Jak obsluhovat zákazníky ve světě sociálního distancování?

Jedním ze základních témat ohledně pandemie Covid-19 je, že svět už nikdy nebude stejný.

To, jak pracujeme a podnikáme, se během několika měsíců zásadně změní a zůstane s námi i poté. Částečně je to proto, že virus nikdy nezmizí; bude to pouze řízeno. Klíčovou součástí zvládání viru bude sociální distancování.

Lidé jsou sociální tvorové; máme rádi společnost druhých a používáme fyzické narážky k vzájemnému potvrzení. To je to, co víme; to je to, co hledáme. Proto je pro mnoho lidí obtížné novou normu zpracovat. Doporučené protokoly ztěžují realizaci sociálních otázek zabudovaných do obchodních vztahů.

Jak vyjádřit svůj závazek bez osobního setkání? Jak poskytujete empatickou službu přes digitální rozhraní?

Sociální distancování na pracovišti

Obecně platí, že podniková ekonomika předpokládá, že můžete vymáčknout více zisků tím, že sbalíte co nejvíce zaměstnanců do jednoho prostoru. To již není možné. V zájmu vlastního zdraví i zdraví zákazníka musí být zaměstnanci vzdáleni několik metrů. To bude znamenat méně zaměstnanců na metr čtvereční. To bude mít za následek;

  • Méně otevřených kanceláří a továren. Tyto pracovní prostory budou potřebovat jasné vymezení, jako je hraniční čára nakreslená na podlaze nebo vyšší přepážky a plexisklo, aby se pracovníci fyzicky distancovali a chránili před infekčními kapkami způsobenými kýcháním nebo kašlem.
  • Investice do vytváření zdravějšího pracovního prostředí. Například instalace nebo vylepšení vzduchových filtrů nebo zařízení internetu věcí, jako jsou senzory, které poskytují data o podmínkách prostředí.
  • V provozech nabude na významu úklidová četa nebo servisní firmy.
  • Nedílnou součástí uniforem a pracovních pomůcek se stávají roušky, dezinfekční prostředky a osobní ochranné prostředky (OOP).
  • Využití rotačních směn a flexibilní pracovní doby. Budou použity k minimalizaci počtu zaměstnanců na jednom místě.
  • Pokud existuje více rolí, které potřebují provést podobný úkol včas, lze tyto úkoly sloučit tak, aby je mohl provádět jeden nebo méně zaměstnanců, zatímco ostatní zaměstnanci pracují na dálku. Odpovědnost za sdružené úkoly lze provádět podle rotačního plánu.
  Jaký je rozdíl mezi pouzdry na telefon, chrániči, skiny a kryty?

Změní se i obsluha zákazníků. Jak důrazné jsou zdravotní protokoly organizace, bude určovat touha zákazníků je podporovat. Takže podniky;

  • Budou muset zobrazit své zdravotní protokoly, aby získali důvěryhodnost u navštěvujících zákazníků.
  • Procvičte si řízení přístupu pro řízení toku zákazníků a jejich rizik
  • Přesuňte co nejvíce jejich služeb online, aby mohli obsluhovat zákazníky na dálku.

Vydejte se na Cloud

Organizace se snaží reorganizovat způsob, jakým provozují. Mandáty na zablokování, předpisy o sociálním distancování a sociální úzkost v souvislosti s pandemií ztěžují příchod do kanceláře. Zaměstnavatelé i zaměstnanci chápou, že k přežití je třeba pracovat.

Jak však mohou organizace zůstat produktivní, bezpečné pro zaměstnance a poskytovat zákazníkům efektivní služby?

Odpověď je v cloudu.

Zaměstnanci pracující z domova, mimo pracoviště nebo na cestách potřebují mít přístup ke zdrojům organizace, aby mohli pracovat. Posílání souborů e-mailem tam a zpět není efektivní, protože pracovníci potřebují neustále přistupovat k datům, zpracovávat informace a poskytovat analýzy. Jediným řešením, které umožňuje pracovníkům pracovat odkudkoli a přitom mít všechny zdroje podniku na dosah ruky, je cloud.

Podívejte se, jak může kadeřnický salon mít personál na místě, mobilní a vzdáleně komunikovat a spolupracovat pomocí Slack.

Většina zaměstnanců, kteří vykonávají administrativní nebo kancelářské práce, nemusí být kvůli práci v kanceláři. Podnikové funkce, jako je ERP, CRM, účetnictví atd., lze provozovat z cloudu bez ztráty efektivity. Ve skutečnosti má práce na dálku obrovské výhody zaměstnanci, zaměstnavatelé a zákazníci.

Používejte umělou inteligenci

Svět aktuálně běží na datech. Ale sběr dat už nestačí; musí být zpracován, analyzován a musí se podle něj jednat. Umělá inteligence to posouvá ještě dále tím, že aplikuje kognitivní funkce na data, tj. nejenže na data působí, ale může se z nich také učit. Zpracování a rozhodování pomocí AI může proběhnout ve zlomku sekundy, což dává technologii jasnou výhodu oproti lidským reakčním časům.

  Jak zabezpečit instalaci Linuxu: Základy

Strojové učení, rozpoznávání řeči se uplatní ve více obchodních procesech.

CRM bude například používat chatboty, které dokážou rozpoznat řeč a zpracovat dotazy od zákazníků, nebo ERP bude předpovídat poptávku a připraví plán řízení zdrojů, který sníží náklady. Tyto funkce nejsou nové; jsou standardní v cloudu.

Zde je řešení cloudového kontaktního centra Google; využívá cloud k připojení vzdálených agentů k zákazníkům z jakékoli komunikační platformy (včetně telefonu, e-mailu, sociálních médií a živého chatu). Řešení kombinuje rozpoznávání řeči, zpracování přirozeného jazyka a umělou inteligenci pro zpracování jednoduchých dotazů k vyřešení nebo shromažďování informací před jejich předáním agentovi.

Přijměte automatizaci

Automatizace byla většinou spojována s roboty pracujícími v továrnách. Rozšíří se, aby znamenalo více, a technologie vozidel bez řidiče se bude používat v dolech spolu s robotickým těžebním zařízením. Továrny budou fungovat bez lidského zásahu a budou potenciálně řízeny na míle daleko.

Méně známou, ale brzy stejně důležitou formou automatizace by byla robotická automatizace procesů (RPA). Software RPA dokončuje opakující se úkoly založené na pravidlech. V plné síle se již používají v bankách, advokátních kancelářích a distribučních centrech.

Ke snížení pracovní zátěže zaměstnanců bude využita automatizace poháněná umělou inteligencí. Automatizovaná umělá inteligence je účinná při odstraňování administrativní papírové práce. Vzdálení zaměstnanci nemají přístup k formulářům, papírům, razítkům, podpisům atd., zatímco automatizovaná umělá inteligence je schopna shromažďovat informace, zapojovat zákazníky, ověřovat dokumenty, vážit rizika, rozhodovat se a hlásit výsledky za zlomek času.

Spolupracujte inteligentně

Existuje mnoho schůzek, které mohou být spíše virtuální než osobní. Bude to trvat trochu si zvyknout, etiketa a struktura virtuálních setkání se liší, ale mohou být stejně produktivní. Přechod na virtuální schůzky bude vyžadovat investice do vybavení zaměstnanců notebooky, spolehlivým internetem a potřebným softwarem.

  Jak převést PDF do dokumentu Word (PLNÝ PRŮVODCE)

Platformy pro cloudovou spolupráci jsou nástroje, které spojí týmy. Platformy pro cloudovou spolupráci mají standardní funkce hlasové komunikace, videa, e-mailu a chatu, které jsou dále rozšířeny o další funkce, jako je sdílení souborů, úprava souborů, aplikace třetích stran, automatizace a umělá inteligence.

Upřímně řečeno, možnosti cloudu jsou neomezené. Chcete-li nahlédnout, jak může spolupráce, automatizace a umělá inteligence spolupracovat, podívejte se, jak Univerzita Nového Jižního Walesu používala Microsoft Teams k poskytování přednášek, materiálů pro výuku, spolupráci při výuce spolu s automatizovaným asistentem učitele, který se vyvinul ve výuku. pomoc.

Aby bylo jasné, přizpůsobení se normám sociálního distancování nemusí nutně znamenat revoluci na pracovišti; urychlí změnu, která již probíhala. Až na několik výjimek souvisejících se zdravím souvisejícími návyky a praktikami se mnoho technologických změn již odehrávalo. Je to proto, že technologie, která je přijímána, je ekonomicky životaschopná a efektivní.

Před pandemií, podniky přijímaly cloud a práci na dálku. Podle Úřad pro národní statistiku48 % britské pracovní síly pracovalo kvůli pandemii na dálku. To je výrazný vzestup přibližně 20 % v roce 2018.

x