Jak nainstalovat LosslessCut na Linux

Potřebujete dobrý video editor na Linuxu, který zvládne bezztrátové záběry? Podívejte se na Lossless Cut. Je to lehký nelineární editor pro Linux a dokáže pořídit vaše záběry bez ztráty kvality. Zde je návod, jak jej nainstalovat na Linux.

Pokyny k instalaci aplikace AppImage

Skvělý způsob, jak nainstalovat editor videa Lossless Cut na Linuxu, je vydání AppImage. AppImage verze Lossless Cut funguje na 100 % linuxových distribucí a co je nejlepší, nemusíte řešit závislosti.

Chcete-li, aby na vašem počítači se systémem Linux fungovala nejnovější verze Lossless Cut, budete potřebovat nástroj s názvem AppImageLauncher. Automaticky spravuje vaše AppImages a integruje je do systému Linux, takže to nemusíte dělat.

Instalace aplikace AppImageLaunch je poměrně snadná. Aby to fungovalo, začněte spuštěním okna terminálu na ploše Linuxu. Terminálové okno na ploše Linuxu můžete spustit stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici. Nebo v nabídce aplikace vyhledejte „Terminál“.

  Jak vytvořit a nainstalovat klíče SSH z prostředí Linux

V otevřeném okně terminálu nainstalujte do počítače program, který odpovídá OS, který aktuálně používáte.

Ubuntu

wget https://github.com/TheAssassin/AppImageLauncher/releases/download/v2.2.0/appimagelauncher_2.2.0-travis995.0f91801.bionic_amd64.deb
sudo apt install ./appimagelauncher_2.2.0-travis995.0f91801.bionic_amd64.deb

Debian

wget https://github.com/TheAssassin/AppImageLauncher/releases/download/v2.2.0/appimagelauncher_2.2.0-travis995.0f91801.bionic_amd64.deb
sudo dpkg -i https://github.com/TheAssassin/AppImageLauncher/releases/download/v2.2.0/appimagelauncher_2.2.0-travis995.0f91801.bionic_amd64.deb
sudo apt-get install -f

Fedora

sudo dnf install https://github.com/TheAssassin/AppImageLauncher/releases/download/v2.2.0/appimagelauncher-2.2.0-travis995.0f91801.x86_64.rpm

OpenSUSE

wget https://github.com/TheAssassin/AppImageLauncher/releases/download/v2.2.0/appimagelauncher-2.2.0-travis995.0f91801.x86_64.rpm
sudo zypper install appimagelauncher-2.2.0-travis995.0f91801.x86_64.rpm

Arch Linux

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git
cd trizen/
makepkg -sri
trizen -S appimagelauncher

S aplikací AppImage Launcher nastavenou na vašem počítači může začít instalace Lossless Cut. Pomocí příkazu wget si do počítače stáhněte nejnovější Lossless Cut AppImage.

wget https://github.com/mifi/lossless-cut/releases/download/v3.39.0/LosslessCut-linux.AppImage -O ~/Downloads/LosslessCut-linux.AppImage

Po dokončení příkazu stahování otevřete Správce souborů Linux a vyberte složku „Downloads“. Poté klikněte pravým tlačítkem na soubor „LosslessCut-linux.AppImage“ a vyberte „Otevřít pomocí AppImageLauncher“.

Po spuštění souboru AppImage Lossless Cut pomocí AppImageLauncher se objeví vyskakovací okno. Toto vyskakovací okno vás informuje, že Lossless Cut ještě nebyl integrován do systému. Chcete-li nainstalovat Lossless Cut na svůj počítač se systémem Linux, vyberte tlačítko „Integrovat a spustit“.

Po dokončení instalace se v nabídce aplikace objeví Lossless Cut.

Pokyny k instalaci balíčku Snap

Aplikace Lossless Cut je pro uživatele dostupná v Ubuntu Snap Store. Chcete-li jej nastavit, začněte instalací runtime balíčku Snap do počítače. K instalaci Snaps je vyžadováno běhové prostředí balíčku Snap.

  Jak nainstalovat Lightworks na Linux

Poznámka: Pokud používáte Ubuntu, nemusíte konfigurovat běhové prostředí Snap, protože je nakonfigurováno na vašem počítači po vybalení.

Nastavení runtime balíčku Snap je snadné. Chcete-li to provést, spusťte okno terminálu stisknutím Ctrl + Alt + T nebo vyhledejte „Terminál“ v nabídce aplikace a spusťte jej. Nainstalujte balíček „snapd“ při otevřeném terminálu a povolte službu „snapd.socket“.

Potřebujete pomoc se zprovozněním běhového prostředí balíčku Snap na vašem počítači se systémem Linux? Postupujte podle našeho průvodce na toto téma. Když je běhové prostředí balíčku Snap připraveno k použití, nainstalujte aplikaci Lossless Cut pomocí snap install.

sudo snap install losslesscut

Návod k instalaci Flatpak

Aplikace Lossless Cut je v obchodě s aplikacemi Flathub jako Flatpak. Chcete-li nainstalovat software do počítače, začněte povolením běhového prostředí Flatpak na vašem počítači.

Chcete-li nastavit běhové prostředí Flatpak v systému Linux, nainstalujte si do počítače balíček „flatpak“. Pokud máte problémy s nastavením běhového prostředí Flatpak na vašem počítači, postupujte podle našeho průvodce nastavením na toto téma.

  4 nejlepší Twitter klienti pro Linux

Po nastavení běhového prostředí Flatpak na vašem počítači je čas nakonfigurovat obchod s aplikacemi Flathub. Tento obchod s aplikacemi vám umožní nainstalovat Lossless Cut. Chcete-li povolit úložiště Flathub, zadejte příkaz remote-add.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

S repozitářem Flathub přidaným do Flatpak může začít instalace Lossless Cut. Pomocí instalačního příkazu flatpak nastavte aplikaci.

flatpak install flathub no.mifi.losslesscut

Pokyny k instalaci Arch Linuxu

Pokud používáte Arch Linux, budete si moci nainstalovat Lossless Cut prostřednictvím Arch Linux User Repository. Chcete-li nainstalovat aplikaci z AUR, budete si muset nainstalovat pomocnou aplikaci Trizen AUR.

Trizen je také v AUR, ale jeho instalace je docela snadná, protože zde nejsou žádné dílčí balíčky ke konfiguraci. Chcete-li jej nastavit, zadejte v okně terminálu níže uvedené příkazy.

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git
cd trizen/

makepkg -sri

S nastaveným pomocníkem Trizen AUR budete moci nainstalovat aplikaci Lossless Cut pomocí příkazu trizen -S.

trizen -S losslesscut-bin

Fedora/OpenSUSE

Fedora i OpenSUSE Linux nemají k dispozici soubory RPM balíčků pro instalaci Lossless Cut. Pokud používáte tyto operační systémy a chcete aplikaci nainstalovat, postupujte podle pokynů Flatpak, Snap nebo AppImage, aby fungovala na vašem počítači se systémem Linux.