etechblog

Jak rozmazat pozadí schůzky při hovoru se zoomem

Navzdory jiným aplikacím pro videokonference si Zoom získal obrovskou popularitu; Snadné použití, které nabízí koncovým uživatelům, bylo jediným důvodem.

Mohlo by se zdát, že Zoom Meetings přišly odnikud, aby zachránily den, kdy svět zasáhla strašlivá pandemie. Ale budete překvapeni, když zjistíte, že byl uveden na trh již v roce 2013.

Stejně jako jeho konkurenti byl tento software pro videokonference oslavován jako hrdina, když COVID-19 začal roztahovat svá křídla a lidé museli zůstat ve svých domovech, protože byla celosvětově uvalena uzamčení.

V tak tíživých dobách museli profesionálové pracovat na dálku a využívat videohovory jako prostředek spolupráce se členy svého týmu.

Vývojáři ve společnosti Zoom usilovně pracovali na poskytnutí několika promyšlených funkcí, které členům týmu umožnily komunikovat tváří v tvář z pohodlí jejich domova a vylepšit jejich virtuální schůzky.

Funkce pro vylepšení schůzek pomocí funkce Zoom

Zatímco Zoom nenechal kámen na kameni, aby se vyzbrojil těmi nejpokročilejšími funkcemi, přinesl pozoruhodná vylepšení virtuálních schůzek zavedením několika zajímavých funkcí pro vylepšení pozadí. Některé z nich jsou následující:

Pohlcující pohled na pozadí

Nejvíce mě zaujala funkce pohlcujícího zobrazení, díky níž se všichni členové týmu účastnící se schůzky objeví na jednom virtuálním pozadí. Od učeben po zasedací místnosti, pohlcující pohled dává dojem, že všichni jsou shromážděni na stejném místě a nepracují na dálku.

  Úvod do nového programovacího jazyka společnosti Apple: Swift

Potlačení hluku na pozadí

Nežádoucí zvuky na pozadí jsou široce uznávanou chybou práce na dálku několika profesionály. Díky této nově představené funkci Zoom můžete vyladit nastavení zvuku, abyste udrželi zvuky na pozadí ve vašem zvukovém kanálu na uzdě.

Virtuální pozadí pomocí aplikace PowerPoint

Lupa umožňuje účastníkům využívat PowerPointové snímky jako virtuální pozadí při spouštění powerpointové prezentace během schůzky. Je-li tato možnost povolena, vaše prezentace je prezentována účastníkům a umožňuje vám překrýt vaši podobu z webové kamery v rohu.

Použijte virtuální pozadí

Nejužitečnější funkcí Zoom Meetings je výměna vašeho okolí za virtuální pozadí. Při virtuální schůzce na Zoomu je možné použít statický obrázek nebo video jako pozadí.

Tato funkce poskytuje nejlepší výsledky, pokud za sebou použijete zelené plátno a zajistíte jednotné osvětlení v místnosti. Zoom tak může snadno rozlišit mezi účastníkem a jeho pozadím.

Rozostření pozadí při volání Zoom

Rozostření pozadí je možná nejpohodlnější funkce, se kterou se na Zoomu setkáte, a věřte mi, že když ji začnete používat, není cesty zpět. Když je tato funkce povolena, zakryje vaše pozadí, včetně všech a všeho za vámi, a udrží vás v centru pozornosti.

Proč by si někdo chtěl při virtuálních setkáních rozmazávat pozadí? Odpověď je jednoduchá – zachránit se před rozpaky, když jejich okolí není reprezentativní.

Při spolupráci na hovoru se zoomem budete vy a vaše pozadí viditelní pro ostatní účastníky, když je povolena možnost videa. Pokud se vám nedaří přidat vlastní virtuální pozadí nebo se vám nezdají správná volba, stačí k zachování potřebného soukromí pouhé rozmazání okolí.

  Jak procházet staré verze webových stránek

Představte si, jak nepříjemné je nechat své spolupracovníky vidět nepořádek za vámi nebo zjistit, že jste v kavárně a popíjíte kávu. Rozmazání pozadí je tedy chytrým trikem, jak udržet věci profesionální a soukromé.

Jak je zřejmé, Zoom je vybaven rozmanitou škálou funkcí, jako je rozostření pozadí, ale mnohé z nich jsou skryty v sekci nastavení a vyžadují hodně práce. Proto jsme se rozhodli vysvětlit postup rozmazání pozadí na Zoomu. Schůzky na různých zařízeních a scénářích.

Předpoklady pro použití funkce Rozostření pozadí

Povolit funkci rozmazaného pozadí v aplikaci Zoom je snadné. Musíte však splnit několik softwarových požadavků. Pojďme rovnou k nim.

Jak bylo oznámeno Zoom Meetings, měli byste upgradovat na následující verze, abyste rozmazali pozadí na Zoom.

Zoom desktopový klient

  • Windows: 5.5.0 (12454.0131) nebo vyšší
  • macOS: 5.5.0 (12467.0131) nebo vyšší

Mobilní aplikace Zoom

  • Android: 5.6.6 (2076) nebo vyšší
  • iOS: 5.6.6 (423) nebo vyšší

Rozostření pozadí můžete použít pouze v případě, že je v Zoom povolena funkce Virtuální pozadí. Postupujte takto:

Otevřete Zoom ve webovém prohlížeči a přihlaste se ke svému účtu Zoom zadáním přihlašovacích údajů.

Vyberte možnost Nastavení v osobní části na levém panelu.

Na kartě Schůzky vyberte možnost Na schůzce (Upřesnit).

Zde vyhledejte možnost Virtuální pozadí a přesuňte její přepínač do polohy Zapnuto.

Nyní, když splňujete minimální požadavky, pojďme se podívat, jak rozostřit pozadí v různých scénářích.

  Jak nainstalovat Raspbian na Raspberry Pi

Jak rozmazat pozadí na ploše

Před zahájením schůzky přiblížení a během schůzky je možné povolit funkci rozostření pozadí. Níže jsou uvedeny kroky, jak na to.

Než se připojíte ke schůzce, rozmažte pozadí

Spusťte desktopového klienta Zoom a přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů.

Klikněte na ikonu ozubeného kola pod obrázkem profilu vpravo nahoře.

V levém panelu vyberte Pozadí a filtry.

V části Virtuální pozadí vyberte Rozostřit.

Nyní se připojte ke schůzce a Zoom rozmaže vaše okolí.

Rozostření pozadí během schůzky

Pokud zapomenete před připojením ke schůzce rozostřit pozadí, není třeba panikařit. Pozadí je možné rozmazat i po zahájení schůzky.

Při účasti na schůzce vyhledejte na liště nastavení níže možnost Zastavit video.

Kliknutím na šipku směřující nahoru otevřete plovoucí nabídku a vyberte možnost Nastavení videa.

Nyní se dostanete do Nastavení zoomu. V levém panelu vyberte Pozadí a filtry a vyberte možnost Rozostřit.

Jak rozmazat pozadí na Androidu nebo iPhone

Nyní se podívejme, jak můžete rozmazat pozadí v aplikaci Zoom. Na rozdíl od desktopového klienta můžete tuto funkci povolit pouze po připojení ke schůzce Zoom.

Přihlaste se do aplikace Zoom na smartphonu.

Při účasti na schůzce stiskněte ikonu Elipsa pro přístup k dalším nastavením.

Vyberte možnost Pozadí a efekty v systému Android a Pozadí a filtry v aplikaci pro iOS.

Klepněte na možnost Rozostřit v části Virtuální pozadí.

Vaše pozadí bude účastníkům schůzky připadat rozmazané.

Poslední slova

Doufejme, že nyní máte jasnou představu o tom, jak rozmazat pozadí schůzky v desktopovém klientovi Zoom a mobilní aplikaci. Pomocí této funkce můžete skrýt chaotické okolí nebo se vyhnout náhodnému odhalení osobních údajů při účasti na virtuálních schůzkách.

x