Co znamená „TFW“ a jak jej používáte?

TFW je internetová zkratka, kterou obvykle najdete na stránkách sociálních sítí a v memech po celém webu. Co ale TFW znamená, odkud zkratka pochází a jak ji používáte?

Ten pocit, když

TFW je internetová zkratka, která znamená „ten pocit, když“. Tato zkratka je obvykle doprovázena vtipným nebo emotivním obrázkem (jako ten uvedený výše) a používá se k poskytnutí emocionálního kontextu nebo komentáře k situaci.

Svým způsobem je TFW spíše mem než skutečná zkratka, kterou používáte ve větě, jako je FOMO. Obvykle se řídí striktním formátem, kdy věta začínající na TFW je často (ale ne vždy) doprovázena emotivní fotografií. Tato věta může být relevantní pro váš život, jako „TFW, vaše koupelna zaplaví záplavy“, nebo to může být jednoduše vtip, jako „TFW, vaši přátelé také vědí o klaunovi Pennywise.“

To neznamená, že TFW vždy dodržuje přísný formát meme. TFW sám o sobě čtenářům naznačuje, že zpráva nebo příspěvek obsahuje emocionální kontext. Je tedy možné, že „TFW“ něco znamená samo o sobě, aniž by bylo doprovázeno obrázkem nebo zprávami.

Takže v některých případech můžete na směšný nebo nenávistný Facebook odpovědět základním „TFW“. Lidé, kteří vědí, co TFW znamená, by měli pochopit, že říkáte „tento příspěvek je naprosto šílený!“ Podobně můžete odpovědět na neočekávanou zprávu od bývalého „TFW“ nebo odpovědět na vtipnou fotku „TFW“.

Etymologie TFW

Někteří lidé přísahají, že TFW ve skutečnosti znamená „ten obličej, když“. A svým způsobem mohou mít pravdu.

V roce 2009 začali lidé na hudební desce 4chan (nazývané /mu/) říkat „MFW“ nebo „můj obličej, když“. Kupodivu byl MFW používán stejným způsobem, jakým se dnes používá TFW. Lidé by zveřejnili vtipnou fotku obličeje spolu s větou jako „Lidé z MFW říkají šachům sport“.

Snímek obrazovky stránky Google Trends pro Google Trends ukazuje, že používání MFW dosáhlo vrcholu po roce 2010 a od té doby je předběhlo TFW.

Přibližně ve stejné době se slovo „cítit“ vyvinulo jako slang pro slovo „cítit“. Memy jako „I know that feel bro“ se začaly šířit po internetu a reakční obrázek „Feels Guy“ se stal běžným kusem kultury internetu a nerdů.

Stejně jako MFW byl mem Feels Guy použit k reakci na emocionální situace. Ale zatímco MFW obvykle vyjadřoval znechucení nebo úžas, mem Feels Guy byl používán k popisu pocitu hanby, pochybností, smutku nebo oslabení.

Poznáte tuto tvář? Je to starý Feels Guy.

Tyto dvě podobné myšlenky se evidentně sloučily a staly se TFW v roce 2010 nebo 2011 – tehdy byla TFW poprvé správně definována na Městský slovník. Zatímco gramatické použití TFW se od té doby příliš nezměnilo, slovo se stalo mnohem širší. Je to užitečná zkratka pro vyjadřování emocí na internetu, na místě, které je proslulé svou emocionální neprůhledností.

Jak používáte TFW?

Pokud hodíte TFW na začátek věty, čtenáři budou intuitivně hledat emocionální kontext. Dalo by se říci „TFW, v lednici není boloňská“ nebo „TFW, jste téměř doma a rozsvítí se kontrolka nízké hladiny paliva.“ Ať tak či onak, lidé se budou snažit vytáhnout z vět emocionální význam.

I když můžete tyto věty použít samostatně, TFW funguje nejlépe, když je doprovází fotka nebo GIF. Technicky můžete použít jakoukoli fotografii, ale nejlepší je použít fotografie emotivních tváří. Čím více emocí na fotografii, tím snazší je pro lidi odhadnout správný emoční kontext z vašeho použití TFW.

TFW najdete skvělé nové slovo, ale nevíte, jak ho použít.

Jak již bylo zmíněno dříve, TFW můžete používat i bez doprovodných slov nebo fotografií. Jen se nejprve ujistěte, že situace má zřejmý emocionální kontext. Zatímco osamělý „TFW“ je rozhovor o psech nedává moc smysl, odpověď „TFW“ na otravnou nebo zlomyslnou textovou zprávu může sdělit myšlenku jako „vypadni z mé schránky“ nebo „jak mě očekáváš reagovat na tohle?“

TFW najdete zcela nový svět podivných internetových slov. Pokud právě doháníte nějaký jazyk, který se běžně vyskytuje na internetu, podívejte se na naše články o slovech jako TLDR a YEET.