Co je BlueScreenView a jak jej používáte?

Každý nesnáší, když se jeho počítač s Windows náhle zhroutí, zvláště když netuší, co to způsobuje. Naštěstí existují některé nástroje, které mohou pomoci identifikovat, co způsobilo vaši poslední havárii BSoD, jedním z takových nástrojů je BlueScreenView.

Zde je návod, jak z BlueScreenView vytěžit maximum, abyste se dostali na dno svých potíží se systémem Windows.

Co je BlueScreenView?

Snímek obrazovky
Autor: Teodor Constantin Nechita

BlueScreenView je lehký a přenosný program, který skenuje všechny vaše výpisy paměti v režimu jádra vytvořené během selhání modré obrazovky smrti. Poté zobrazí informace o havárii ve snadno srozumitelné tabulce, která umožňuje i začátečníkovi začít s řešením problému.

BlueScreenView analyzuje každý pád BSoD a zobrazí název souboru výpisu paměti, přesné datum a čas selhání spolu s dalšími relevantními informacemi, jako je kód chyby zastavení.

BlueScreenView se specializuje zejména na pomoc s pády BSoD způsobenými problémy s ovladači. Dělá to zobrazením všech podrobností týkajících se ovladače nebo modulu, který mohl být zodpovědný za havárii.

BlueScreenView navíc označí ovladače, které byly zmíněny ve zprávách o selhání, což vám umožní snazší přístup k nim. Činí tak zobrazením všech dat týkajících se poškozeného ovladače, jako je název produktu, společnost, verze souboru nebo popis souboru.

  5 důvodů, proč by Raspberry Pi SBC mohly být pro váš projekt přehnané

Jak stáhnout a používat BlueScreenView

BlueScreenView je vyvinut společností NirSofta je k dispozici zcela zdarma, ačkoli dary jsou vysoce ceněny.

Chcete-li si stáhnout BlueScreenView, postupujte takto:

 • Jít do Oficiální stránky BlueScreenView.
 • Přejděte dolů na konec stránky a vyberte jednu ze tří možností stažení.
 • BlueScreenView je k dispozici ve dvou verzích:

  • Ten, který si musíte nainstalovat do počítače.
  • Jeden, který je zcela přenosný, což znamená, že nevyžaduje žádnou instalaci a nemusíte instalovat žádné další soubory DLL (soubory ZIP).

  Obě verze fungují stejně dobře, takže si vyberte, kterou preferujete.

  Pokud jde o to, jak můžete BlueScreenView používat, vše, co musíte udělat, je spustit. Již se začnou načítat všechny soubory výpisu zhroucení, které jsou přítomny ve vašem počítači. Díky tomu je používání BlueScreenView mnohem snazší, protože nemusíte ztrácet čas hledáním souborů s výpisem stavu BSoD.

  Pro ty z vás, kteří chtějí vyzkoušet BlueScreenView, ale nikdy nezažili pád BSoD, vězte, že program může také načítat a analyzovat ručně spouštěné výpisy pádů BSoD.

  Jak odstraňovat chyby BSOD v BlueScreenView

  Jakmile načtete soubor s výpisem zhroucení, budete muset vědět, co dělat s daty, která vám jsou předložena.

  Chcete-li začít s odstraňováním problémů při posledním selhání BSoD, kterým váš počítač prošel, musíte se nejprve ujistit, že BlueScreenView ví, jak zvýraznit nejpravděpodobnější příčiny selhání. Zde je to, co musíte udělat:

 • Počkejte, až BlueScreenView automaticky načte všechny soubory výpisu při selhání.
 • Klikněte na Možnosti.
 • Vyberte možnost Označit ovladače nalezené v zásobníku selhání.
 • Podívejte se do svých protokolů o selhání a zkontrolujte všechny položky zvýrazněné růžově.
 •   Wi-Fi vs. ZigBee a Z-Wave: Co je lepší?

  Jakmile problém identifikujete, můžete pokračovat v krocích pro odstraňování problémů podle svých konkrétních potřeb.

  BlueScreenView ještě více usnadňuje vyhledávání řešení online tím, že nabízí přímý odkaz z programu přímo do vašeho výchozího webového prohlížeče.

  Stačí kliknout pravým tlačítkem na soubor výpisu v horním panelu a vybrat jednu ze tří možností:

  • Vyhledávání Google – Kontrola chyb
  • Vyhledávání Google – Kontrola chyb + ovladač
  • Vyhledávání Google – Kontrola chyb + Parametr 1

  BlueScreenView nyní otevře novou kartu ve výchozím webovém prohlížeči vašeho počítače obsahující výsledky vyhledávání podle toho, kterou z výše uvedených možností jste zvolili.

  Nyní vše, co musíte udělat, je udělat nějaký průzkum a začít s řešením vašeho konkrétního selhání BSoD.

  Odstraňování běžných chyb BlueScreenView

  BlueScreenView není v žádném případě bezchybný a uživatelé se v minulosti setkávali s problémy s používáním programů. Níže naleznete seznam běžných problémů souvisejících s BlueScreenView a jak je můžete vyřešit.

  BlueScreenView nezobrazuje žádné soubory minidump

  Než začnete používat BlueScreenView, nejprve se ujistěte, že váš počítač se systémem Windows je nastaven tak, aby správně vytvářel soubory s výpisem stavu BSoD. Pokud toto nastavení není povoleno, BlueScreenView nemusí být schopen detekovat soubory na vašem počítači.

  BlueScreenView sám způsobí chybu

  Pokud BlueScreenView zobrazí chybovou zprávu, kdykoli se pokusíte analyzovat výpis paměti, znamená to, že výpis paměti není správně nakonfigurován.

  BlueScreenView funguje nejlépe při analýze malých výpisů paměti. Proto se ujistěte, že váš počítač je správně nakonfigurován pro vytváření malých výpisů paměti, kdykoli dojde k selhání BSoD.

    Automaticky ztlumit přehrávání zvuku na všech neaktivních kartách v prohlížeči Chrome

  Na druhou stranu může nastat problém s aktuální verzí BlueScreenView, kterou používáte. Pokud tomu tak je, stačit by mělo stažení a použití nové kopie.

  BlueScreenView zobrazuje chyby, ale sloupec „Caused by Driver“ je prázdný

  Normálně by sloupec Způsobené ovladačem obsahoval informace o jakémkoli ovladači, který způsobil pád BSoD. Pokud však vidíte, že je sloupec Caused by Driver prázdný, znamená to, že buď BlueScreenView nedokázal detekovat ovladač (není vždy 100% přesné), nebo příčina pádu BSoD nesouvisí s ovladačem.

  Chcete-li zkontrolovat, která z těchto dvou je nejpravděpodobnější, zkontrolujte, zda se ve sloupci Způsobeno adresou nezobrazují nějaké informace. Kromě toho se můžete také zkusit podívat do spodního panelu BlueScreenView (také známého jako sloupce s informacemi o ovladačích), protože tam zobrazuje všechny ovladače a moduly nalezené v zásobníku.

  Potíže s interpretací informací poskytovaných BlueScreenView

  Pokud jste začátečník, který nemá mnoho zkušeností se zpracováním protokolů pádů BSoD, pravděpodobně bude pro vás obtížné interpretovat informace zobrazené v různých sloupcích v horním i dolním panelu uživatelského rozhraní BlueScreenView.

  Naštěstí všechny potřebné informace o tom, co jednotlivé parametry znamenají, najdete na oficiálních stránkách BlueScreenView. Vše bude vysvětleno, pokud se jen posunete dolů do částí označených Sloupce s informacemi o selhání (horní panel) a Sloupce s informacemi o ovladačích (dolní panel).

  BlueScreenView je jen jedním z mnoha nástrojů pro vyhledávání chyb, které můžete použít, aby vám pomohly prozkoumat příčinu selhání BSoD. Mezi další pozoruhodné zmínky patří WhoCrashed a WinDbgkteré oba zvládají zobrazovat protokoly o selhání mnohem srozumitelnějším způsobem.

  BlueScreenView pomáhá začátečníkům i specialistům najít hlavní příčinu pádů BSoD

  Vzhledem k tomu, že nalezení příčiny problému je prvním krokem k jeho nápravě, věříme, že BlueScreenView si zaslouží být v digitální knihovně každého, zvláště pokud se často setkávají s chybami BSoD.

  To znamená, že pokud hledáte nějaké tipy, jak opravit chyby BSoD Windows, doporučujeme začít instalací BlueScreenView.