Jak přejít na celou obrazovku ve Windows 10

Je příjemné ztratit se ve hrách a soustředit se, aniž byste byli rozptylováni. Při použití režimu celé obrazovky je omezeno rušení. Celoobrazovkový režim umožňuje hráčům lepší výhled na hru a zároveň snižuje rušivé vlivy. Přestože většinu her a aplikací lze hrát v režimu celé obrazovky, některé hry a aplikace to odmítají. V tomto příspěvku vás naučíme, jak přejít na celou obrazovku ve Windows 10. Doufejme, že tento článek by měl objasnit, jak vytvořit celou obrazovku na přenosných počítačích a zlepšit zážitek ze systému Windows 10.

Jak přejít na celou obrazovku ve Windows 10

V tomto článku jsme si ukázali všechny možné kroky, jak přejít na celou obrazovku na PC. Můžete postupovat podle níže uvedených metod, jak přehrát hru na celou obrazovku v systému Windows 10.

Metoda 1: Použijte klávesovou zkratku

Nejrychlejším způsobem, jak přejít na celou obrazovku v aplikaci nebo hře, je použít klávesovou zkratku Alt + Enter. Tato strategie funguje pro většinu her a aplikací, pokud ji nevyužívají k odemknutí dalších funkcí.

  • To vám umožní přepínat mezi režimem v okně a režimem celé obrazovky ve hrách. Tato jednoduchá zkratka funguje také s DOSBoxem, který využívá spousta starších her.
  • Některé hry však tuto klávesovou zkratku využívají pro různé účely. V důsledku toho musíte použít možnost In-Game k vynucení zobrazení na celou obrazovku Windows 10.
  • Pamatujte, že klávesová zkratka Alt + Enter nefunguje v online prohlížečích. Stisknutím klávesy F11 přepnete prohlížeč na celou obrazovku.
  • Otevřete webovou stránku v prohlížeči, jako je Google Chrome, Firefox nebo Edge, a stiskněte klávesu F11. Nyní web vyplní celou obrazovku a bude bez ohraničení.
  Záznamník skrytých kroků ve Windows promění akci na obrazovce v pokyny krok za krokem

Metoda 2: Měřítko zobrazení na 100 %

Podle některých uživatelů nebude mnoho her správně fungovat, pokud není měřítko zobrazení nastaveno na 100 %. Kvůli změně měřítka zobrazení počítače nepracuje několik her správně v režimu celé obrazovky. Abyste se ujistili, že to není problém, postupujte podle níže uvedených kroků, jak přejít na celou obrazovku na PC.

1. Stiskněte současně klávesy Windows + I pro spuštění Nastavení.

2. Klikněte na Systém.

3. Nastavte Změnit velikost textu, aplikací a dalších položek na 100 %.

Poznámka: Vždy se doporučuje nastavit stupnici na doporučené nastavení, aby váš systém správně reagoval.

Metoda 3: Přepněte hlavní monitor

Některé hry mohou způsobovat problémy kvůli nastavení dvou monitorů. Pokud používáte Windows 10 na dvou monitorech, můžete mít problémy s hraním her na celé obrazovce. Můžete postupovat podle níže uvedených kroků, jak vytvořit celou obrazovku na notebooku přepnutím hlavní obrazovky.

1. Stisknutím kláves Windows + I spusťte Nastavení.

2. Klikněte na Systém.

3. Přejděte do nabídky Displej a upravte zobrazení. Když kliknete na Identifikovat, na obrazovce se objeví číslo.

4. Nastavte primární obrazovku na monitor se stejným číslem přetažením.

5. Uložte úpravy a zjistěte, zda byl problém přes celou obrazovku vyřešen.

Metoda 4: Upravte nastavení grafické karty

Můžete upravit svůj hlavní monitor, rozlišení displeje a další standardní nastavení aplikací Windows 10. Na druhou stranu výrobci GPU dávají své nástroje. V závislosti na vašem grafickém hardwaru možná budete muset provést některá vylepšení v jednom z těchto programů. Úpravou nastavení ovládacího panelu Nvidia budeme moci přejít na celou obrazovku.

K vyhledání těchto programů lze použít nabídku Start systému Windows nebo vyhledávací pole. Chcete-li upravit nastavení grafické karty, otevřete jednu z následujících aplikací:

  • Uživatelé Nvidia by měli používat ovládací panel Nvidia.
  • Pro integrované grafické karty Intel použijte Intel Graphics Command Center.
  • Pro uživatele AMD, AMD Radeon Software
  Jak vytvářet poznámky z Centra akcí ve Windows 10

1. Klepněte pravým tlačítkem na prázdné místo na ploše a vyberte Ovládací panely Nvidia.

2. Klikněte na Spravovat nastavení 3D na kartě Nastavení 3D. Přejděte na Globální nastavení.

3. Pokud je Preferovaný grafický procesor nastaven na Auto-select, změňte nastavení na High-performance Nvidia Processor

Poznámka: Tuto možnost můžete použít pouze v případě, že máte několik GPU. Tato možnost je ve výchozím nastavení povolena, pokud je GPU Nvidia jediným, který máte.

4. Klikněte na Použít.

5. Po provedení úprav otestujte režim celé obrazovky v jedné ze svých her.

Metoda 5: Změňte velikost a pozici

Pokud výše uvedená metoda nefungovala, zkuste změnit velikost a polohu vaší plochy. Jak na to:

1. Chcete-li začít, přejděte do ovládacího panelu Nvidia.

2. Z rozevírací nabídky Zobrazení vyberte možnost Upravit velikost a polohu pracovní plochy.

3. Po změně volby měřítka na Bez měřítka klikněte na tlačítko Použít.

Poznámka: Pokud jste uživatelem AMD, můžete provádět úpravy na panelu AMD Radeon Software podobně jako v ovládacím panelu Nvidia.

Metoda 6: Nastavte hlavní panel na výchozí nastavení

Pokud se změní nastavení hlavního panelu, některé hry a programy nemusí v režimu celé obrazovky fungovat správně. Někteří uživatelé říkají, že tento diskutovaný problém vyřešilo přemístění hlavního panelu do spodní části obrazovky.

1. Klepněte pravým tlačítkem myši na hlavní panel a zrušte zaškrtnutí možnosti Uzamknout hlavní panel, pokud není na svém normálním místě.

2. Nyní jej přetažením přesuňte dolů. Jakmile je na místě, zajistěte jej podle výše uvedeného kroku, abyste zabránili opětovnému nechtěnému posunutí.

Pokud se ukáže, že jde o problém, ale přesto chcete hlavní panel přesunout, můžete povolit jeho automatické skrytí v režimu plochy.

1. Současným stisknutím kláves Windows + I spusťte Nastavení.

2. Klikněte na Personalizace.

  Jak opravit chybějící ikony dlaždic v nabídce Start v systému Windows 10

3. Klepněte na Nastavení hlavního panelu na levém panelu.

4. Zapněte přepínač pro možnost Automaticky skrýt hlavní panel v režimu plochy.

Metoda 7: Spusťte program v režimu kompatibility

Pokud nemůžete spustit konkrétní program nebo hru v režimu celé obrazovky, pravděpodobně se potýkáte s problémy s kompatibilitou. Herní režim na celé obrazovce není vždy zcela kompatibilní s Windows 10. Pokud narazíte na tento problém, zvažte spuštění her v režimu kompatibility. Postupujte podle níže uvedených kroků, jak přepnout hru na celou obrazovku ve Windows 10:

1. Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce hry na ploše a vyberte Vlastnosti.

Poznámka: Jako příklad jsme ukázali Steam.

2. Přejděte na kartu Kompatibilita.

3. Zaškrtněte políčko Spustit tuto aplikaci v režimu kompatibility pro.

4. Z rozevírací nabídky vyberte starší verzi systému Windows.

4. Pro uložení úpravy klikněte na Použít a OK.

Metoda 8: Nastavte nastavení zobrazení ve hře na celou obrazovku

Nabídka On-Game je dalším jednoduchým způsobem, jak vytvořit hru na celou obrazovku v systému Windows 10. Než budete pokračovat, zkontrolujte možnosti ve hře, abyste věděli, zda se hra spustí v režimu celé obrazovky. Ve většině případů může být režim zobrazení standardně nastaven na Windowed.

  • V závislosti na hře může být oblast nabídky označena jako Možnosti grafiky, Nastavení zobrazení nebo Nastavení videa pro úpravu nastavení zobrazení.
  • Vyhledejte položku Režim zobrazení nebo podobné možnosti a vyberte možnost Celá obrazovka (nebo Širokoúhlá obrazovka).
  • Použít a uložit své úpravy.

Poznámka: Změny se v některých hrách neprovedou automaticky. V takovém případě restartujte hru.

***

Doufáme, že pro vás byly tyto informace užitečné a že jste se naučili, jak přejít na celou obrazovku ve Windows 10. Dejte nám prosím vědět, která technika byla pro vás nejpřínosnější. Pokud máte nějaké dotazy nebo připomínky, použijte prosím níže uvedený formulář. Také nám dejte vědět, co se chcete dále naučit.

x