Jak převést HEIC fotografie do JPG na iPhone a iPad

Počínaje iOS 11 přešly iPhone a iPad na nový vysoce účinný formát HEIC/HEIF pro fotografie. Možná jste si to uvědomili, když jste se pokoušeli exportovat fotografie. Zde jsou dva jednoduché způsoby, jak převést fotografie HEIC na JPG.

Potřebujete převést?

iOS a iPadOS jsou docela chytré při zpracování převodu HEIC/HEIF a JPG/JPEG za běhu. Když například připojíte obrázek k aplikaci Mail nebo jej odešlete přes aplikaci, projde jako soubor JPG. Ale jsou chvíle, kdy to nefunguje, například když AirDrop fotky z iPhonu do Macu.

Celkově je formát HEIC lepší než formát JPEG. Zabírá méně místa a podporuje 16bitové snímání barev namísto 8bitových. Funguje to ale skvěle, jen pokud zůstanete v ekosystému Apple.

  Jak nainstalovat a používat aplikaci Microsoft Teams pro iPad

Pokud také používáte zařízení se systémem Windows nebo Android nebo jste v situaci, kdy potřebujete mít jistotu, že jsou vaše fotografie ve formátu JPG, můžete použít následující metody. Pokud chcete u nových fotografií přepnout zpět na formát JPEG jako výchozí, můžete změnit formát snímání z fotoaparátu v aplikaci Nastavení.

Jak převést fotografie HEIC na JPG pomocí aplikace Files

Můžete to udělat přímo z aplikace Soubory – není potřeba žádná aplikace třetí strany.

Jednoduché zkopírování fotografií z aplikace Fotky a jejich vložení do složky v aplikaci Soubory převede fotografie z HEIC do formátu JPG.

Nejprve na iPhonu nebo iPadu otevřete aplikaci Soubory. Zde buď vyberte umístění „Na mém iPhonu/iPadu“ nebo možnost cloudového úložiště. (Pokud zvolíte umístění cloudového úložiště, data se započítají do vašeho plánu úložiště online a fotografie nebudou vždy dostupné offline.)

  Nefunguje mikrofon na Macu? Zde je návod, jak to opravit

Zde klepněte a podržte v prázdné oblasti a z vyskakovacího okna vyberte možnost „Nová složka“.

Zadejte název složky a klepněte na tlačítko „Hotovo“.

Nyní otevřete aplikaci Fotky a přejděte do alba, které obsahuje fotografie HEIC. Zde klepněte na tlačítko „Vybrat“ v horní liště nástrojů.

Nyní vyberte všechny fotografie, které chcete převést.

Klepněte na tlačítko „Sdílet“ v levém dolním rohu.

Na listu Sdílet vyberte možnost „Kopírovat fotografie“.

Fotografie jsou nyní ve vaší schránce. Otevřete aplikaci Soubory a přejděte do složky, kterou jsme vytvořili ve výše uvedených krocích.

Zde jednoduše klepněte a podržte v prázdné oblasti a z místní nabídky vyberte možnost „Vložit“.

Okamžitě se zde zobrazí vaše fotografie HEIC ve formátu JPG.

  Jak sledovat Hulu na ploše Linuxu s Electronplayerem

Mnoho dalších aplikací dokáže rychle převést obrázky HEIC na soubory JPEG v App Store. Některé mohou obsahovat reklamy nebo vyžadovat platbu. Prohledejte obchod s aplikacemi a najdete je.

Pokud máte na Macu uloženo hodně fotek HEIC, můžete je rychle převést do formátu JPG pomocí skriptu Automator.

x