Jak nastavit a používat klienta BitTorrent Fragments v systému Linux

Hledáte snadno použitelného a krásného klienta BitTorrent pro plochu Gnome? Podívejte se na Fragmenty! Je to jednoduchý a užitečný torrent klient pro Gnome založený na GTK3. Zde je návod, jak jej nastavit ve vašem systému.

Upozornění: AddictiveTips v žádném případě neschvaluje stahování nelegálního obsahu pomocí torrentového klienta Fragment. Tento program používejte pouze ke stahování legálních souborů, jako je distribuce Linuxu nebo jiné softwarové aplikace s otevřeným zdrojovým kódem.

Instalace fragmentů v systému Linux

Fragments je vynikající torrent klient GTK3 pro desktop Gnome a další desktopová prostředí Linuxu založená na GTK3. Jak již bylo řečeno, nejedná se o výchozí aplikaci Gnome, takže ji musíte nainstalovat ručně.

Chcete-li zahájit instalaci, otevřete okno terminálu na ploše Linuxu. Na ploše Linuxu můžete otevřít okno terminálu stisknutím Ctrl + Alt + T na klávesnici. Nebo vyhledejte v nabídce aplikace „Terminál“ a spusťte jej tímto způsobem.

  Jak zálohovat systém Linux

Po otevření okna terminálu může začít instalace Fragmentů. Poté postupujte podle pokynů k instalaci níže, které odpovídají distribuci Linuxu, kterou používáte.

Arch Linux

Aplikace Fragments je pro uživatele Arch Linuxu dostupná v softwarovém úložišti „Community“. Nejprve povolte „community“ repo v souboru /etc/pacman.conf ve vašem systému. Poté použijte příkaz pacman -S k nastavení aplikace „fragments“ ve vašem systému.

sudo pacman -S fragments

Fedora

Již od Fedory 33 je torrentový klient Fragments dostupný v centrálních repozitářích softwaru Fedory. Chcete-li, aby aplikace fungovala ve vašem systému, použijte níže uvedený příkaz dnf install k nastavení torrentového klienta „Fragments“ ve vašem systému.

sudo dnf install fragments

OpenSUSE

Torrentový klient Fragments je k dispozici pro instalaci na OpenSUSE prostřednictvím softwarového úložiště „Gnome Apps“. Toto úložiště však musí být povoleno ručně, protože není součástí balení.

Chcete-li přidat úložiště Gnome Apps do své instalace OpenSUSE, zadejte níže následující instalační příkaz zypper.

sudo zypper addrepo https://ftp.lysator.liu.se/pub/opensuse/repositories/GNOME:/Apps/openSUSE_Leap_15.3/ gnome-apps-x86_64

S repo přidaným do OpenSUSE budete moci nainstalovat aplikaci „Fragmenty“ na váš systém pomocí příkazu zypper install.

sudo zypper install Fragments

Flatpak

Torrentový klient Fragments je dostupný pro uživatele Linuxu jako balíček Flatpak na Flathubu. Než však bude možné aplikaci spustit, budete muset v počítači nastavit běhové prostředí Flatpak. Fragmenty není možné nainstalovat bez runtime.

  Jak udělat, aby Linux vypadal jako macOS

Chcete-li nastavit běhové prostředí Flatpak na vašem počítači, nainstalujte balíček „Flatpak“. Další pokyny naleznete spolu s naším průvodcem nastavením Flatpak.

Po nastavení běhového prostředí Flatpak na vašem počítači použijte dva níže uvedené příkazy k nastavení nejnovější verze Fragments na vašem počítači.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub de.haeckerfelix.Fragments

Snap balíček

Chcete nainstalovat aplikaci Fragments na váš počítač se systémem Linux prostřednictvím obchodu Snap? Začněte povolením běhového prostředí balíčku Snap. Aplikace Fragmenty se nenainstaluje bez runtime. Nastavte jej podle průvodce k danému předmětu.

Po nastavení běhového prostředí Snap lze aplikaci Fragments torrent nainstalovat pomocí následujícího příkazu snap install níže.

Používání fragmentů v systému Linux

Fragments je jednoduchý, snadno použitelný BitTorrent klient. Chcete-li jej použít, začněte jeho spuštěním na ploše. Poté můžete aplikaci spustit tak, že ji vyhledáte v nabídce aplikace. Jakmile je program otevřen, najděte torrent ke stažení.

  Jak aktualizovat aplikaci Discord v systému Linux

Stáhněte si torrent soubor do počítače. Poté klikněte myší na ikonu „+“. Když vyberete toto tlačítko, na obrazovce se objeví vyskakovací nabídka. Pomocí vyskakovacího okna vyberte soubor torrentu, který chcete použít ve Fragmentech.

Po výběru torrentového souboru ve vyskakovacím okně zahájí Fragments okamžitě proces stahování. Pohodlně se tedy usaďte a nechte aplikaci dokončit stahování vašeho torrentu.

Otevřete správce souborů Linux a po dokončení stahování vyberte složku „Downloads“. Po výběru složky „Stažené soubory“ budete mít přístup k nově staženému souboru. Opakujte tento postup, abyste si ve Fragmentech stáhli tolik položek, kolik chcete.

Smazat torrent

Pokud si nepřejete pokračovat v seedování torrentu po jeho stažení, nemusíte. Chcete-li odstranit počáteční torrent ze systému, vyberte torrent pomocí myši. Po výběru souboru myší klikněte na tlačítko „popelnice“.

Když vyberete tlačítko „popelnice“, Fragmenty vyvolají vyskakovací nabídku. V této vyskakovací nabídce se říká: „Po odstranění bude pokračování přenosu vyžadovat soubor torrent nebo magnetický odkaz.“

Kliknutím na tlačítko „Odebrat“ jej odstraníte. Pokud si přejete odstranit i stažená data, zaškrtněte políčko vedle „Odstranit stažená data“.