Jak formátovat zprávy WhatsApp

Někdy chcete přidat trochu důrazu na určitá slova ve vašich zprávách. Pokud jste uživatelem WhatsApp, můžete přidat čtyři typy zvýraznění, buď vložené, nebo z nabídky.

Typy formátování, které můžete použít ve zprávě WhatsApp, jsou tučné písmo, kurzíva, přeškrtnutí a jedno řádkování. Chcete-li formátování použít ručně, musíte na obě strany slova (nebo řady slov) umístit konkrétní interpunkční znaménko:

Tučné: Umístěte hvězdičku na obě strany (*tučné*).
Kurzíva: Umístěte podtržítko na obě strany (_kurzíva_).
Přeškrtnutí: Umístěte vlnovku na obě strany (~přeškrtnuté~).
Monospace: Umístěte tři zadní znaménka na obě strany („`monospace“`).

Když odešlete zprávu, text se zobrazí ve zvoleném formátování.

  Jak přidat kontakt do WhatsApp

Pokud nejste příliš na psaní – zvláště pokud chcete používat monospace (zadní znaménko je na klávesnici smartphonu často skryté) – můžete také použít vestavěnou nabídku formátování.

Dlouze stiskněte slovo, které chcete formátovat, a zobrazí se nabídka. V případě Androidu již bude viditelná možnost Tučné. Chcete-li získat přístup k dalším možnostem formátování, klepněte na tři tečky na pravé straně nabídky nebo na možnost BIU v nabídce pro iPhone.

Zobrazí se další možnosti formátování, ze kterých si můžete vybrat.

Vyberte požadovanou možnost formátování – my vybereme monospace – a příslušná interpunkční znaménka budou přidána automaticky.

Klepněte na tlačítko Odeslat, které vypadá jako šipka, a vaše zpráva bude odeslána s použitým formátováním.

  Jak povolit a zakázat dvoufázové ověření v Whatsapp

Kromě toho můžete do zpráv přidat více formátů pomocí libovolné kombinace tučného písma, kurzívy a přeškrtnutí.

Jedinou výhradou je monoprostor. Toto omezení platí, protože možnost formátování umožňuje zahrnout do zprávy hvězdičky, podtržítka nebo vlnovky, aniž by měnily vzhled textu.

x