Jak pořídit snímky jednotlivých prvků uživatelského rozhraní [Windows]

Pořizování snímků obrazovky je tak základní potřebou, že operační systémy k tomu ve výchozím nastavení obsahují základní nástroj. Navíc pro každého, kdo potřebuje nástroj pro snímání obrazovky, aby mohl dělat víc než jen zachytit to, co je na obrazovce, existuje spousta bezplatných aplikací pro snímání obrazovky, ze kterých si může vybrat.

Výklenek pro snímky obrazovky je přeplněný a vy byste si mysleli, že do nástroje pro snímání obrazovky, který ještě nebyl přidán, není možné přidat žádnou funkci. Seznamte se se Snipaste, bezplatnou aplikací pro Windows, která dokáže snímat jednotlivé prvky uživatelského rozhraní. Podobně jako nástroje pro snímání obrazovky dokážou detekovat aktuální aktivní okno, může tato aplikace detekovat a odborně snímat prvky uživatelského rozhraní, jako je hlavní panel nebo jednotlivé ikony na hlavním panelu nebo na systémové liště.

  Jak zkontrolovat výstupní výkon portu USB v systému Windows 10

Stáhněte a spusťte Snipaste. Do systémové lišty přidá ikonu. Aplikace má vynikající podporu klávesových zkratek a je dobré, abyste před zahájením používání navštívili její předvolby. Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu Snipaste na hlavním panelu a z kontextové nabídky vyberte položku Předvolby.

Karta Obecné vám umožňuje vybrat jazyk a barvu motivu pro aplikaci a nastavit její spuštění při spuštění systému.

Karta Výstřižek vám umožňuje přizpůsobit rozhraní aplikace, když vstoupí do režimu snímání obrazovky. Můžete si vybrat, jakou barvou budou maskovány všechny prvky vyloučené ze snímku obrazovky, můžete povolit/zakázat detekci oken a prvků uživatelského rozhraní. Detekce prvků uživatelského rozhraní musí být samozřejmě povolena, jinak zmaří účel aplikace. Snipaste lze nastavit tak, aby ignoroval levou klávesu Windows (užitečné, když používáte externí klávesnici).

Karta Vložit vám umožní vybrat, zda má mít snímek obrazovky stín, zda má být oblast přiblížena a zda má být povoleno plynulé škálování. Snipaste má také funkci obnovy obrazu, která obnoví poslední snímky, které jste pořídili. Můžete si přizpůsobit, kolik obrázků by mělo být možné obnovit z vaší historie.

  Jak nastavit výchozí aplikaci podle typu souboru v systému Windows 10 1803

Záložka Klávesové zkratky je místo, kde si můžete přizpůsobit klávesové zkratky. Snipaste vám umožní přepnout na další prvek uživatelského rozhraní pomocí klávesových zkratek. Pro vystřihování a vkládání používá nekonvenční klávesové zkratky, tj. F1 a F2.

Chcete-li začít stříhat, otevřete aplikaci, např. Průzkumník souborů, a stisknutím klávesy F1 aktivujte Snipaste. Když budete pohybovat myší nad různými prvky uživatelského rozhraní, budou zvýrazněny a zahrnuty na snímku obrazovky. Snipaste vám umožní zachytit celá okna nebo jen část obrazovky.

Jakmile je snímek obrazovky pořízen, můžete jej uložit, kreslit na něj, vložit jej na obrazovku jako pohyblivý prvek uživatelského rozhraní a dokonce k němu přidat text. Snipaste neponechává nic nesplněného a je vynikající při detekci prvků uživatelského rozhraní na obrazovce.

  Jak odebrat kód PIN a další možnosti přihlášení ze systému Windows 10

Měli bychom zmínit, že aplikace nedokáže detekovat prvky HTML, jako jsou tlačítka a pole formulářů na webové stránce. Dokáže detekovat jednotlivé karty a další tlačítka v prohlížeči, ale nedokáže rozlišit mezi prvky na webové stránce.

Snipaste bude brzy zpřístupněn pro masOS i Linux.

Stáhněte si Snipaste pro Windows

x