Jak přizpůsobit podokno úkolů v aplikaci Outlook

Klient Outlook je dodáván s několika různými panely, které můžete zobrazit a skrýt. Patří mezi ně podokna, která vidíte ve výchozím nastavení, jako je navigační panel, a další, které možná neznáte, jako podokna Úkoly a Lidé. Zde je návod, jak přizpůsobit panel Úkoly.

Povolte podokno úkolů

Panel úkolů není ve výchozím nastavení viditelný, takže jej nejprve musíme zobrazit kliknutím na Zobrazit > Panel úkolů.

Na výše uvedeném snímku obrazovky můžete také vidět možnosti podokna složek, podokna čtení a podokna lidí. Panel je „část okna, která uživateli poskytuje další informace nebo rychlý přístup k funkcím běžně používaným v softwarovém programu“ a je to běžná terminologie v programování a návrhu uživatelského rozhraní. Proč je panel To-Do označen jako „To-Do Bar“, nemáme tušení, stejně jako samotný Microsoft nazvěte to panelem v jejich dokumentaci.

Abychom zůstali konzistentní, budeme na to také odkazovat jako na panel.

Možnosti podokna úkolů

Klepnutím na Zobrazit > Panel úkolů zobrazíte čtyři možnosti: Kalendář, Lidé, Úkoly a Vypnuto.

  Jak obnovit ztracené soubory z jakéhokoli zařízení: Wondershare Data Recovery [Review]

Kalendář zobrazuje aktuální měsíc a nadcházející schůzky.
Lidé zobrazí kontakty, které jste označili jako oblíbené.
Úkoly zobrazuje vaše úkoly Outlooku v pořadí podle data splatnosti.

Můžete si vybrat, zda chcete zobrazit položky Kalendář, Lidé, Úkoly, kombinaci dvou nebo všech tří. Všechny existují v podokně Úkoly, které se nachází na pravé straně aplikace Outlook.

Položky se zobrazí v pořadí, ve kterém je zapnete v možnostech panelu úkolů. Přidali jsme je v pořadí, v jakém se zobrazují v nabídce – Kalendář, Lidé, Úkoly – ale pokud kalendář odebereme kliknutím na Zobrazit > Panel úkolů > Kalendář a poté jej znovu přidáme, zobrazí se v dole pod Úkoly.

Pokud podokno Úkoly vůbec nechcete zobrazit, klikněte na Zobrazit > Panel úkolů > Vypnuto nebo zrušte zaškrtnutí všech ostatních možností.

Přizpůsobení podokna úkolů

Pro položky Kalendář nebo Lidé v podokně Úkoly nejsou k dispozici žádná přizpůsobení. Tyto pouze zobrazují vaše nadcházející schůzky a vaše oblíbené kontakty. Položka Lidé vám umožňuje prohledávat kontakty, ale to je vše.

Položka Úkoly má k dispozici mnohem více přizpůsobení. Ve skutečnosti se chová jako běžná e-mailová složka, což znamená, že si ji můžete přizpůsobit stejně jako kteroukoli jinou složku. Ve výchozím nastavení jsou vaše úkoly uspořádány podle data splatnosti ve vzestupném pořadí.

  Nejlepší vtipy, hry a velikonoční vajíčka pro Google Assistant

Pokud kliknete na černou šipku vedle „Dnes“, pořadí řazení se obrátí a vaše úkoly se zobrazí v sestupném pořadí.

Klikněte pravým tlačítkem kamkoli na záhlaví a zobrazí se kontextová nabídka možností přizpůsobení.

První tři možnosti – „Všechna pošta“, „Nepřečtená pošta“ a „Zmíněná pošta“ – jsou poněkud kupodivu v Úkolech zcela zbytečné. Tyto možnosti jsou tři standardní možnosti filtru v poštovní složce a nemají žádné použití ve vašich Úkolech.

Možnost „Uspořádat podle“ vám umožňuje seřadit podle jiných kritérií než výchozí „Datum dokončení“.

Vaše možnosti jsou:

Kategorie: Seřaďte úkoly abecedně podle kategorie, kterou jste jim přiřadili.
Datum zahájení: Seřaďte úkoly podle data zahájení úkolu.
Termín: Seřaďte úkoly podle data, kdy mají být dokončeny.
Složka: Seřaďte úkoly podle názvu složky, ve které se nacházejí (úkoly lze vytvořit nebo přesunout do libovolné složky v Outlooku).
Typ: Seřaďte úkoly podle toho, zda se jedná o e-mail nebo úkol (přetažením e-mailů do Úkolů vytvoříte položku úkolu).
Důležitost: Seřaďte úkoly podle příznaku Důležitost – Vysoká, Normální nebo Nízká.

  Jak opravit selhání ověřování brány AT&T U-verse

V části „Uspořádat podle“ máte možnost „Obrátit řazení“, což je stejné jako kliknutí na černou šipku v pravém horním rohu. Můžete také povolit možnost „Zobrazit ve skupinách“, která přepíná mezi zobrazováním úkolů ve skupinách (výchozí nastavení) a jejich zobrazováním v jednoduchém seznamu.

Nakonec máte „Nastavení zobrazení“, které otevře okno pro přizpůsobení složky.

Již dříve jsme se zabývali přizpůsobením složek a tím, jak nechat položku vyniknout pomocí podmíněného formátování, takže pokud chcete změnit viditelné sloupce nebo nastavit, aby se vaše úkoly zobrazovaly v jiných formátech, podívejte se na tyto články a proveďte nějaké změny. Pokud provedete změny, se kterými nejste spokojeni, můžete se kdykoli vrátit do výchozího zobrazení stisknutím tlačítka „Obnovit aktuální zobrazení“.

Panel Úkoly je jednou z nejužitečnějších funkcí aplikace Outlook, protože přidává informace o schůzkách, kontaktech a úkolech přímo na úvodní stránku vedle vašeho e-mailu. Outlook je rozhodně produktivní aplikace, nejen e-mailový klient, a panel úkolů je toho nedílnou součástí.

x