Jak vytvořit výtvarnou grafiku na televizoru (nebo rodinné fotografie)

Frame TV Samsung je krásný a drahý. Když se nepoužívá, zobrazuje umělecká díla. Pokud už ale chytrou televizi máte, můžete něčeho podobného dosáhnout pomocí aplikace nebo Chromecastu. Zde je návod.

Váš televizor samozřejmě spotřebuje více energie, pokud místo vypnutí zobrazuje obrázky. To je také smyslem televizoru Frame TV od Samsungu: Místo zobrazení prázdné černé obrazovky nebo křiklavé domovské obrazovky můžete místo toho zobrazit umění nebo fotografie. Ať už se jedná o Roku, Chromecast nebo Fire TV, můžete přiblížit zážitek z Frame TV.

Výběr vašich obrázků

Tento obraz funguje dobře na televizorech díky širokoúhlému poměru stran.

Než budete pokračovat, zamyslete se nad tím, co chcete na televizoru zobrazovat. Některá z níže uvedených řešení nabízejí vestavěné režimy umělecké galerie, které vám automaticky poskytnou krásné umění, takže se nebudete muset trápit s obrázky.

Pokud používáte své vlastní fotografie, pamatujte, že selfie, fotografie pořízené na výšku a staré filmové snímky, které jste digitalizovali pomocí skeneru, pravděpodobně nebudou vypadat dobře nafouknuté na vašem horizontálním televizoru s úhlopříčkou 40+ palců.

Ale pokud jste si jisti, že máte spoustu horizontálně orientovaných snímků pořízených ve vysokém rozlišení, měli byste si je projít a vybrat si to nejlepší. Pokud používáte Chromecast, načtete své fotky do Fotek Google. U FireTV nahrajete na Amazon Photos. Televizory Roku mohou používat obrázky z vašeho telefonu nebo Fotky Google. A Apple TV využívají pro své spořiče úložiště iCloud. Bez ohledu na platformu doporučujeme vytvořit vyhrazené album s názvem „TV slideshow“, abyste si jej snadno zapamatovali a našli.

Mějte na paměti všechny limity úložiště, se kterými se můžete setkat při načítání obrázků ve vysokém rozlišení Fotky Google, iCloud fotografie, a Fotografie Amazonky. Fotky Google nabízí neomezené úložiště pro fotky, pokud jim dovolíte zmenšit velikost obrázku. Pokud chcete plné rozlišení, máte pouze 16 GB zdarma. Amazon Photos poskytuje předplatitelům Prime neomezený úložný prostor a všem ostatním 5 GB místa. iCloud nabízí pět GB volného místa a za 50 GB místa si účtuje 1 dolar měsíčně.

Pokud hledáte inspiraci, podívejte se na Umělecká instituce v Chicagu, který obsahuje obrázky slavných uměleckých děl ve vysokém rozlišení, nebo můžete použít snímky z NASA. S největší pravděpodobností budou dobře fungovat i rodinné fotografie, které se do záběru vejdou všem.

Jak zobrazit obrázky pomocí Roku

Myslíme si, že Roku je jeden z vašich nejlepší možnosti pro Smart TV. Pokud jej máte, můžete snadno zobrazit alba fotografií Google na svém televizoru a dokonce nastavit efekt spořiče obrazovky, který po určité době aktivity spustí prezentaci alba.

U většiny televizorů Roku máte dvě možnosti: Vyberte si fotografie z telefonu nebo si nainstalujte kanál Photo View.

Pokud chcete v telefonu používat fotografie, otevřete Roku iOS nebo Android a klepněte na možnost Fotky+ ve spodní části obrazovky.

Vyberte možnost spořiče obrazovky a poté album, které jste vytvořili s fotografiemi, které chcete zobrazit. Jakmile vyberete obrázky, které chcete, aby se spořič obrazovky zobrazoval, měli byste je okamžitě začít vidět na obrazovce. Nevýhodou je, že tuto skupinu fotek budete muset aktualizovat ručně pomocí aplikace Roku, kdykoli budete chtít provést změny.

Alternativně můžete k napájení spořiče obrazovky Roku použít Fotky Google. Výhodou je, že z libovolného počítače, tabletu nebo telefonu můžete změnit, jaké fotografie se zobrazují. Jediné, co musíte udělat, je přidat nebo odebrat fotografie z připojeného alba.

Chcete-li zobrazit spořič obrazovky Fotoalba Google, budete si muset nainstalovat Foto Zobrazit kanál. Otevřete jej a podle pokynů se přihlaste pomocí svého účtu Google (prostřednictvím funkce přihlášení pomocí Google).

Jakmile máte nainstalovanou aplikaci Photo View, můžete si vybrat album, ze kterého chcete stahovat obrázky, nastavit Photo View jako spořič obrazovky Roku a dokonce upravit dobu, než se spořič obrazovky spustí, to vše v nastavení Roku. Přejděte do Nastavení > Spořič obrazovky > Změnit spořič obrazovky. Poté vyberte možnost PhotoView. Nastavení > Spořič obrazovky > Změnit dobu čekání vám umožní změnit dobu, po které se spořič obrazovky spustí, zkontrolujte, zda není deaktivován.

Doporučujeme, abyste si ve Fotkách Google vytvořili vyhrazené album a nahráli buď obrázky uměleckých děl, které se vám líbí, nebo některé z NASA úžasné statické záběry vesmíru. V každém případě byste měli vybrat album speciálně pro váš televizor. Fotografie orientované na výšku, selfie a podobně se na velké televizi pravděpodobně nebudou zobrazovat moc pěkně. Na druhou stranu rodinné fotografie mohou dobře fungovat, pokud jsou orientovány vodorovně.

Jak zobrazovat obrázky pomocí FireTV

FireTV od Amazonu bohužel nemá přístup k Fotkám Google. Ale má své vlastní snadno použitelné možnosti. Pokud se vám líbí představa zobrazení fotografií přírody na vaší televizi, Amazon už má vše, co potřebujete. Vše, co musíte udělat, je zapnout možnost spořiče obrazovky a přijmout všechna výchozí nastavení.

Ale pokud chcete větší kontrolu a raději si vytvoříte vlastní album uměleckých děl nebo rodinných fotografií, stačí si stáhnout Amazon Photos iOS nebo Android aplikace. Nebo přihlásit se na webu. Amazon Photos nabízí neomezené úložiště pro uživatele Prime nebo 5 GB prostoru pro všechny ostatní.

Jakmile se přihlásíte, nahrajte fotografie, které preferujete, a vytvořte pro ně složku. Na FireTV přejděte do nastavení spořiče obrazovky a změňte zdroj svého alba. Přizpůsobte si jakákoli další požadovaná nastavení, jako je časování, a jste připraveni vychutnat si umění na svém televizoru.

Jak zobrazovat obrázky pomocí Chromecastu

Chromecast může být nejsnazší možností, pokud chcete zobrazit umění – a lze jej relativně snadno přizpůsobit také pomocí fotografií. Funkce spořiče obrazovky Chromecastu funguje přesně jako okolní obrazovka Google Nest Hub (dříve známá jako Google Home Hub) a používá stejné ovládací prvky.

Chcete-li zobrazit umění, otevřete aplikaci Google Home a najděte své zařízení Chromecast. Klepněte na něj, klepněte na Ambientní režim, klepněte na Galerie umění a máte hotovo.

Pokud byste raději zobrazovali rodinné fotografie nebo snímky, které jste pořídili, budete je chtít načíst do konkrétní galerie ve Fotkách Google. Poté vyberte dané album Fotek Google v nastavení Ambient.

Bez ohledu na použitou metodu bude zobrazení umění nebo fotografií na vašem televizoru vypadat dobře pouze tehdy, pokud váš televizor tento úkol zvládne a obrázky, které zvolíte, vypadají skvěle ve velkých formátech. Pokud máte tyto dva aspekty pokryty, jakákoli metoda, kterou zvolíte, by měla vést ke skvělým výsledkům.

Jak zobrazit fotografie na Apple TV

Pokud máte Apple TV, máte štěstí, protože zařízení nativně podporuje spořiče obrazovky vytvořené z vašich fotografií na iCloudu.

Jakmile budou vaše fotky na iCloudu, budete chtít zapnout integraci iCloudu v možnostech nastavení vaší Apple TV. Když zapnete iCloud, zeptá se, zda chcete zapnout Photo Stream a použít jej jako spořič obrazovky. Můžete zvolit ano, ale pokud jste vytvořili konkrétní album, jak jsme navrhli výše, budete chtít nepoužít Photo Stream jako spořič obrazovky.

Místo toho přejdete na možnosti spořiče obrazovky v dialogovém okně nastavení Apple TV, vyberete Fotky a poté iCloud. Zde budete mít na výběr, jaké album použít.

Pomocí USB nebo Plex

Mnoho platforem chytrých televizorů má porty USB nebo aplikace Plex, pomocí kterých můžete zobrazovat spořiče obrazovky. Své fotografie budete muset nahrát buď na USB disk, nebo na váš Plex server, a poté je přidat jako možnost pro spořič obrazovky.

Pokud je vaším hlavním rozhraním váš server Plex, budete si chtít nastavit osobní album, které nastavíte jako spořič obrazovky. V závislosti na chytré televizi však možná budete muset přejít do nastavení spořiče obrazovky televizoru a najít možnost použít jako zdroj fotografií buď USB nebo Plex.