Jak otevřít staré webové stránky v aplikaci Internet Explorer v systému Windows 10

Je rok 2019, ale některé podniky a vládní agentury mají stále staré webové stránky, které v nových webových prohlížečích nefungují správně. Windows 10 stále obsahuje Internet Explorer 11 a Microsoft se zavázal podporovat jej pomocí aktualizací zabezpečení.

Pokud je to možné, doporučujeme se vyhnout prohlížeči Internet Explorer. Je to staré a zastaralé. Neobsahuje moderní webové funkce a je pravděpodobně snazší napadnout než moderní webové prohlížeče. Používejte jej pouze v případě potřeby – což by pro většinu lidí nemělo být mnoho.

Dokonce i Microsoft doporučuje vyhnout se IE a doporučuje, abyste místo toho používali Microsoft Edge. Chris Jackson ze společnosti Microsoft označil Internet Explorer za „řešení kompatibility“—není to moderní webový prohlížeč, který byste měli používat.

Jak otevřít webovou stránku v IE z Edge

Pokud používáte Microsoft Edge, můžete v případě potřeby rychle otevřít webové stránky v Internet Exploreru.

Chcete-li tak učinit, klikněte na nabídku > Další nástroje > Otevřít pomocí aplikace Internet Explorer. Edge spustí IE a otevře aktuální webovou stránku.

Jak spustit Internet Explorer ve Windows 10

Ke spuštění IE nemusíte používat Edge. Můžete spustit Internet Explorer a používat jej normálně. Internet Explorer najdete v nabídce Start.

Chcete-li spustit Internet Explorer ve Windows 10, klikněte na tlačítko Start, vyhledejte „Internet Explorer“ a stiskněte Enter nebo klikněte na zástupce „Internet Explorer“.

Pokud hodně používáte IE, můžete si ho připnout na hlavní panel, udělat z něj dlaždici v nabídce Start nebo k němu vytvořit zástupce na ploše.

Nevidíte Internet Explorer v nabídce Start? Funkce IE může být odstraněna – ve výchozím nastavení je nainstalována, ale můžete ji odebrat.

Přejděte na Ovládací panely > Programy > Zapnout nebo vypnout funkce systému Windows. (Ovládací panel můžete spustit také tak, že jej vyhledáte v nabídce Start.) Ujistěte se, že je zde v seznamu funkcí zaškrtnuto „Internet Explorer 11“ a klikněte na „OK“.

Jak automaticky otevřít konkrétní webové stránky v IE

Pro správce systému Windows 10 nabízí „Podnikový režim“ Vlastnosti. Správci mohou přidat seznam webových stránek do seznamu podnikového režimu. Když uživatel navštíví web na seznamu v Microsoft Edge, Edge automaticky otevře danou webovou stránku v Internet Exploreru 11.

Uživatelé tak mohou normálně používat prohlížeč Microsoft Edge. Namísto ručního spouštění IE Edge automaticky spustí IE, když přejdou na web, který vyžaduje Internet Explorer.

Tato možnost je součástí zásad skupiny Windows. Možnost „Konfigurovat seznam webů v podnikovém režimu“ najdete v části Konfigurace počítače Šablony pro správu Komponenty systému WindowsMicrosoft Edge.

To vše se pravděpodobně trochu změní s uvedením nového Microsoft Edge. Bude založen na Chromiu, open-source projektu, který tvoří základ webového prohlížeče Google Chrome. Ale Internet Explorer v nějaké podobě má být v dohledné době součástí Windows 10. Je stále nutné pro webové stránky, které vyžadují ActiveX a pomocné objekty prohlížeče.

IE může být brzy tím nejlepším způsobem, jak používat staré webové stránky, které vyžadují Adobe Flash i ve Windows.