rodiny.

  Jak se dívat na Disney Plus v jiné zemi

Ecosia

Vyhledávač s dobrou věcí, Ecosia sází stromy v těch nejvzácnějších oblastech po celém světě, kdykoli prohledáváte jejich služby. Za každých 45 vašich vyhledávání zasadí jeden strom pro životní prostředí.

A to není v příběhu vše. Tento vyhledávač chrání vaše soukromí, využívá přirozenou energii k provozu svého systému a nakonec ukazuje, kam jdou jejich příjmy z vašeho vyhledávání. Jsou zcela průhledné.

Můžete vyhledávat dotazy z jejich webu nebo přidat rozšíření do prohlížeče Google Chrome.

Qwant

Vyhledávač zaměřený na soukromí bez sledování, Qwant je další skvělá volba do seznamu. Můžete přímo vyhledávat z jejich webových stránek nebo si je nainstalovat do svého systému pro snadný přístup. Na samotné domovské stránce uvidíte nejnovější žhavé trendy, které vás udrží v obraze.

Pokud jej rádi používáte, můžete z něj udělat svůj výchozí vyhledávač.

Úvodní stránka

Bezpečné a soukromé, Úvodní stránka umožňuje bezproblémové vyhledávání věcí, aniž byste se dotkli jakýchkoli vašich osobních údajů. Je to jeden z nejpreferovanějších vyhledávačů na trhu a byl chválen například The New York Times a The Daily Bot.

  Jak nastavit náladu v místnosti pomocí chytrého osvětlení

Použití StartPage znamená:

 • Nejsou shromažďována ani používána žádná data
 • Možnost anonymního prohlížení
 • Získání hlubších výsledků pro každé vyhledávání bez souborů cookie

Pokud chcete, můžete si z toho udělat výchozí vyhledávač.

Baidu

Založena v roce 2000, Baidu je nejpoužívanějším vyhledávačem v Číně. Každý měsíc dostává přes miliardu vyhledávacích dotazů, což jasně ukazuje jeho popularitu. Můžete vyhledávat webové stránky, audio, obrázky, zprávy a mnoho dalšího.

Je populárně známý jako „Google“ Číny, protože má téměř všechny funkce Google. Velmi podobně můžete zadat dotaz na domovské stránce a okamžitě získat spoustu výsledků.

Dotázat se

Unikátní vyhledávač, Dotázat se je druh platformy otázek/odpovědí, kde je pravděpodobné, že každý dotaz bude mít odpověď již zaslanou jinými uživateli. Nezapomeňte, že má také tradiční možnost vyhledávání, takže získáte to nejlepší z obou světů.

Na domovské stránce můžete také objevit řadu zajímavých informací o různých kategoriích, což je docela fajn.

Lukol

Lukol umožňuje vyhledávat věci a přitom být zcela anonymní. Jak jsem řekl na začátku, tyto vyhledávače věnují spoustu času ochraně vašeho soukromí, a toto je jeden z dobrých příkladů.

Lukol využívá vlastní vyhledávání Google, což znamená, že získáte všechny funkce Google, ale budete mít výhodu anonymní ochrany vašeho soukromí.

  Jak vypsat seznam všech aplikací na Macu

Yandex

Oficiálně pátý nejpopulárnější vyhledávač na světě, Yandex je široce používán v Rusku a má tam 60% podíl na trhu. Je velmi identický s Googlem a poskytuje různé možnosti vyhledávání, jako například:

 • Webové stránky
 • snímky
 • videa
 • Pošta
 • Zprávy
 • Mapy

Můžete také prohlížet mapy, překládat obsah nebo používat jejich rychlý prohlížeč. Rozhraní je mnohem čistší než jiné vyhledávače, což vám pomůže užít si příjemný zážitek z vyhledávání.

Závěr

Nyní, když znáte různé vyhledávače, které máme, je čas to využít a začít je používat. Mnohé z těchto vyhledávačů možná poskytují mnohem lepší uživatelský zážitek a soukromí ve srovnání s Googlem.

x