9 nejlepších aplikací pro prototypování bez kódu, které promění vaše nápady ve skutečnost

Prototypovací nástroj umožňuje návrháři propojit nápady, navigační prvky, interakce a vizuály dohromady tak, aby představovaly pevný prototyp návrhu.

Spuštění malého podniku bez znalosti kódování může být obtížné. Možností, kterou zde můžete mít, je najmout softwarového vývojáře a nalít do něj pět figurek. Ale tento proces najímání více lidí a jejich sladění s vaším cílem může vyžadovat spoustu času a úsilí.

S rostoucími technologiemi může každý využít snadno použitelná řešení k plnění svých úkolů a relaxaci.

Proto jsou nástroje pro prototypování jednou z nejlepších možností pro společnosti, které potřebují vyvinout aplikaci s menším úsilím, časem a penězi.

Nástroje pro prototypování umožňují návrhářům a klientům lépe spolupracovat na stejné stránce, než mít protichůdné pohledy.

V tomto článku se budu zabývat prototypovým nástrojem, proč je nezbytný a jak pomáhá.

Pojďme začít!

Co je to prototypování?

Prototypování je proces, při kterém návrháři realizují nápady z papíru na digitální. Zahrnuje různé fáze, které umožňují vlastníkům produktů, návrhářům a obchodním analytikům znát klíčové problémy, včetně navigace, potřeb uživatelů, použitelnosti, uživatelského rozhraní, vizuálního designu, dostupnosti, informační architektury atd.

Design je zřídka přes noc úspěch, který vyžaduje spoustu času a napětí. To je důvod, proč podniky potřebují prototypové koncepty, aby si ušetřily úsilí a čas. Existují dva typy prototypování:

 • Prototypování s nízkou věrností: Rychlé a levné a často papírové, které umožňuje rychlý náhled produktu.
 • Vysoce věrné prototypování: Realistické fungování a vzhled podobný skutečnému produktu před uvedením na trh. Je to dobré pro demonstraci před zúčastněnými stranami a investory.

Proč je prototypování důležité?

Jedním z hlavních aspektů prototypování je to, že vytváří empatii pro zákazníka, když se dělá dobře. Hlavní výhody vytvoření prototypu před spuštěním jsou následující:

 • Šetří to čas a námahu a samozřejmě i vaše peníze.
 • Svůj koncept můžete ukázat a otestovat na cílové skupině uživatelů.
 • Je to užitečná reference pro vývojáře.
 • Slouží jako dokumentace projektu.
 • Můžete spolupracovat se svým týmem, což vede k generování ještě lepších nápadů.

Jak může prototypování pomoci návrhářům UI/UX?

Díky prototypu je snazší pochopit úkoly každého návrháře UI/UX. Dává možnost realistického plánování vývojových procesů a termínů. Abych byl konkrétní, pomáhá určit cenu práce.

Návrh uživatelského rozhraní je v dnešní době nezbytným procesem návrhu, který přitahuje zákazníky. Používání prototypů pomáhá návrhářům UI/UX poznat užitečnost jejich návrhů, aniž by je skutečně navrhovali pro použití. Designéři tak šetří čas i peníze.

Použití prototypu však může výrazně zrychlit tempo vývoje a snížit potřebu častých úprav.

Pokud toho tedy chcete dosáhnout, zde jsou některé z nejlepších prototypovacích aplikací se slušnými funkcemi a výhodami.

Proto

Oživte své inovativní nápady pomocí Proto v reálném čase. Podnikatelé, marketéři, produktoví manažeři, UX designéři a kdokoli s úžasným nápadem mohou využít řešení pro své potřeby. Jeho drag-and-drop a intuitivní rozhraní vám nabízí stavební bloky, se kterými můžete začít.

Získejte více než 250 komponent uživatelského rozhraní, které vám pomohou vytvořit váš první prototypový zážitek dobře a báječně.

Komponenty uživatelského rozhraní napodobují chování nativních protějšků. Dále zde najdete širokou škálu plně přizpůsobitelných a hotových šablon pro mobily a web, spolu s prvky a bloky, které běžně používáte.

Pokud potřebujete prostředky k doplnění prototypů, Proto.io vám pomůže. Přichází vhod s řadou animovaných a statických ikon, zvukových efektů a obrázků. Získáte více než 6000 digitálních aktiv pro vaši potřebu. Také můžete zlepšit pracovní prostředí komunikací s funkcemi návrhu.

Na základě potřeb vašeho projektu můžete přidat několik úrovní interaktivity a přejít od obecného drátového modelu k prototypu, který se zdá být skutečný. Proto.io nabízí mikro animace s výkonnými funkcemi pro pohyb vašeho návrhu, jako jsou přechody na obrazovce, přechody na časové ose a pokročilé animace.

  Můžete požádat o DoorDash po deaktivaci?

Uvolněte sílu Proto.io a získejte řešení, která potřebujete pro svůj prototyp. Vyzkoušejte to na 15 dní a vizualizujte si svůj nápad.

Adobe XD

Navrhněte neuvěřitelné s Adobe XD a vytvářejte skutečné návrhy UI/UX, které vyniknou od ostatních. Oživte své nápady pomocí úžasných řešení, která nabízí Adobe XD. Digitální je nová éra a vše se děje na obrazovce.

Nechte Adobe XD být vaším průvodcem návrhem, aby vám mohl pomoci při vývoji světa digitálních technologií. Díky pokročilým funkcím můžete vytvářet realistické návrhy, které vyprávějí příběh vašich inovativních nápadů.

Ať už se zabýváte webovým designem, designem aplikací, designem značek nebo herním designem, Adobe XD vám pomůže snadno získat události, prostředky a šablony.

Získejte funkce, které jsou určeny k podpoře vašeho pracovního postupu. Některé funkce jsou 3D transformace, komponenty, stavy, mřížky opakování, rozvržení s ohledem na obsah, import z aplikace illustrator, Sketch nebo photoshop, nástroje pro vektorové kreslení, režimy prolnutí, písma Adobe a mnoho dalšího.

Pro prototypování a animaci nabízí Adobe XD automatickou animaci, hlasové prototypování, skupiny posouvání, kotevní odkazy, podporu gamepadu, přehrávání zvuku a další. Úryvky CSS můžete poslat vývojářům nebo publikovat odkazy ke sdílení.

Adobe XD vám umožní předvést svou práci. Můžete si vytvořit online portfolio a získat účinnou zpětnou vazbu od největší komunity Behance.

Udržujte svůj tým v souladu se stejným projektem, abyste mohli zpracovávat společné úpravy. Kromě toho můžete svá aktiva uložit do cloudu, abyste je mohli rychle sdílet s ostatními návrháři, přistupovat k souborům odkudkoli a udržovat svůj tým na stejné stránce.

Najděte pro vás nejlepší plán od 9,99 $ měsíčně a vytvořte úžasné prototypy. Využijte 7denní zkušební verzi ZDARMA.

Figma

Dejte život svým nápadům s Figma tím, že si koncepty otestujete dříve. Vytvořte plán pro budoucí vývoj. Proměňte soubory statického návrhu na úžasný interaktivní zážitek bez jediného řádku kódu. Snadno propojte prvky uživatelského rozhraní a vyberte si animace a interakce.

Můžete definovat jemné interakce, jako je kliknutí, stisknutí, najetí myší na tlačítko a další. Vyzkoušejte svůj design pomocí mobilní aplikace Figma dostupné pro Android a iOS. Ukažte své nápady, ale nediktujte svou vizi.

Figma vám umožní využít vaše odhady pro vývoj tím, že vysvětlí podrobnosti, které si představujete.

Automaticky a automaticky animujte podobné objekty, abyste vytvořili podrobné přechody. Animované obrázky GIF můžete použít k zobrazení pohyblivých návrhů, jemných animací a prvků videa. Vytvořte také různé vrstvy dynamických překryvů.

Přestaňte skákat z jednoho nástroje na druhý; Figma vám umožňuje navrhovat, prototypovat, sbírat zpětnou vazbu a sdílet vše na jedné platformě. Snadno přepínejte mezi živým prototypem a souborem návrhu, aby se úpravy návrhu okamžitě objevily ve vašem prototypu.

Udělejte svůj prototyp sdíleným, abyste si jej mohli prohlédnout kdekoli na internetu. Vložte komentáře do svého prototypu, abyste získali cenné komentáře k vašim nápadům. S Figma můžete pozorovat testovaný subjekt, komunikovat s živými prototypy, vytvářet prezentační snímky a integrovat se s nástroji třetích stran.

Vytvořte si svůj Figma účet a vyzkoušejte jej zdarma.

InVision

Vytvářejte robustní prototypy během několika minut s InVision bez psaní jediného řádku kódu. Nabízí různé animace, jako jsou aktivní body, interakce, záhlaví, přechody, překryvy a další, abyste si mohli vybrat tu správnou šablonu.

Vylepšete kvalitu svého designu pomocí zpětné vazby. Uvolněte sílu vývoje bez přerušení a začněte rychle se správnými specifikacemi. Návrhářské nástroje Figma vám pomohou lépe stavět, protože integrace náčrtu zjednodušuje pracovní postup.

Prozkoumejte důležitost prototypů a oživte své nápady v reálném čase pomocí pokročilých funkcí, šablon, prostředků, animací a integrací. InVision je navždy zdarma. Vytvořte si účet a začněte vytvářet prototypy během okamžiku.

  Jak rychle přepínat mezi účty Gmail na Androidu, iPhonu a iPadu

ProtoPie

Staňte se prototypovým superhrdinou s ProtoPie. Nabízí vynikající prototypové nástroje pro váš digitální produkt od mobilního zařízení po internet věcí a od stolních počítačů po výkonné zážitky. S ProtoPie můžete okamžitě přesvědčit zúčastněné strany, nikdy nebudete dělat špatná rozhodnutí nebo předpoklady a ušetříte čas i peníze.

ProtoPie vám umožní plně přijmout propojenou budoucnost. Snadno vytvořte jakýkoli prototyp a připojte jej k různým obrazovkám, hardwaru, rozhraním API a zařízením. Je také považován za ideální prototypové řešení pro automobilový HMI a automobilový UX.

Rychle otestujte své realistické prototypy na svých nositelných zařízeních. Je to ideální prototypovací nástroj pro chytré hodinky UX. Odstraňte návrhy svých statických aplikací pro chytré hodinky z obrazovky plochy a udělejte ze svých návrhů interaktivní návrhy. Vytvářejte realistické a úžasné zážitky napříč různými zařízeními.

Navíc prototypové stolní a mobilní hry pro konzole, jako je Xbox SeriesX/S nebo PS5, které jsou plně pohlcující, realistické a hratelné. ProtoPie je nejuniverzálnější nástroj pro váš návrhářský tým pracující na tabletech nebo mobilních aplikacích.

Vzhledem k tomu, že aplikace nejsou omezeny na jediné zařízení, jsou prototypové zkušenosti s různými zařízeními skutečně nezbytné, aby je mohl snadno testovat každý. Začněte s prototypováním ihned pomocí bezplatné zkušební verze a vylepšete své zkušenosti s prototypováním.

Mockplus

Mockplus je nejvýkonnější řešení návrhu produktu pro prototypování, návrhové systémy a spolupráci. Díky pokročilým funkcím a animacím můžete navrhovat rychleji a lépe spolupracovat. Proměňte své skvělé nápady na funkční prototypy pomocí interakcí, ikon a komponent.

Zefektivněte proces ověřování a návrhu bez psaní jediného řádku kódu. S Mockplus můžete vytvořit propojený produktový design a přimět designéry, front-endové vývojáře a produktové manažery ke spolupráci a lepší spolupráci.

Kromě toho můžete vytvářet dostupné, opakovaně použitelné a dynamické návrhové systémy. Vytvořte předvídatelnost a konzistenci v celém týmu, abyste jej mohli snadno spravovat, sdílet, udržovat a opakovat. Spolupracujte s ostatními členy efektivně s cloudem Mockplus a ušetřete čas.

Mockplus RP vám poskytuje rychlé prototypování, rychlou interakci a rychlé testování. Snadno spravujte návrhové systémy pomocí Mockplus DS a získejte knihovny vše v jednom, návrhářské nástroje a odkazy ke sdílení. Připojte se k mnoha uživatelům Mockplus a vytvořte nejlepší produkt.

Přihlaste se do Mockplus a začněte zdarma vytvářet prototypy.

Axure RP 10

Získejte neomezený výkon a nekonečné možnosti interakcí s Axure RP 10. Je to jediný nástroj UX na celém světě, který poskytuje profesionálům v oblasti UX sílu k vytváření funkčních a realistických prototypů. Existuje neomezené množství kombinací podmínek, spouštěčů událostí a akcí, které poskytují digitální vzrušení.

Ke spuštění interakcí můžete použít události dotyku, klávesnice a myši. Přidejte do svého návrhu proměnné a podmínky a dostaňte své prototypy na vrchol všeho. Využijte robustní widgety Axure RP 10 k vytvoření tříditelných mřížek, dynamických rozhraní a pracovních formulářů.

Možnost přetažení může vytvářet pracovní seznamy, přepínače a textová pole. Můžete použít vícestavové dynamické panely, aby se váš návrh dal posouvat, rolovat a fungoval na mobilních obrazovkách.

Widget opakovače Axure RP vám umožňuje vytvářet mřížky a tabulky řízené daty, abyste mohli dynamicky filtrovat a třídit tabulky nebo mřížky.

Získejte funkci adaptivních zobrazení, abyste si mohli prohlédnout svůj prototyp na stolních počítačích, telefonech a tabletech na jediné stránce. Vše, co můžete udělat, aniž byste potřebovali znalost kódu. S Axure RP můžete snadno vytvářet funkční, realistické a UX prototypy.

Kromě toho můžete vedle svých funkčních a bohatých prototypů uživatelského rozhraní vytvářet diagramy, drátové modely, cesty zákazníků a další dokumentaci UX. Vývojové diagramy, poznámky a specifikace jsou také součástí Axure, což usnadňuje vytváření prototypů.

Klikněte na tlačítko a publikujte své prototypy UX do cloudu Axure, abyste mohli kontrolovat, sdílet a získávat zpětnou vazbu od týmu. Vkládejte prototypy do Confluence a Jira a použijte integraci Slack a Microsoft Teams společnosti Axure, aby všichni zůstali na stejné stránce.

Získejte jej za počáteční cenu 25 $/měsíc/uživatele a využijte všech funkcí. Vyzkoušejte ZDARMA a zažijte nový styl prototypování.

  Jak vytvořit GIF z televizní show

Skica

Získejte výkonné nástroje, které potřebujete pro proces společného navrhování, pomocí aplikace Sketch. Od vašich nápadů po pixel-perfect prototyping, vše začíná zde. Pokud stavíte úžasné prototypy, spolupracujete na nových konceptech nebo vytváříte dokonalou ikonu aplikace, Sketch pokryje váš proces návrhu.

Objevte svou nejlepší práci s využitím intuitivního uživatelského rozhraní, výhod, které jste očekávali, a promyšlených funkcí skvělé aplikace pro Mac, jako je podpora nativního vykreslování písem, superrychlý výkon Apple Silicon a barevné profily P3.

Spolupracujte se svým týmem na stejném dokumentu ve stejnou dobu v aplikaci Mac. Neexistují žádné pingové soubory tam a zpět, ukládání konfliktů a potíží. Jen vy a váš tým nebo spolupracovníci můžete prozkoumat nekonečné plátno.

Tento nástroj vám pomůže uvést vaše báječné nápady do života pomocí snadno implementovatelných funkcí a nástrojů a snadno otestovat vaše prototypy na preferovaných zařízeních. Kromě toho můžete se svým týmem sdílet odkaz, aby si váš prototyp mohl prohlédnout ve svém prohlížeči a poskytnout vám cennou zpětnou vazbu.

Sketch vám umožňuje spojit lidi a návrhy, sdílet zpětnou vazbu a vytvářet krásné designové systémy. S responzivními symboly a opakovaně použitelnými styly můžete snadno vytvářet své návrhové systémy. Přizpůsobte si svůj pracovní postup výběrem z různých integrací, asistentů a pluginů.

Od animovaných interakcí po přístupné návrhy vám Sketch může velmi pomoci díky své výkonné platformě. Vytvořte si tedy svůj vlastní pracovní prostor ZDARMA ještě dnes a začněte s prototypováním.

Rámař

Navrhněte úžasné prototypy a publikujte je se svým týmem pomocí aplikace Framer. Je nabitý úžasnými funkcemi a vším, co potřebujete k zahájení procesu návrhu. Jeho adaptivní funkce rozvržení vám umožní začít s výkonným základem a opakovat své nápady.

Vytvářejte přizpůsobitelné a interaktivní komponenty. Začněte s malými návrhy a později je zkombinujte do výkonného prototypu. Můžete rychle přidat multimédia, krásná aktiva a interaktivní komponenty a spustit svůj projekt jediným kliknutím.

Vestavěné interaktivní nástroje udělají z každého vašeho přechodu radost. Vyzkoušejte nastavení prezentace nabízené společností Framer, abyste se ujistili, že je vaše práce připravena k zobrazení. Zapojte své vývojáře, pracujte s ostatními návrháři a rychle poskytněte přehled o svých návrzích.

Framer může generovat animační kódy, které se dále používají při výrobě 1:1. Umístěte svůj nový prototyp na web a přidejte do něj kontext, abyste získali zpětnou vazbu. Naučte se základy a projděte si praktické výukové programy, které vám pomohou rychle navrhnout a publikovat vaše stránky ještě dnes pomocí aplikace Framer.

Spusťte to zdarma a zažijte hodně.

Jak vybrat správný nástroj pro prototypování?

Správný prototypový nástroj vám pomůže popsat vaše myšlenky a názory vašim klientům. S tolika prototypovými nástroji na trhu může být výběr toho správného matoucí, protože každý nástroj je jiný, pokud jde o funkce, ceny, nabídky atd.

Když tedy vybíráte prototypový nástroj, mějte na paměti tyto body:

 • Musí být snadné se to naučit a používat
 • Musí nabízet více možností sdílení
 • Použití pro vaše potřeby
 • Věrnost softwaru pro dosažení požadovaných výsledků
 • Cenově výhodné

Závěr

Platformy pro prototypování bez kódu otevřely podnikům mnoho možností, jak vytvářet a inovovat. Díky prototypovacím nástrojům je snadné vytvářet webové stránky a aplikace, aniž byste byli kodérem. Vyberte si tedy správné řešení prototypování, které vyhovuje vašim požadavkům.

Pokud pracujete na designovém projektu, můžete tyto nástroje použít k vytvoření maket během několika minut.

x