Jak zastavit automatické spouštění Skype v systému Windows 10

Aplikace Skype, která je součástí Windows 10, má nyní ikonu v oznamovací oblasti. To je skvělé, ale co když Skype nikdy nepoužíváte a nechcete, aby se spouštěl pokaždé, když se přihlásíte? Zde je návod, jak se toho zbavit.

Jistě, stačí kliknout pravým tlačítkem na ikonu Skype na hlavním panelu a zavřít ji, ale vrátí se hned při příštím spuštění počítače.

Zakažte automatické spuštění Skype pomocí Správce úloh

Naštěstí nejnovější verze Skype nyní opět fungují jako normální aplikace pro Windows. Nemůžete použít vestavěnou možnost Skype k zakázání automatického spouštění bez předchozího přihlášení, ale existuje způsob, jak to obejít: Deaktivujte ji pomocí Správce úloh.

Chcete-li najít tuto možnost, stiskněte Ctrl+Shift+Esc nebo klikněte pravým tlačítkem na hlavní panel a vyberte „Správce úloh“.

Klikněte na kartu „Spuštění“. Pokud nevidíte žádné karty, klikněte nejprve na „Další podrobnosti“.

V seznamu vyhledejte „Skype“, klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte „Zakázat“. Systém Windows již automaticky neotevře Skype, když se přihlásíte.

Skype poběží dál, pokud je již otevřený, když to uděláte, ale můžete kliknout pravým tlačítkem na ikonu Skype v oznamovací oblasti hlavního panelu (neříkejte tomu systémová lišta!) a vybrat „Ukončit Skype“ pro okamžité ukončení.

Jak odebrat Skype z hlavního panelu v systému Windows 10

Aktualizace: Pravděpodobně již máte na svém počítači nainstalovanou novější aplikaci Skype, takže výše uvedené pokyny by měly fungovat. Pokud ne, postupujte podle níže uvedených pokynů pro starší verzi Skype.

Se starší „moderní“ aplikací Skype nemůžete jednoduše kliknout pravým tlačítkem na ikonu Skype na hlavním panelu a zavřít ji jako tradiční desktopovou aplikaci. Skype vám nedává možnost „Ukončit“. Skype vám nedává možnost „Ukončit“.

Moderní aplikace Skype od společnosti Microsoft se ani nezobrazí ve vašem seznamu spouštěcích programů, takže ji nemůžete zakázat správou spouštěcích programů z aplikace Nastavení nebo Správce úloh.

Ikonu však můžete skrýt z okna nastavení Skype. Klikněte pravým tlačítkem na ikonu Skype v oznamovací oblasti a klikněte na „Nastavení“ nebo otevřete okno Skype, klikněte na tlačítko nabídky „…“ a klikněte na „Nastavení“.

Klikněte na kategorii „Obecné“ a vypněte možnost „Zobrazit Skype v oznamovací oblasti Windows (systémová lišta)“. Ikona v oznamovací oblasti Skype zmizí.

Pamatujte, že lidé vám mohou stále posílat zprávy Skype, pokud jste přihlášeni, i když se Skype nezobrazuje v oznamovací oblasti. Chcete-li to zastavit, odhlaste se ze Skype. Klikněte na nabídku „…“ v okně Skype a klikněte na „Odhlásit se“.

Pokud Skype vůbec používat nechcete, můžete jej také odinstalovat. Najděte zástupce Skype v nabídce Start, klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte „Odinstalovat“. Windows 10 umožňuje tímto způsobem odinstalovat i mnoho dalších vestavěných aplikací.

Pokud máte nainstalovaných více aplikací Skype a chcete pouze odebrat vestavěnou verzi Windows 10, vyhledejte zástupce Skype označeného jako „Důvěryhodná aplikace Microsoft Store“ a odeberte jej.

Tradiční desktopová aplikace Skype má k dispozici možnost „Ukončit Skype“, když kliknete pravým tlačítkem na ikonu v oznamovací oblasti. Tato verze Skype funguje jako tradiční klient Skype, na který jste zvyklí.

To je docela matoucí, protože vestavěná verze Store Skype a moderní verze pro stolní počítače jsou téměř totéž, ale verze Skype pro stolní počítače nabízí více funkcí.