Jak stáhnout Windows 10 ISO bez nástroje Media Creation Tool

Společnost Microsoft zpřístupňuje obrazy ISO Windows 10 všem prostřednictvím jeho webové stránky ke stažení, ale pokud již používáte počítač se systémem Windows, musíte si nejprve stáhnout Media Creation Tool. Zde je návod, jak stáhnout Windows ISO bez nástroje pro vytváření.

Media Creation Tool společnosti Microsoft je pouze pro Windows. Pokud na web přistupujete z jiného operačního systému – jako je macOS nebo Linux – budete přesměrováni na stránku, kde si místo toho můžete přímo stáhnout soubor ISO. Chcete-li získat tyto přímé stahování souborů ISO v systému Windows, budete muset svůj webový prohlížeč předstírat, že používáte jiný operační systém. To vyžaduje podvržení uživatelského agenta vašeho prohlížeče.

Uživatelský agent prohlížeče je krátký textový řetězec, který webu sděluje, jaký operační systém a prohlížeč používáte. Pokud něco na webu není kompatibilní s vaším nastavením, web vám může nabídnout jinou stránku. Pokud uživatelského agenta podvrhnete, můžete získat přístup k webu, který tvrdí, že je nekompatibilní s vaším systémem. Chcete-li se dostat k přímému stahování souborů ISO, váš prohlížeč bude tvrdit, že je na jiném operačním systému než Windows.

Tento trik funguje ve většině prohlížečů, ale pro tuto příručku použijeme Google Chrome. Pokud používáte Firefox, Edge nebo Safari, můžete podle našeho průvodce podvrhnout svého uživatelského agenta bez instalace rozšíření.

Jak stáhnout obrazový soubor Windows 10 ISO

Chcete-li začít, otevřete Chrome a přejděte na Webové stránky ke stažení Microsoft Windows.

Klikněte na tři tečky v horní části prohlížeče Chrome a poté vyberte Další nástroje > Nástroje pro vývojáře. Případně můžete stisknout Ctrl+Shift+I na klávesnici.

Klikněte na ikonu nabídky a poté vyberte Další nástroje > Podmínky sítě, abyste ji aktivovali.

Klikněte na ikonu nabídky a vyberte

V části „User Agent“ zrušte zaškrtnutí políčka „Vybrat automaticky“.

Zrušte zaškrtnutí

Chrome nabízí dlouhý seznam předem nakonfigurovaných uživatelských agentů, ze kterých si můžete vybrat. Klikněte na rozevírací nabídku a vyberte jednu.

Aby to fungovalo, musíte přimět Microsoft, aby si myslel, že používáte jiný operační systém než Windows. Postačí cokoli, co není založené na Windows, vybereme tedy BlackBerry BB10.

Ponechte podokno Nástroje pro vývojáře otevřené a obnovte stránku pro stahování. Tentokrát se po načtení zobrazí rozbalovací nabídka, kde můžete vybrat edici ISO systému Windows 10, kterou chcete stáhnout.

Vyberte vydání a poté klikněte na „Potvrdit“.

Klikněte

Vyberte preferovaný jazyk a poté klikněte na „Potvrdit“.

Vyberte jazyk a potom klepněte na

Nakonec klikněte na 32- nebo 64-bit pro zahájení stahování. Odkazy ke stažení jsou platné 24 hodin od vytvoření.

Pokud se zobrazí výzva, vyberte cíl pro stažení a poté klikněte na „Uložit“.

Vyberte složku, do které chcete Windows 10 stáhnout, a poté klikněte

Jakmile zavřete vývojářské nástroje Chrome, uživatelský agent vašeho prohlížeče se vrátí do normálního stavu.

To je všechno! Po dokončení stahování jej můžete nainstalovat do virtuálního počítače, připojit jej, vypálit nebo vytvořit instalační instalační program pro zaváděcí jednotku USB, to vše bez nutnosti instalovat nástroj Microsoft Media Creation Tool.