Jak zavřít nereagující aplikace Chromebooku

Pokud aplikace na vašem Chromebooku přestane reagovat, můžete buď počkat, zda zareaguje, nebo ji násilně zavřít pomocí Správce úloh systému Chrome OS. Zde je návod, co dělat, pokud potřebujete zabít nereagující aplikaci.

Jak zavřít nereagující aplikace

I když nereagující aplikace nejsou v Chrome OS tak běžné, OS není vůči tomuto problému imunní. A vzhledem k tomu, že v Chrome OS je k dispozici více typů aplikací než v jakémkoli jiném operačním systému – webové aplikace, aplikace pro Android a aplikace pro Linux – to vytváří více příležitostí, aby se něco pokazilo. Pokud se ocitnete v takové situaci, zde je návod, jak ji vyřešit.

Spusťte Chrome, klikněte na tlačítko nabídky a poté na Další nástroje > Správce úloh nebo kdekoli při používání Chromebooku stiskněte Hledat+Esc.

Když se otevře Správce úloh, uvidíte, že jsou uvedeny všechny aktuálně spuštěné aplikace, rozšíření, karty a procesy na vašem Chromebooku. Zde si můžete prohlédnout digitální stopu procesu a ručně zavřít cokoli na Chromebooku pouhým kliknutím na tlačítko.

Vyhledejte nereagující proces, klikněte na něj a poté klikněte na „Ukončit proces“.

To ukončí aplikaci okamžitě bez varování, což donutí proces zastavit.

Po dokončení procesu můžete aplikaci restartovat, doufejme, že bez problémů. Pokud i nadále nereaguje, může být problém s aplikací, zkuste program odinstalovat a poté znovu nainstalovat z příslušného zdroje – Obchod Play pro aplikace pro Android, Internetový obchod Chrome pro webové aplikace atd.

Pokud problémy přetrvávají i poté, ujistěte se, že máte v Chromebooku nainstalovanou nejaktuálnější verzi systému Chrome OS. Někdy může aktualizace na nejnovější verzi opravit určité chyby s jinými aplikacemi. V opačném případě může být čas začít hledat jiný nástroj pro tuto práci.