Jak odemknout podrobné statistiky streamování na Apple TV

Věci nemusí vypadat úžasně ani s Apple TV 4K a skvělou televizí. Místo počítání pixelů, abyste se ujistili, že přijímáte stream v nejlepší kvalitě, najdete statistiky streamování za vývojářským menu.

Není hned jasné, jak se dostat do nabídky pro vývojáře, ale my jsme vám pomohli. Budete potřebovat Apple TV a Mac a musí být ve stejné síti Wi-Fi.

Jak odemknout nabídku vývojáře

Na Apple TV přejděte na „Nastavení“.

Vyberte „Dálkové ovládání a zařízení“ a nechte Apple TV na této obrazovce.

Chcete-li aktivovat nabídku vývojáře, musíte mít na svém počítači Mac nainstalovaný Xcode. Stáhněte si Xcode z Mac App Store a poté jej otevřete.

Klikněte na „Okno“ a poté na „Zařízení a simulátory“.

Jakmile se vaše Apple TV objeví v seznamu, klikněte na „Spárovat s Apple TV“.

Zadejte ověřovací kód, který se zobrazí na vašem televizoru, a klikněte na tlačítko „Připojit“. Proces párování bude dokončen.

Jak zobrazit podrobné statistiky streamování na Apple TV

Přejděte na „Nastavení“ na Apple TV a vyberte možnost „Vývojář“.

Zapněte „Playback HUD“. Vypnutím této možnosti ji deaktivujete, až budete mít informace, které potřebujete.

Když přehráváte film nebo televizní pořad, zobrazí se informace o streamu překrývající video. Většina těchto informací je pro naše účely bezvýznamná, ale řádky poznámky jsou:

Rozlišení displeje – Toto je rozlišení, ve kterém je televizor připojen k Apple TV.
Video Display-size (Velikost zobrazení videa) – Toto je maximální rozlišení, ve kterém je aktuálně přehrávané video dostupné ze zdroje.
Přirozená velikost – Toto je rozlišení, ve kterém se video aktuálně zobrazuje.

V dokonalém světě bude přirozená velikost stejná jako velikost zobrazení videa. Pokud tomu tak není, šířka pásma vaší sítě nemusí být dostatečně vysoká, aby udržela rychlosti potřebné pro vysoce kvalitní video. Zkontrolujte, zda je rychlost vašeho internetu dostatečná a ujistěte se, že je váš router správně nastaven.