Jak nainstalovat a spravovat rozšíření v prohlížeči Chrome

Jednou z nejlepších věcí na prohlížeči Google Chrome je možnost rozšířit jeho možnosti přidáním nesčetných rozšíření, která pomohou zlepšit funkčnost, použitelnost, soukromí a produktivitu. Zde je návod, jak nainstalovat a spravovat rozšíření Google Chrome.

Jak nainstalovat rozšíření Chrome

Stáhněte si oficiální rozšíření Chrome z Internetový obchod Chrome ze zdrojů, které znáte nebo kterým důvěřujete. Před instalací byste se měli ujistit, že je to bezpečné, a to tak, že uděláte malou náležitou péči a zkontrolujete hodnocení webových stránek vývojáře – pokud nějaké mají – a dokonce si projděte zdrojový kód, pokud chcete.

Zamiřte k Internetový obchod Chrome pro rozšíření a pomocí vyhledávacího pole nebo procházením kategorií najděte to správné rozšíření pro vás. Pokud si nejste jisti, kde začít, Google odvádí docela dobrou práci při správě obchodu a doporučování rozšíření na úvodní stránce.

Poté, co najdete rozšíření, které chcete přidat, klikněte na ikonu, abyste byli přesměrováni na jeho stránku.

Až budete na stránce rozšíření, klikněte na „Přidat do Chromu“ a přidejte rozšíření do svého prohlížeče.

Zobrazí se okno s výzvou k zadání oprávnění, která rozšíření vyžaduje. Pečlivě si přečtěte oprávnění a rozhodněte se, zda chcete tomuto rozšíření udělit přístup, poté klikněte na „Přidat rozšíření“.

Po dokončení instalace rozšíření se do prohlížeče Chrome obvykle přidá ikona v pravém horním rohu vedle ikony nastavení.

Při instalaci dalších rozšíření může být tato oblast nepřehledná. Naštěstí můžete kliknout pravým tlačítkem na ikonu rozšíření a vybrat „Skrýt v nabídce Chrome“ a přesunout je do nabídky a mimo lištu Chrome.

Jak spravovat rozšíření Chrome

Chcete-li otevřít stránku rozšíření, klikněte na ikonu nabídky (tři tečky) v pravém horním rohu prohlížeče Chrome, přejděte na „Další nástroje“ a klikněte na „Rozšíření“. Můžete také zadat chrome://extensions/ do omniboxu Chrome a stisknout Enter.

Procházejte svými rozšířeními, abyste našli to, které chcete spravovat, a kliknutím na tlačítko „Podrobnosti“ vyvolejte jeho nastavení.

V opačném případě, pokud víte, které rozšíření chcete změnit – a je již ukotveno ve vašem prohlížeči – můžete kliknout pravým tlačítkem na ikonu rozšíření na poličce Chrome a poté kliknout na „Spravovat rozšíření“, abyste se vyhnuli přechodu na hlavní vstupní stránku rozšíření.

V okně nastavení můžete rozšíření zapnout nebo vypnout, povolit jej v anonymním režimu (většina aplikací je tam ve výchozím nastavení zakázána), otevřít možnosti rozšíření, otevřít web rozšíření a povolit přístup k webu.

Přístup k webu umožňuje rozšíření mít pro určité weby oprávnění k přístupu k datům webu. Toto je nedávná aktualizace, která lidem umožňuje zaujmout podrobnější přístup k typu dat, která může rozšíření číst a měnit. Můžete si vybrat ze tří možností: když kliknete na rozšíření, na konkrétním webu nebo na všech webech.

To je vše. Pokud chcete odinstalovat jakákoli rozšíření, která již nepotřebujete, začala se chovat špatně nebo byla omylem nainstalována, přejděte na stránku chrome://extensions/, klikněte na „Odebrat“ a poté znovu klikněte na „Odstranit“ ve vyskakovacím potvrzovacím okně. . Podobně můžete kliknout pravým tlačítkem na rozšíření v nabídce Chrome a vybrat „Odebrat z Chrome“.