Jak snadno recyklovat starou elektroniku, kterou nemůžete prodat

Jsme velcí zastánci prodeje vašich použitých gadgetů. Vaše stará výbava se pravděpodobně někomu hodí a je škoda, aby na ni padal prach. Ne vše se ale dá prodat, popř možná to nestojí za váš čas.

Spíše než vytvářet další odpadky nebo trávit hodiny hledáním kupce pro použitou věc za 2 $, doporučujeme recyklovat vaši starou elektroniku. Je to rychlejší a jednodušší, než si možná myslíte.

Otřete své staré technologie, než je recyklujete (nebo prodáte).

Jako vždy budete chtít z hardwaru vymazat všechna osobní data před jeho recyklací. Pokud se jedná o starý telefon, proveďte obnovení továrního nastavení. Pokud je to starý počítač, vymažte jeho pevný disk. Nechcete, aby byly vaše osobní údaje ponechány na žádném zařízení, které vás ponechá.

Ale co když máte starý pevný disk nebo jiné úložné zařízení, které již nefunguje? Pokud má soukromé informace, pravděpodobně bude lepší disk zničit, než se jej snažit darovat nebo recyklovat. To zajistí, že se k vašim daňovým dokladům, e-mailům nebo jiným soukromým údajům nedostanou žádní zloději identity.

Jen to darujte na jedno místo (i rozbité věci)

Recyklace nemusí být složitá. Nemusíte hledat na webu dvacet různých míst ve městě darovat veškeré vaše vybavení. Pravděpodobně můžete vzít všechny své staré technologie někam, jako je Goodwill – ano, i když je rozbitá, Goodwill si to vezme.

Goodwill vezme vše od starých stolních počítačů, notebooků a počítačových monitorů po tiskárny, skenery, chytré telefony a dokonce i Microsoft Zune. Ostatní domácí elektronika je akceptována také. Jako toto Goodwill Jižní KarolínaNa webových stránkách společnosti se píše: „Pro Goodwill je to všechno cenné!“. Pokud lze vaše staré vybavení renovovat a prodat, bude to tak. Pokud to lze pouze recyklovat, bude místo toho recyklováno. Nemusíš na to myslet.

Pokud dáváte přednost jiné dárcovské organizaci – třeba místní – je velká šance, že přijímají také elektroniku. Vyhledejte ve svém městě „recyklaci elektroniky“ a najdete další místa, kam ji můžete vzít. Chcete podpořit místní sekáče, které nebudou recyklovat všechno? Věnujte jim své nejlepší a nejcennější vybavení a poté darujte staré rozbité věci většímu sekáči nebo recyklátoru elektroniky. Dokonce Nejlepší nákup nabízí ve svých prodejnách recyklaci elektroniky.

Je to tak jednoduché: Všechny technologie, kterých se chcete zbavit, pravděpodobně můžete vzít na jediné místo. Tato organizace najde ten nejlepší domov pro vaše staré vybavení a vy na to nebudete muset myslet.

Za své potíže dokonce dostanete daňový doklad. (Samozřejmě je to užitečné pouze tehdy, když si odpočty rozepíšete.)