Co znamená WDYM?

XXI. století je o rychlosti, lidé se soustředí na to, aby dělali všechno co nejrychleji a nikdy neztráceli čas. Tento přístup lze nalézt ve všech aspektech našeho každodenního života, včetně komunikace, jak verbální, tak prostřednictvím textu.

To je důvod, proč se zkratky staly tak populární, dokonalým příkladem je WDYM.

V dnešním článku si stručně vysvětlíme, co znamená WDYM a kdy jej můžete a kdy nemůžete používat.

Co znamená WDYM?

WDYM je velmi běžná zkratka používaná při chatování a znamená Co tím myslíte?

Používá se v konverzacích, kde se ptáte na další podrobnosti k danému tématu, nebo když vám již prezentované podrobnosti nebyly dostatečně jasné.

Používá se převážně na internetu na platformách sociálních médií, fórech nebo na telefonických chatech a je zcela běžné, zejména mezi dnešní mládeží.

Co znamená WDYM, kdy je to vhodné

WDYM a WYM jsou v podstatě stejné, protože mají stejný význam, takže použití jednoho nebo druhého je prostě věcí osobních preferencí.

Kdy použít WDYM nebo WYM?

WDYM i WYM se obvykle používají během rychlých konverzací, a protože neobsahují žádná profánní slova, lze je použít v mnohem širším měřítku než jiné zkratky, jako je CTFU.

To však neznamená, že jej můžete použít kdekoli, protože pracovní prostředí nebo lidé, se kterými se očekává profesionální vztah, jsou jednou z mála výjimek, kde se WDYM a WYM nedoporučují.

Příklad (pomocí WDYM)

Osoba 1: Mám takový hlad, že bych mohl sníst koně!

Osoba 2: WDYM?

Kdy NEPOUŽÍVAT WDYM nebo WYM?

Zkratky jsou obvykle odsuzovány v pracovním prostředí, stejně jako v určitých společenských kruzích, zejména tam, kde existuje vysoká pravděpodobnost, že lidé ani nemusí vědět, co WDYM znamená.

V takovém případě se doporučuje: Co tím myslíte? by měl být použit místo toho.

Příklad (NEPOUŽÍVAT WDYM)

Zaměstnavatel: Myslím, že jste dostatečně zkušený na to, abyste dostával další úkoly.

Zaměstnanec: WDYM?

Význam WDYM (Závěr)

Stručně řečeno, WDYM je součástí velkého neoficiálního slovníku, kterým je internet, a ze sociálních důvodů by tam měl zůstat.

Je to výraz, který slouží pouze k tomu, aby ušetřil pár sekund osobě, která jej používá, a proto by se neměl používat, pokud to není nutné.

Chápete nyní lépe, jak správně používat WDYM?

Dejte nám vědět, pokud jste fanouškem našeho řetězce článků souvisejících s internetovým slangem, a my vás budeme průběžně informovat o nejnovějších a nejpoužívanějších zkratkách z online světa.