Jak uložit objekty PowerPoint jako obrázky

Pokud jste si někdy mysleli, že by bylo užitečné uložit objekty nebo celé snímky z prezentace PowerPoint jako obrázky pro použití v jiném programu, pak máte štěstí! Přesně to můžete udělat v několika jednoduchých krocích.

Ukládání objektů jako obrázků v PowerPointu

Uložení objektu nebo dokonce více objektů z prezentace PowerPoint je velmi užitečné. Věc, která dělá tento trik tak užitečným, je to, že objekty jsou ve výchozím nastavení uloženy jako průhledný soubor PNG, což znamená, že nebudete mít invazivní pozadí, které byste jinak měli, pokud byste pořídili jednoduchý snímek obrazovky.

  Spusťte během prezentace živé hlasování a získejte okamžité výsledky [PowerPoint]

Následující snímek použijeme jako příklad v několika následujících částech. Na tomto snímku máme celkem čtyři objekty.

Obrázek („The Geek“)
Textové pole (název)
Textové pole (titulky)
Tvar (čára)

Uložit jeden objekt jako obrázek

Chcete-li uložit objekt jako obrázek, musíme nejprve vybrat objekt, který chcete uložit. V tomto příkladu vybereme náš název.

Klikněte pravým tlačítkem na objekt a ze zobrazené nabídky vyberte „Uložit jako obrázek“.

Dále přejmenujte soubor, vyberte typ souboru, který chcete použít, a klikněte na „Uložit“.

Váš objekt je nyní uložen jako obrázek! Docela pěkné, že? Možná se teď divíte, proč byste to kdy měli dělat, a je to pochopitelné. Jak jsme již zmínili, skutečnou výhodou je, když chcete uložit více objektů ze snímku jako jeden obrázek.

  Moodies pro iPhone analyzuje náladu a emoce z vašeho hlasu

Uložit více objektů jako jeden obrázek

Vraťme se k našemu příkladu snímku, abychom viděli, jak se to dělá.

Nejprve musíme vybrat objekty, které chceme uložit jako obrázek. Chcete-li na snímku vybrat více objektů, podržte při klepání na každý objekt klávesu Ctrl. V tomto příkladu snímku máme čtyři objekty a vybereme všechny čtyři.

Odtud je proces ukládání objektů jako obrázků stejný jako dříve. Klikněte pravým tlačítkem na libovolný z vybraných objektů, z nabídky vyberte „Uložit jako obrázek“, pojmenujte soubor, vyberte typ souboru a poté klikněte na „Uložit“. Nyní máte jeden obrázek všech vybraných objektů!

Jako příklad se podívejme, jak obrázek vypadá, když je použit ve Wordu.

To funguje dobře, pokud nechcete na obrázku pozadí snímku PowerPoint, ale v případě, že ano, můžete celý snímek jednoduše uložit jako obrázek.

  7 nostalgických halloweenských webových stránek z 90. a 20. století

Uložit celý snímek jako obrázek

V režimu „Normální zobrazení“ vyberte v levém panelu snímek, který chcete uložit jako obrázek. V tomto příkladu vybereme snímek 1.

Nyní vyberte kartu „Soubor“.

Klikněte na „Uložit jako“.

Vyberte umístění, kam chcete soubor uložit, pojmenujte soubor a poté vyberte typ souboru obrázku. V tomto příkladu vybereme formát .png.

Jakmile budete připraveni, pokračujte a klikněte na „Uložit“ a objeví se nové okno. Zde si můžete vybrat, zda chcete uložit všechny snímky nebo pouze ten, který jste vybrali jako obrázek. Vybereme „Jen tento“.

Nyní je vybraný snímek uložen jako obrázek! Zde je příklad, jak by to vypadalo, kdybychom to vložili do Wordu.

Bez ohledu na to, kde chcete obrázek použít, tato metoda udrží váš obrázek čistý a profesionální.