Bezpečně vysunout USB disky a paměťové karty pomocí klávesových zkratek

Jako uživatel systému Windows byste možná znali nástroj „Bezpečně odebrat hardware a vysunout média“, který je umístěn v systémové liště a umožňuje vysunout připojené zařízení USB flash ze systému Windows namísto přímého vytahování z počítače. počítače, abyste zabránili poškození nebo ztrátě otevřených souborů. Pokud ale hledáte lepší způsob, jak odpojit disky, řekněme pomocí klávesových zkratek, pak vám pomůže open source nástroj s názvem USB Disk Ejector. Po spuštění zobrazí kompletní seznam aktuálně připojených USB disků a paměťových karet a umožní jejich bezpečné odpojení od systému.

USB Disk Ejector funguje díky jednoduchému, ale intuitivnímu uživatelskému rozhraní. Po spuštění se nachází v systémové liště a můžete poklepáním na jeho oznamovací ikonu zobrazit hlavní okno aplikace, ve kterém se můžete snadno pohybovat a umístit jej kamkoli na obrazovce. Připojená zařízení, která zobrazuje, se zobrazí v praktickém seznamu, doplněném o písmeno jednotky a štítek – obvykle budete moci zařízení identifikovat také podle výrobce a kapacity.

  Nahrávejte videa na rozdělené obrazovce ve vlastním rozvržení a kombinujte je [Paid]

Co je ještě uživatelsky přívětivější, je proces vysunutí. Na rozdíl od výchozího postupu ve Windows můžete vysunout disky docela snadno. Po zvýraznění požadovaného zařízení můžete například jednoduše stisknout klávesu Enter na klávesnici nebo dvakrát kliknout na název zařízení a odpojit jej od počítače. USB Disk Ejector může dokonce vysunout jednotky, které někdy již nereagují na nástroj Bezpečně odebrat hardware.

USB Disk Ejector také obsahuje spoustu dalších nastavení, která lze nalézt v okně Možnosti (dostupné z kontextové nabídky pravého tlačítka myši na systémové liště). Vlevo v tomto okně lze nalézt pět záložek; Obecné, Polohování, Vysunutí, Čtečky karet a klávesové zkratky. Karta Obecné obsahuje obecná nastavení, jako je přepínání programu tak, aby se spouštěl při startu systému, a zda se má bootovat minimalizované nebo maximalizované.

  55 nejlepších aplikací pro Mac OS X roku 2021

Karta Umístění obsahuje možnosti pro změnu výchozí polohy okna aplikace, zatímco karta Vysunutí vám umožňuje ovládat chování po vysunutí, jako je to, zda zavřít program, když je zařízení odpojeno, vynutit uzavření programů spuštěných z disku a také zapnout upozornění na bubliny. .

Program také umožňuje přiřadit samostatné klávesové zkratky pro vysunutí nebo jiné akce související s programem. Pokud například potřebujete z počítače vysunout pouze jednotku H, aniž byste nejprve spustili USB Disk Ejector ze systémové lišty, můžete pro něj přidat zkratku. Zařízení lze vysunout podle názvu, štítku, bodu připojení a písmene.

Celkově vzato je USB Disk Ejector bezpochyby užitečný program pro bezpečné a rychlé vyjmutí USB disků a paměťových karet bez poškození dat. Funguje na všech verzích Windows.

  Jak uplatnit propagační kód v obchodě Google Play

Stáhněte si USB Disk Ejector

x