Jak zabránit lidem v krádeži vašich balíčků

Je váš domov cílem pirátů na verandě? Možná je čas se bránit. Naštěstí můžete své balíčky ochránit pomocí několika jednoduchých kroků, od správných pokynů k doručení až po možnosti doručení domů.

Použijte pokyny k doručení

Pokyny k doručení mohou mít dlouhou cestu. Pokud jsou vaše balíčky odcizeny, protože jsou ponechány na vašem trávníku nebo na příjezdové cestě, pak by váš problém mohlo vyřešit vyjasnění toho, že balíčky je třeba doručit u předních dveří. Můžete dokonce požádat, aby byly balíčky ponechány na jiném místě, například u zadních dveří. Můžete také požadovat, aby byly balíčky při doručení podepsány, takže balíčky nikdy nebudou ponechány venku.

Využít můžete také služeb jako např Den Amazonky naplánovat dodávky na určité dny, jako jsou dny, kdy nemáte v práci. Funkce Amazon Day se samozřejmě vyplatí pouze v případě, že objednáváte přes Amazon. Pokud váš balíček doručuje společnost UPS, FedEx, nebo USPS, můžete naplánovat dodávky prostřednictvím jejich nabídek sledování zásilek. Stačí kliknout na sledovací číslo v potvrzovacím e-mailu o odeslání a vybrat si, který den má být váš balíček doručen.

Nainstalujte bezpečnostní kameru

Bezpečnostní kamery ušly dlouhou cestu. S příchodem cloudového úložiště a vysokorychlostního internetu je snadný přístup k živému vysílání kamery nebo záznamům z telefonu. Navíc oblíbené chytré bezpečnostní kamery jako např Arlo Pro nebo Zazvonit video zvonek jsou překvapivě cenově dostupné, takže nemusíte lámat peníze, abyste měli své balíčky v bezpečí.

Chytré bezpečnostní kamery jsou relativně dostupné a snadno se používají, ale nakonec bezpečnostní kamery fungují nejlépe, když odradí nebo úplně zastaví zloděje balíčků. Video důkaz o zločinu je skvělé, ale nechtěli byste raději mít svou poštu? Pokuste se, aby existence vaší bezpečnostní kamery byla co nejviditelnější. Můžete dokonce použít levné, falešná bezpečnostní kamera zastrašit zloděje.

Doručujte balíčky do práce nebo domů ke kamarádům

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak udržet své balíčky v bezpečí, je nechat si je doručit do zaměstnání. Ujistěte se, že vaše celé jméno a telefonní číslo jsou na přepravním štítku, a zkuste přidat další informace, jako jsou čísla kanceláří nebo oddělení. Mějte také na paměti, že některé podniky nejsou skvělé v rozdávání pošty. Zkuste si nechat doručit malý balíček do zaměstnání, než ohrozíte drahý nákup.

Případně si můžete nechat doručit balíček ke kamarádovi domů. Vyberte si přítele s krátkou příjezdovou cestou nebo historií úspěšných dodávek, nebo se zeptejte a zjistěte, zda někdo z vašich přátel nemá PO box, který bude sdílet.

Vyzvedněte si balíček ze skříňky nebo doručovacího centra

Abyste získali bezpečné vzdálené zásilky, nemusíte platit za PO box. Své balíčky Amazon si můžete nechat doručit přímo na adresu Amazon Locker zdarma při placení za předpokladu, že jste hlavním zákazníkem. Jakmile váš balík dorazí, obdržíte dočasný PIN kód pro rychlý přístup 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Tyto skříňky jsou umístěny po celé zemi a pravděpodobně tam jedna je poblíž vašeho domova.

Amazon Locker můžete samozřejmě používat pouze pro balíčky Amazon. Alternativně se můžete zeptat na USPS, UPS, nebo FedEx držet váš balíček v doručovacím centru po dobu až pěti dnů. Klikněte na sledovací číslo v potvrzovacím e-mailu doručení a vyberte možnost „Podržet můj balíček“ (někdy bude tato možnost skryta v nabídce „Změnit místo doručení“).

Použijte Amazon Key pro doručení domů nebo do auta

Amazon klíč je zvláštní nápad, ale je to snadný způsob, jak zajistit, že žádný z vašich balíčků nezmizí. Na své nejzákladnější úrovni je Amazon Key pouze software, který se spáruje s chytrým zámkem a inteligentní bezpečnostní kamerou. Umožňuje vám rychle zamknout a odemknout dveře pomocí kódu klíče, hlasových příkazů Alexa nebo naplánovaných rutin. Při každém odemknutí dveří vám Amazon Key pošle upozornění a nahraje krátké video.

Pokud jste na to dosud nepřišli, můžete řidičům doručování poskytnout dočasný přístup k vám domů prostřednictvím systému Amazon Key. Vaše balíčky končí u vás doma, i když jste pryč v práci. Jistě, zní to podezřele, ale Amazon Key pořizuje záznam každé zásilky a zaměstnanci Amazonu vlastně nemají důvod šmírovat vás doma, když vědí, že jsou sledováni.

Pro trochu klidu navíc můžete použít Amazon Key výhradně pro váš garáž nebo auto. Tudy ne