Jak uvolnit úložný prostor na iCloud

Klíčové věci

 • Uvolnění úložného prostoru na iCloudu vám často může zabránit v upgradu na dražší tarif úložiště.
 • Smazáním nechtěných záloh na iCloudu, správou knihovny fotografií a vymazáním velkých souborů na iCloud Drive můžete uvolnit několik gigabajtů úložiště.

Dochází vám úložiště na iCloudu, ale nechcete upgradovat svůj plán? Naučte se co nejlépe využít prostor, který již máte, což zahrnuje odstranění nežádoucích položek a provádění dalších optimalizací úložiště, aby se vaše úložiště na iCloudu rychle nezaplnilo.

Kolik stojí úložiště iCloud?

Naštěstí iCloud není nijak zvlášť drahý. Pokud chcete upgradovat na vyšší úroveň, než trávit čas mazáním dat, abyste uvolnili své stávající úložiště, máte následující možnosti:

 • 0,99 $ měsíčně za 50 GB
 • 2,99 $ měsíčně za 200 GB
 • 9,99 $ měsíčně za 2 TB
 • 29,99 $ měsíčně za 6 TB
 • 59,99 $ měsíčně za 12 TB

Úložiště na iCloudu můžete získat spolu s dalšími službami Apple za zvýhodněnou cenu, když si předplatíte Apple One.

Zkontrolujte, co zabírá vaše úložiště iCloud

Pokud jste si jisti, že byste místo utrácení peněz raději trávili čas, musíte nejprve zkontrolovat, co zabírá vaše úložiště na iCloudu.

Na iPhonu přejděte do Nastavení > [Your Name] > iCloud > Spravovat úložiště účtu.

Na Macu klikněte na logo Apple na liště nabídek a přejděte do Nastavení systému > Apple ID > iCloud. Poté klikněte na Spravovat.

To vám řekne, co využívá místo na vašem účtu iCloud. Pro většinu lidí to budou pravděpodobně fotky, zprávy, zálohy na iCloudu, iCloud Drive a aplikace. Níže vám ukážeme, jak uvolnit místo pro každou z nich a další.

Odstraňte nechtěné zálohy iCloud

Pokud jste v průběhu let vlastnili více zařízení se systémem iOS, je vysoká pravděpodobnost, že každé z těchto zařízení má na vašem účtu iCloud uloženou vlastní zálohu.

Zálohy starých zařízení, která již nepoužíváte, můžete odstranit následujícím způsobem:

 • Na iPhonu přejděte do Nastavení > [Your Name] > iCloud > Správa úložiště účtu > Zálohy.
 • Nyní uvidíte, která zařízení byla zálohována. Vyberte zařízení, které již nepoužíváte, a klepněte na Smazat zálohu. Tím se tato záloha z iCloudu odstraní.
 • Můžete také klepnout na zálohu zařízení, která stále používáte, a zabránit určitým aplikacím v ukládání jejich dat na váš účet iCloud. Vyberte zařízení a zvolte Zobrazit všechny aplikace. Nyní ručně vypněte zálohování pro konkrétní aplikace a klepněte na Vypnout. Tím odstraníte data aplikací pro tyto aplikace z vaší příští zálohy na iCloudu.
 • Pokud používáte Mac, přejděte do nabídky Apple > Nastavení systému > Apple ID > iCloud. Poté klikněte na Spravovat a vyberte Zálohy. Nyní si můžete vybrat, které zálohy chcete odstranit. Pokud ale nechcete zálohy mazat a potřebujete více místa, nezapomeňte, že můžete zmenšit velikost zálohy pro iPhone a odstranit data aplikací z iCloud, abyste uvolnili úložiště.

  Změňte nastavení fotoaparátu svého iPhone

  Zkontrolujte nastavení fotoaparátu na iPhonu, abyste se ujistili, že na iCloudu nevyužíváte více místa, než je nutné. To zahrnuje rozhodnutí, zda můžete místo 4K přepnout na 720p nebo 1080p videa.

 • Na iPhonu (nebo iPadu) přejděte do Nastavení > Fotoaparát > Formáty. Chcete-li ušetřit místo, vyberte možnost Vysoká účinnost. Upozorňujeme, že tím uložíte své fotografie a videa ve formátech HEIF a HEVC, které nejsou tak široce podporovány jako JPG a MP4.
 • Nyní se vraťte do nastavení fotoaparátu a klepněte na Nahrát video. V ideálním případě byste měli vybrat nejnižší snímkovou frekvenci a rozlišení. Tímto způsobem nezískáte nejplynulejší nebo nejkvalitnější videa, ale ušetříte místo na iCloudu.
 • Stejně tak vyberte v nastavení fotoaparátu možnost Record Slo-mo a zvolte nižší nastavení snímkové frekvence.
 • Také vypněte Live Photo tak, že přejdete do Nastavení > Fotoaparát > Zachovat nastavení. Váš iPhone tak přestane nahrávat třísekundové video z každé fotografie, kterou pořídíte.
 • Ořízněte svou knihovnu fotografií

  Nyní, když jste snížili, kolik místa zaberou fotografie v budoucnu, je čas začít vymazávat nechtěné položky z vaší knihovny fotografií.

  Otevřete aplikaci Fotky a klepněte na Alba > Videa. Nyní můžete klepnout na Vybrat v pravém horním rohu a vymazat všechna videa, která nepotřebujete. Podobně můžete navštívit alba pro následující položky: Živé fotografie, Série, Panoramata, Zpomalení, Časosběr, Snímky obrazovky, Záznamy obrazovky a další. Smazáním věcí z nich rychle uvolníte spoustu místa. Nakonec zkontrolujte album Nedávné v aplikaci Fotky, abyste zjistili, zda můžete některé obrázky smazat.

  Zbavte se starých a nechtěných zpráv

  Pokud aplikace Zprávy zabírá na iCloudu hodně místa, můžete rychle uvolnit místo pomocí následujících kroků:

 • Přejděte na svém iPhonu nebo iPadu do Nastavení > Zprávy.
 • Nyní přejděte dolů na Keep Messages a změňte ji z Forever na 30 Days nebo 1 Year. Poté klepněte na Smazat. Zprávy starší než nastavený časový rámec budou nyní automaticky odstraněny.
 • Dále vyčistíme některé chaty, které zabírají hodně místa. Přejděte do Nastavení > [Your Name] > iCloud > Správa úložiště účtu > Zprávy. Nyní klepněte na Nejlepší konverzace.
 • Klepněte na Upravit v pravém horním rohu a vyberte chaty, které chcete smazat. Poté klepnutím na ikonu koše v pravém horním rohu chat smažte.
 • Pokud nejste připraveni smazat celé konverzace, otevřete vlákno, klepněte na jméno kontaktu nahoře a přejděte dolů na Fotky. Klepněte na Zobrazit vše a poté ručně odstraňte obrázky a videa, které nepotřebujete. Podobně můžete navštívit sekci Dokumenty a odstranit velké soubory PDF a další soubory.
 • Vymažte velké soubory z iCloud Drive

  Pokud používáte iCloud Drive na některém ze svých zařízení Apple, zkontrolujte, zda nevyžádané soubory nezabírají mnoho místa. Otevřete na svém iPhonu nebo iPadu aplikaci Soubory a dole klepněte na Procházet. Vyberte iCloud Drive a zkontrolujte každou složku, zda nemůžete něco smazat. Chcete-li totéž provést na Macu, otevřete okno Finder a klikněte na iCloud Drive na postranním panelu.

  Pokud však omylem smažete nesprávný soubor, nemějte obavy. Existuje způsob, jak obnovit smazané soubory na iCloud Drive.

  Smazat starší e-maily

  Pokud používáte aplikaci Mail společnosti Apple a svůj e-mailový účet na iCloudu, pravděpodobně budete mít několik e-mailů, které již nepotřebujete. Tyto e-maily mohou také zabírat váš drahocenný prostor na iCloudu. Postup jejich odstranění:

 • Otevřete aplikaci Mail.
 • Přejděte na stránku Poštovní schránky a vyberte iCloud.
 • V pravém horním rohu vyberte Upravit a poté vyberte e-maily, které chcete smazat.
 • Klepněte na Koš a poté vyberte Koš zprávu.
 • Pamatujte, že se to týká pouze vašeho e-mailu na iCloudu, nikoli jiných e-mailových účtů – jako je Gmail – které jste mohli mít k aplikaci připojeni.

  Doufejme, že se vám již podařilo uvolnit několik gigabajtů úložného prostoru na iCloudu. To by mělo stačit k tomu, aby se na vašem iPhonu, iPadu nebo Macu prozatím zabránilo obávaným vyskakovacím oknům „iCloud Storage is Full“. Pokud však stále potřebujete více místa, zvažte upgrade svého plánu úložiště iCloud.