9 nejlepších stránek pro stahování hudby zdarma k legálnímu stahování hudby zdarma

Klíčové věci

  • Stáhněte si zdarma hudbu legálně z několika online zdrojů.
  • Zvuková knihovna, bezplatný hudební archiv a zvuková knihovna YouTube jsou tři místa, kde si můžete zdarma stáhnout skladby.
  • Mnoho skladeb, které si stáhnete zdarma, bude pocházet od začínajících nebo převážně neobjevených umělců.

Ať už potřebujete beaty pro kreativní projekt nebo prostě chcete mít hudební soubory a ne streamovat, najdete spoustu webových stránek, kde si můžete hudbu legálně a zdarma stáhnout.

Zvuková knihovna YouTube je místo, kde najdete spoustu estetické hudby, kterou jste většinou slyšeli ve vlogech. Zaměřuje se hlavně na lidi, kteří potřebují hudbu zdarma pro videa na YouTube. S účtem YouTube můžete přistupovat do knihovny přes YouTube Studio a stahovat si tolik skladeb, kolik chcete.

Podle jejích smluvních podmínek můžete stopy použít v jakémkoli videu YouTube, které vytvoříte, včetně těch zpeněžených. Kromě bezplatných hudebních skladeb obsahuje Audiotéka YouTube také zvukové efekty.

Klepnutím na malou ikonu Přehrát si můžete poslechnout ukázku každé skladby. Pokud se vám líbí, co slyšíte, klikněte na sousední tlačítko Stáhnout. Uvedení zdroje není vyžadováno, pokud skladba nemá licenci Creative Commons.

Klíčové vlastnosti

K dispozici více žánrů

Všechny uvedené skladby jsou zdarma k použití

Oblíbte si nejlepší skladby pomocí ikony hvězdičky

Před stažením si zobrazte náhled skladeb

Free Music Archive existuje již mnoho let, ale zůstává stejně populární jako kdykoli předtím. Většina skladeb ke stažení zdarma pochází od méně známých umělců, ale občas se objeví nějaké slavné jméno. Bez ohledu na to je to skvělý web, který je podobný aplikacím, které vám pomohou objevit novou hudbu.

Všechny skladby na webu jsou zcela zdarma ke stažení a poslechu. Pokud však máte v úmyslu skladby pozměnit nebo je použít komerčně, musíte zkontrolovat licenci spojenou s každou nahrávkou a dodržovat správný formát uvedení zdroje.

  Jak zrušit výběr propagace na Uber Eats

Klíčové vlastnosti

Vyhledávání na základě více žánrů

Stáhněte si zdarma známé i méně známé skladby

K dispozici jsou instrumentální písně a skladby s texty

Pro každou dráhu jsou k dispozici různá licenční pravidla

Bensound je dalším dobrým místem pro získání hudby. Skladby můžete filtrovat podle žánru a nálady, jako je film, ambient, rock, hip-hop a další. Můžete dokonce filtrovat hudbu podle nástroje.

Jako bezplatný uživatel máte přístup k více než 80 stopám chráněným autorským právem. Tato stránka je zvláště vhodná, pokud hledáte hudbu pro svá videa na sociálních sítích. Jen se ujistěte, že jste uvedli atribuci správně.

Klíčové vlastnosti

Desítky skladeb bez autorských práv, které můžete použít ve svých projektech

Nastavte filtry na vyhledávání pouze bezplatné hudby

Procházejte podle úrovně energie, trvání a dalších

Vyberte si z několika žánrů a najděte perfektní skladbu

Pokud nemáte rádi pop, rock a další mainstreamové žánry, můžete si klasickou hudbu stáhnout zdarma na Musopen.

Musopen má nahrávky od některých z nejslavnějších hudebníků všech dob. Najdete zde vše od Bacha a Beethovena po Čajkovského a Holsta. Chcete-li najít požadovaný obsah, můžete vyhledávat podle skladatele, nástroje, období a nálady.

Tato stránka přesahuje stahování hudby; je to také online zdroj bezplatných notových záznamů a vzdělávacích zdrojů.

Klíčové vlastnosti

Specializuje se na klasickou hudbu

Najděte zdarma noty

Skladby několika slavných umělců, včetně Ludwiga van Beethovena

Procházejte na základě více nástrojů

Internetový archiv je užitečný pro mnohem víc, než jen pro smích nad tím, jak špatně web vypadal v roce 1999. Hudbu si také můžete stáhnout zdarma.

Nejlepší částí webu je archiv živé hudby. Byl postaven ve spolupráci s etree.org a nabízí představení a koncerty řady předních umělců. Všechny kapely v kolekci jsou „přátelské k obchodu“, což znamená, že udělily fanouškům právo volně vyměňovat část jejich hudby za nekomerční prostředky.

  Jak můžete udělat odpočítávání narozenin

Knihovna nezahrnuje pouze hudbu; je to také jeden z nejlepších webů pro stahování audioknih. Najdete zde také přednášky o veřejných záležitostech, rozhlasové pořady a čtení poezie.

Klíčové vlastnosti

Hledejte skladby vhodné pro obchod

Používejte mnoho skladeb v nekomerčních podmínkách

Retro rozhraní

Procházet podle roku vydání

Pokud jste nadějná kapela, ReverbNation je skvělá stránka pro prodej hudby online. Vzhledem k tomu, že stránka je primárně zaměřena na nové kapely, nenajdete skladby od současných topmanů hitparád. Nenech se tím ale odradit.

ReverbNation odstartoval kariéru mnoha špičkových kapel, včetně Alabama Shakes a Imagine Dragons. To znamená, že můžete být tím nejlepším dítětem ve škole, když si stáhnete hudbu od těch nejlepších umělců zítřka, než se stanou slavnými.

Chcete-li stáhnout hudbu interpreta, musíte si na webu nejprve vytvořit účet, přejít na profil interpreta a klepnout na tlačítko Staň se fanouškem. Ikona Stáhnout se poté zobrazí vedle vybraných skladeb dostupných uživatelům ke stažení.

Klíčové vlastnosti

Stáhněte si písně od začínajících umělců

Čisté, intuitivní rozhraní

Procházejte více žánry

Prohlížejte si videa i zvukové stopy

Last.fm, vlastněný společností Paramount Global, je velký hudební web, který sleduje vaši hudbu a podle toho doporučuje nové skladby. Stránka také nabízí seznam hudby ke stažení zdarma. Klepnutím na ikonu Stáhnout vedle skladby ji uložíte.

I když si hudbu můžete stáhnout zdarma, je nejlepší si ji přehrávat pouze pro své potěšení, protože bezplatné skladby Last.fm nelze použít pro komerční projekty. Jsou pouze pro osobní použití.

Klíčové vlastnosti

Prozkoumejte trendy poslechu v různých zemích

Objevte nové i zavedené umělce

Procházejte seznamy skladeb bez licenčních poplatků

Před stažením si skladby prohlédněte

CCTrax nabízí bezplatné stahování hudby, na které se vztahuje licence Creative Commons. Specializuje se na elektroniku, dub, techno a ambientní melodie.

Můžete si stáhnout každou skladbu na webu a nikde se nehradí žádné platby. Musíte si však přečíst o licenci Creative Commons. Na hlavní stránce můžete filtrovat hudbu podle typu licence, takže skladby z výsledného seznamu lze použít bez právních následků.​

  Pochopení přesměrování 301 pro začátečníky

Klíčové vlastnosti

Spousta možností pro fanoušky elektronické hudby

Rozhraní se snadnou navigací

Procházejte techno, house a další žánry pomocí panelu nabídek

Zjistěte, které skladby jsou každý měsíc nejoblíbenější

Zvuková knihovna je komplexní webová stránka, ze které si můžete zdarma stáhnout hudbu, a všechny skladby, které na webu najdete, můžete použít v různých projektech. Tyto skladby si také můžete zdarma stáhnout, pokud je chcete poslouchat pouze soukromě. Pokud skladby použijete jinde, stačí uvést autora (výzva k tomu se zobrazí při stahování skladby).

Zvuková knihovna pokrývá hudbu několika žánrů, včetně kinematografie, tance, hip-hopu a dalších. Můžete také procházet podle nálady a umělců. Webová stránka je velmi uživatelsky přívětivá a můžete si vybrat, zda si ji stáhnete z webové stránky umělce nebo přímo z Audiotéky.

Klíčové vlastnosti

Není vyžadována registrace účtu

Stáhněte si skladby zdarma – pokud při jejich používání uvedete jméno interpreta

Procházejte podle nálady, žánru a umělce

Vizuálně přitažlivé rozhraní

Výše uvedené stránky se většinou specializují na to, aby vám pomohly stahovat hudbu od neznámých a nadcházejících umělců, nikoli od současných hvězd. Je to do značné míry nevyhnutelné, protože největší hudební jména obecně nedistribuují hudbu zdarma. Pokud stránka nabízí bezplatné stažení nejnovějšího alba Justina Biebera nebo Taylor Swift, je to pravděpodobně nezákonné.

Pokud si chcete legálně stáhnout nejnovější mainstreamové singly, musíte stále používat placené služby, jako je Spotify. Pokud je však vaším cílem objevovat skvosty od nezávislých umělců nebo získat zdarma skladby pro vaše videa na YouTube, tyto bezplatné hudební stránky dobře splní vaše potřeby.