Jak nastavit zprávu Mimo kancelář v Gmailu

Když jste mimo kancelář, vaše pracovní e-maily by měly být pevně zanechány. Abyste si odpočinuli, můžete si v Gmailu nastavit zprávy Nejsem v kanceláři, aby lidé věděli, že jste pryč. Zde je návod.

Nastavte si zprávu Mimo kancelář v Gmailu Online

Nejjednodušší způsob, jak nastavit zprávu mimo kancelář v Gmailu, je provést tak z počítače se systémem Windows nebo Macu. Abyste to mohli provést, musíte být přihlášeni ke svému účtu Google.

Vydejte se na Web Gmail a začněte kliknutím na ikonu ozubeného kola „Nastavení“ v pravém horním rohu. V zobrazené nabídce „Rychlá nastavení“ vyberte možnost „Zobrazit všechna nastavení“.

Tím se dostanete do oblasti nastavení Gmailu pro váš účet. Přejděte dolů na konec karty „Obecné“, dokud neuvidíte možnosti „Odpovídač v nepřítomnosti“.

V určitých lokalitách, jako je Spojené království, se tato oblast místo toho nazývá „Automatická odpověď mimo kancelář“, což je to, co uvidíte na snímcích níže. Důvodem je to, že Spojené království obvykle nepoužívá termín „dovolená“ k označení přestávky.

  Tři způsoby, jak vylepšit svůj chytrý dům

Nastavení však zůstávají stejná pro všechna národní prostředí.

Oblast nastavení Gmailu v nepřítomnosti, označená štítkem

Zprávy mimo kancelář fungují tak, že automaticky odpovídají na přijaté e-maily a upozorňují je na skutečnost, že nejste k dispozici. V polích „První den“ a „Poslední den“ můžete nastavit časové období, kdy budete „mimo kancelář“ nebo „na dovolené“ a mimo své e-maily.

Chcete-li povolit datum ukončení, musíte zaškrtnout políčko „Poslední den“. V opačném případě bude Gmail nadále odesílat zprávy mimo kancelář, dokud jej ručně nezakážete.

Zadejte časové období pro odpověď v nepřítomnosti/zprávu o nepřítomnosti, od kterého se má v

Jakmile nastavíte časové období, budete muset nastavit zprávu, kterou chcete automaticky odeslat. Do pole „Předmět“ zadejte název předmětu e-mailu a poté do pole „Zpráva“ napište zprávu.

Toto textové pole je dobré místo pro označení, jak dlouho budete například mimo kancelář.

Zadejte předmět a zprávu odpovídače Nejsem v kanceláři/v dovolené

Pokud chcete omezit odpovědi v nepřítomnosti pouze na své kontakty v Gmailu, zaškrtněte políčko „Posílat odpověď pouze lidem v mých kontaktech“. Toto zaškrtávací políčko vám například zabrání automaticky odpovídat lidem, které možná neznáte, nebo automatickým e-mailům.

zmáčkni

Jakmile budete připraveni uložit a použít zprávu Nejsem v kanceláři, vyberte přepínač „Zapnutá odpověď v nepřítomnosti“ nebo přepínač „Automatická odpověď mimo kancelář zapnuta“ v závislosti na vaší poloze.

Pokud je tento přepínač povolen a jste spokojeni se zprávou Nejsem v kanceláři, klikněte na tlačítko „Uložit změny“ ve spodní části obrazovky.

  Pád Maxe Payna na Linuxu

Klikněte na

Tím se aktivuje zpráva Nejsem v kanceláři, kterou jste nastavili, od 12:00 v zadaný den. Pokud nastavíte hodnotu „Poslední den“, zpráva se přestane odesílat ve 23:59 daného dne.

Nastavte si zprávu Mimo kancelář v Gmailu na mobilních zařízeních

Zprávu Nejsem v kanceláři si také můžete nastavit v aplikaci Gmail na svém Android, iPhonenebo iPad přístroj. Tyto kroky budou fungovat na všech mobilních platformách.

Chcete-li začít, otevřete na svém telefonu nebo tabletu aplikaci „Gmail“. Po otevření klepněte na ikonu nabídky „hamburger“ v levém horním rohu aplikace.

Přejděte dolů na konec seznamu a klepněte na možnost „Nastavení“.

Klepněte na

V nabídce „Nastavení“ klepněte na účet Google, do kterého chcete přidat zprávu Gmail mimo kancelář.

Nabídka nastavení vašeho účtu Gmail bude obsahovat možnosti, které jsou specifické pro váš účet, včetně zpráv v nepřítomnosti.

Chcete-li přidat zprávu Nejsem v kanceláři, klepněte na možnost „Odpověď v nepřítomnosti“ nebo „Automatická odpověď Mimo kancelář“ v závislosti na vašem národním prostředí.

Klepněte na

Dále budete muset nastavit nastavení zpráv v nepřítomnosti.

Klepnutím na posuvník „Odpověď v nepřítomnosti“ nebo „Automatická odpověď mimo kancelář“ můžete upravit nastavení zprávy.

  Jak používat Google Chrome ke generování bezpečných hesel

Klepněte na

Stejně jako v nastavení zpráv Gmailu v nepřítomnosti v prohlížeči na počítači budete muset nastavit, jak dlouho chcete, aby byla zpráva aktivní od (a do) pomocí rozbalovací nabídky „První den“ a „Poslední den“. možnosti.

Pokud si nepřejete mít koncové datum, nastavte místo toho možnost „Poslední den“ na „Žádný“.

Budete také muset přidat předmět a zprávu, kterou chcete uživatelům odeslat. Pokud chcete posílat zprávy pouze svým kontaktům, klepněte na zaškrtávací políčko „Odeslat pouze mým kontaktům“.

V poskytnutých polích nastavte datum, předmět a nastavení zprávy pro zprávu Gmail mimo kancelář a klepněte na

Chcete-li zprávu uložit a použít, klepněte na možnost „Hotovo“ v pravém horním rohu.

Klepněte

To umožní vaši zprávu mimo kancelář od 12:00 v den určený v možnostech „První den“. Pokud nastavíte datum ukončení, zprávy se zastaví v 11:59 daného dne.

x