Jak používat TikTok: Průvodce pro začátečníky

S více než 800 miliony aktivních uživatelů se TikTok stal internetovou senzací.

Pokud s aplikací začínáte nebo máte děti, které se jí živí, tento tutoriál vám ukáže, jak používat TikTok, a nabídne přehled na vysoké úrovni o tom, co se tam děje.

Tik tak je přední destinací pro krátká videa a se všemi zábavnými funkcemi dostupnými v aplikaci je snadné se nechat zapojit. Uživatelé mohou vytvářet zpěv, tanec, komedie a videa se synchronizací rtů a používat spoustu zábavných filtrů, které jim dodají život a barvu. Začalo to jako součást aplikace Music.ly s videi se synchronizací rtů. Má také prvky Snapchatu s jeho filtry a chatem. Je to sociální síť, která je zaměřena přímo na teenagery a je plná krátkých videí, která jakoby z ničeho nic přebírají telefony komukoli v určitém věku.

Nastavení TikTok

Nejoblíbenější formou TikTok je mobilní aplikace. Můžete také použít Web TikTok pro některé věci, ale nemá všechny stejné funkce. Z tohoto důvodu byste si měli stáhnout aplikaci do telefonu z příslušného obchodu s aplikacemi a nainstalovat ji. Poté si budete muset založit účet a pak můžete začít.

 • Stáhněte si TikTok z Obchod s aplikacemi nebo Google Play obchod a nainstalujte jej.
 • Nastavte si účet podle průvodce.
 • TikTok vás poté požádá o poskytnutí funkčního telefonního čísla. I když to není něco, co musíte poskytnout, nemůžete bez toho posílat zprávy ostatním uživatelům. Poskytnutí svého telefonního čísla je také dobrý způsob, jak zabezpečit svůj účet a zajistit, že můžete získat svůj účet zpět. Po nastavení účtu můžete začít sledovat a vytvářet vlastní videa. Nejprve si ale promluvme o vaší stránce profilu.

  Jak nastavit svou profilovou stránku

  Stránky profilu TikTok jsou ve své podstatě poměrně jednoduché. Stejně jako ostatní platformy sociálních médií můžete přidat uživatelské jméno, profilový obrázek a krátký životopis.

  Zde jsou hlavní přednosti vaší profilové stránky:

  • Ke své stránce profilu se dostanete kliknutím na ikonu Profil v pravém dolním rohu.
  • V horní části uvidíte svůj profilový obrázek a své uživatelské jméno. Ostatní uživatelé mohou najít váš profil vyhledáním jména se symbolem ‚@‘ před ním.
  • Pod svou profilovou fotkou a uživatelským jménem uvidíte počet lidí, které sledujete, počet lidí, kteří vás sledují, a počet lajků, které mají vaše videa (souhrnně).
  • Nyní uvidíte tři ikony. Klepnutím na první ikonu zobrazíte všechna videa, která jste zveřejnili (a také videa ve vašich konceptech). Klepnutím na druhou zobrazíte videa ostatních tvůrců, která se vám líbila, a poslední ikona vám zobrazí všechna soukromá videa.
  • Pokud potřebujete vstoupit do Nastavení TikTok, klepněte na ikonu třířádkové nabídky v pravém horním rohu. Zde můžete změnit nastavení ochrany osobních údajů a další.
  • V této nabídce najdete několik možností pro přizpůsobení soukromí, účtu a dokonce i oznámení.
    Kolik dat Tiktok využívá?

  A je to. Jste zapojeni a nyní můžete začít využívat sociální síť.

  Pomocí TikTok

  Jakmile se přihlásíte, měl by se vám zobrazit zdroj „Pro vás“, který obsahuje aktuálně nejoblíbenější videa. Vyberte si jeden, který chcete sledovat, a pokud chcete, dejte mu like, abyste vyjádřili své uznání. Pokud přehrajete video, bude se opakovat, dokud jej nezastavíte nebo nezvolíte jiné.

  Chcete-li se rozhlédnout kolem, klepněte na ikonu lupy v dolní části obrazovky a vyhledejte. Můžete vyhledávat podle populárních hashtagů, nejoblíbenějších uživatelů, populárních skladeb nebo videí. Vyberte video a začněte jej přehrávat.

  Pokud se vám video líbí, můžete ho olajkovat klepnutím na ikonu srdce vpravo nebo přidáním komentáře pomocí bubliny. Pokud má uživatel několik videí, která se vám líbí, můžete je sledovat tak, že vyberete jejich název a přidáte je do svého zdroje.

  TikTok používá vaše lajky a sledování k vytvoření profilu toho, co rádi sledujete a co ne, a podle toho vyladí váš zdroj For You. Jakmile budete chvíli používat TikTok a olajkujete několik videí, uvidíte v horní části hlavní obrazovky záložku Následující, která bude obsahovat videa od lidí, kteří vytvořili videa, která se vám líbila. Je to zkratka k obsahu, který můžete nebo nechcete používat.

  Nahrání vlastního videa na TikTok

  Procházení a konzumace médií je jen malou částí Tik Tok. Jeho skutečná síla spočívá v tom, že vám pomůže vytvořit si vlastní video, provést základní úpravy a poté je nahrát na web. Není to samozřejmě povinné, ale pokud nepřispíváte, přicházíte o to.

  TikTok je stvořen pro krátká videa. TikTok zpočátku umožňoval tvůrcům vytvářet 15sekundová videa. Dnes můžete zveřejňovat videa o délce od 15 sekund až po 3 minuty. Jak byste doufali, TikTok velmi usnadňuje vytváření vlastního obsahu, který chcete přidat do sítě. Pokud jste používali Snapchat nebo Instagram, proces se příliš neliší.

  Jak nahrát vlastní video

  Zde jsou základy přidávání vlastního videa na TikTok.

 • Připravte sebe, prostředí, skladbu nebo skicu a vše si připravte předem.
 • Zkoušejte, co budete dělat, dokud to nebude dokonalé.
 • Otevřete Tik Tok na svém telefonu a stiskněte ‚+‘ v dolní části obrazovky.
 • Vyberte zvuk, který chcete přidat, výběrem „Zvuky“ v horní části.
 • Až budete připraveni, stiskněte záznam.
 • Pokud se nezastaví automaticky, znovu stiskněte záznam.
 • Na další obrazovce přidejte do videa jakékoli efekty, text nebo úpravy a po dokončení vyberte Další.
 • Vyberte přátele, které chcete označit, a vyberte Další.
 • Až budete připraveni publikovat, vyberte možnost Odeslat.
 •   Jak zabezpečit svůj účet TikTok

  Jak vytvořit duet na TikTok

  Vy a váš přítel můžete provést duet na TikTok, i když jste na dvou samostatných místech. Duet funguje pouze u veřejných videí, která jsou 15 sekund nebo méně dlouhá.

 • Otevřete video od svého přítele a vyberte ikonu Sdílet.
 • Poté klepněte na ikonu Duet.
 • Jak vytvořit stehové video

  Video Stitch je podobné Duetu, protože komunikujete s obsahem jiné osoby. Ale spíše, než abyste na jejich obsah reagovali, je přidáváte. Stehy lze použít na spoustu věcí, ale v podstatě to, co děláte, je, že svým divákům ukazujete malý klip obsahu původního tvůrce a na jeho konec pak přidáváte svůj vlastní obsah.

  Postupujte podle stejných kroků jako výše, klepněte na ikonu Sdílet a místo toho klepněte na Stitch. Poté jej nahrajte takto:

 • Pomocí posuvníku ve spodní části vyberte, jakou část původního videa chcete použít. Poté klikněte na Další v pravém horním rohu.
 • Vyberte délku svého videa a poté podržte tlačítko záznamu, abyste nahráli svůj obsah.
 • Po dokončení nahrávání klepněte na červenou značku zaškrtnutí v pravém dolním rohu.
 • Prohlédněte si své video a doplňte případné úpravy. Poté klepněte na Další.
 • Nyní jste na stránce Odesílání příspěvků. Proveďte všechny potřebné výběry a klikněte na Odeslat.
 • Pokud nevidíte možnost sešít něčí video, je to buď proto, že má tuto funkci vypnutou, nebo má soukromý profil.

  Uložit koncept

  TikTok umožňuje uložit video jako koncept a zveřejnit jej později. Udělat toto:

 • Klepněte na ikonu Vytvořit video.
 • Po dokončení nahrávání videa klepněte na Další.
 • Klepněte na Koncepty.
 • Hlavní věc, kterou je třeba pamatovat při natáčení videa pro TikTok, je, že více času strávíte věcmi, které nevidíte, než věcmi, které děláte. Příprava a zkouška jsou klíčové. Může trvat hodinu, než dosáhnete správného 15sekundového výkonu, a několik trvá, než budete šťastní. To je v pořádku a něco, co většina lidí na TikToku přijímá jako normální.

  Často kladené otázky

  TikTok je relativně jednoduchá platforma, ale je toho tolik, co se naučit. Více informací jsme zařadili do této sekce.

  Mohu vydělat peníze na TikTok?

  Ano! Ale dá to trochu práce. Naštěstí má TikTok docela dobré výsledky v podpoře no-name tvůrců (na rozdíl od Instagramu, kde kralují celebrity). Vlastně tu máme článek, který vás naučí, jak získat více sledujících, a tedy vydělat peníze na TikToku.

    Co je TikTok a proč jsou jím dospívající posedlí?

  Je TikTok bezpečný?

  TikTok je pouze tak bezpečný, jak si jej uživatel udělá. To znamená, že jen vy se můžete chránit. I když platforma má pokyny a bezpečnostní funkce, je důležité pochopit, že to, co zveřejníte online a jaké informace poskytnete, může být použito k ohavnějším důvodům.

  TikTok má přísné zásady pro nezletilé (žádní majitelé účtů mladší 13 let a nezletilí nemohou posílat dárky tvůrcům atd.). Nabízí také skvělou funkci hlášení a funkci blokování. Spameři a devianti však stále vymýšlejí způsoby, jak tyto kontroly obejít.

  Pokud chcete používat TikTok, je důležité mít silné heslo, dávat si pozor na jakékoli externí odkazy a používat nativní bezpečnostní funkce k ochraně sebe a své identity. Opět pamatujte, že vše, co dáte online, bude v podstatě online navždy.

  Musím si vytvořit účet TikTok, abych mohl používat platformu?

  Ne. TikTok vám umožní prohlížet veřejná videa bez účtu. I když to omezuje vaši schopnost komunikovat s ostatními, stále můžete sledovat videa bez poskytnutí jakýchkoli osobních údajů.

  Co je to „kultura“ TikTok?

  Když říkáme „kultura“, máme na mysli nepsaná pravidla platformy. Co je a co není společensky přijatelné pro vášnivější uživatele?

  Pro začátek může být TikTok, stejně jako jakákoli jiná platforma sociálních médií, příjemným místem, kde uživatelé mohou najít zábavný a zajímavý obsah. Ale jsou tu i negativní stránky. Mějte na paměti, že pokud zveřejníte video, pravděpodobně budete mít několik negativních komentářů. Nejlepší je tyto komentáře ignorovat, ale pokud jsou příliš nestálé, můžete uživatele nahlásit nebo zablokovat.

  Dále, pokud najdete tvůrce, který se vám opravdu líbí, klikněte na tlačítko Sledovat, podpořte ho a lajkujte jeho videa. Můžete si také naladit jejich živá videa a poslat dárky, které mohou později přeměnit na peníze. Jen mějte na paměti, že TikTok má velmi podivný algoritmus spamování, který může skutečně poškodit jejich účet. Sledujte tedy videa celá a neposílejte spamování jejich tlačítka Líbí se mi. Procházení jejich profilu a lajkování každého videa může mít negativní dopad na jejich účet.

  Když se vám líbí, komentujete nebo sledujete, TikTok vám zobrazí více podobného obsahu. Nakonec si můžete všimnout, že vše, co vidíte na své stránce Pro vás, je omezeno na určitý obsah. To může být docela nudné, protože vaše stránka For You se stává ozvěnou se stejným obsahem. Chcete-li se tomu vyhnout, použijte tlačítko Objevit k nalezení jiných žánrů videí a poté s nimi interagujte.

  A konečně, TikTok má přísné pokyny pro komunitu. Před interakcí si je přečtěte; jinak může dojít k zablokování účtu.

  Doufejme, že nyní TikTok není tak matoucí jako kdysi a máte základy toho, jak síť funguje a jak přispívat. Zbytek je na experimentování, pokusech a omylech. Hodně štěstí!