Jak vypnout Sticky Keys

Pokud jste někdy dostatečně zmáčkli klávesu Shift, narazili jste na nepříjemné vyskakovací okno Sticky Keys, které se vás ptá, zda jej chcete zapnout. Jak jej tedy vypnete a co vám Sticky Keys dělá, když vás obtěžuje uprostřed hry?

Pojďme prozkoumat, jak vypnout Sticky Keys a také proč vůbec existuje.

Jak vypnout Sticky Keys

Proces deaktivace Sticky Keys můžete zahájit jedním ze dvou způsobů. V obou případech se dostanete do okna Snadný přístup, kde najdete možnost deaktivace Sticky Keys.

U první možnosti můžete pětkrát rychle klepnout na klávesu Shift. To způsobí, že se zobrazí upozornění Sticky Keys. V dolní části oznámení klikněte na možnost Zakázat tuto klávesovou zkratku v nastavení klávesnice Usnadnění přístupu.

  Jak hrát Tyranny na Linuxu

Pokud to funguje, nebo pokud chcete vědět, jak se vrátit na tuto obrazovku a znovu zapnout Sticky Keys, otevřete nabídku Start, napište „sticky keys“ a klikněte na Uzamknout modifikátor Sticky Keys, když jej stisknete dvakrát v řádek.

Bez ohledu na to, kterou cestou se vydáte, se ocitnete v sekci Usnadnění přístupu, kde si můžete přizpůsobit klávesnici.

V části Použít rychlé klávesy nastavte přepínač na Vypnuto. Poté zrušte zaškrtnutí políčka Povolit klávesovou zkratku spouštět Sticky Keys.

Nyní, když pětkrát stisknete Shift, okno se nezobrazí.

Co je funkce Sticky Keys a proč existuje?

Je snadné předpokládat, že Sticky Keys je naprogramován pouze tak, aby obtěžoval ty, kteří hodně používají svou klávesu Shift. Je to však důležitý nástroj pro usnadnění přístupu, který pomáhá lidem se sníženou motorikou.

  Jak hrát Roblox na Chromebooku

Pravděpodobně nebudete přemýšlet, když podržíte klávesu a stisknete jinou. Když například napíšete velké písmeno na začátku věty, vaše prsty pravděpodobně při psaní blikají přes Shift a klávesu s písmenem.

Pro někoho je však držení Shift plus písmenko na ruce příliš namáhavé. Těmto lidem pomáhá Sticky Keys.

Když povolíte Sticky Keys, můžete počítači říct, aby předstíral, že držíte klávesu, i když ne. Proto jsou „lepkavé“; po stisknutí se chovají, jako by se přilepily.

Pro klávesu Shift existují různá nastavení, která pro ni můžete použít, když je zapnutá funkce Sticky Keys. V jakém režimu se nachází, poznáte podle pípnutí, které uslyšíte při stisknutí Shift.

  Co je Apple One a kolik stojí předplatné?

Klávesa Shift má tři nastavení; může se chovat, jako by nebyla stisknuta, když je stisknutá a podržená (pro psaní velkých písmen nebo mnoha symbolů na číselné řadě), a když je stisknuta pouze při prvním stisknutí klávesy (pro přidávání velkých písmen na začátek vět) .

Pokud máte zájem, můžete se podívat na příručku pro začátečníky k nástrojům pro usnadnění Windows, kde najdete další informace o tom, jak usnadnit používání počítače. Nebo se můžete podívat, jak nastavit možnosti usnadnění v systému Windows 11, kde najdete podrobné pokyny.

Dolaďte svůj počítač tak, jak chcete

Sticky Keys mohou být nepříjemné, ale hrají důležitou roli při pomoci ostatním při používání jejich počítačů. Pokud je však nepotřebujete, můžete je snadno vypnout a vrátit se k tomu, co jste dělali.