Jak získat ISO Windows 11

Windows 11 lze nainstalovat dvěma způsoby; můžete jej nainstalovat přes Windows Update, nebo si můžete vytvořit instalační médium. Ani jedna metoda není obtížná. S Windows Update musíte počkat, až bude Windows 11 zaveden do vašeho systému. Pokud váš systém nemá procesor na seznamu povolených, služba Windows Update vám jeho instalaci neumožní. Instalační médium můžete vytvořit pomocí nástroje Media Creation.

vyhrát 11

Získejte Windows 11 ISO

Nástroj Windows 11 Media Creation Tool za vás stáhne a vypálí soubor ISO Windows 11 na USB. Bohužel po vypálení ISO je soubor ISO z vašeho systému odstraněn. Nemůžete to nikam kopírovat ani zálohovat. Pokud chcete získat soubor ISO systému Windows 11, musíte změnit způsob používání nástroje pro vytváření médií. Případně si můžete ISO stáhnout přímo od společnosti Microsoft.

Stáhněte si Windows 11 ISO – nástroj pro vytváření médií

Chcete-li stáhnout soubor ISO systému Windows 11 pomocí nástroje Media Creation, postupujte takto.

Stáhněte si nástroj Windows 11 Media Creation z webu společnosti Microsoft.
Spusťte nástroj pro vytváření médií.
Přijměte uživatelskou licenční smlouvu.
Vyberte edici Windows, kterou chcete stáhnout.
Vyberte jazyk, ve kterém chcete používat Windows 11.
Když se zobrazí možnost stáhnout soubor ISO nebo jej vypálit na USB, vyberte možnost Uložit soubor ISO.
Vyberte, kam chcete soubor ISO uložit.
Klikněte na Další a stahování začne.
Po dokončení stahování najdete soubor Windows 11 ISO, kam jste jej uložili.

Stáhnout Windows 11 ISO – Přímé stažení

Chcete-li stáhnout ISO Windows 11 přímo od společnosti Microsoft;

Navštivte Stránka ke stažení windows 11.
Přejděte dolů do části Stáhnout bitovou kopii disku Windows 11 (ISO).
Z rozevírací nabídky vyberte Windows 11.
Vyberte jazyk.
Klikněte na tlačítko Stáhnout.

Vypálit Windows 11 ISO na USB

Jakmile budete mít soubor ISO, můžete jej zkopírovat nebo zálohovat, kdekoli budete chtít. Když jej však použijete k instalaci systému Windows 11, budete jej muset nejprve vypálit na jednotku USB. Nástroj Media Creation zde nebude k ničemu. Jakmile si ji stáhnete, ISO nevypálí, pokud před zahájením stahování nezvolíte možnost vypálit na USB.

Chcete-li vypálit soubor ISO Windows 11 na USB, musíte použít nástroj třetí strany. Pro Windows 11 doporučujeme použít Rufus. Soubor ISO má velikost 4,5 GB. Ujistěte se, že máte alespoň 8GB USB disk. Jednotka USB by měla být v systému souborů NTFS a v Rufus byste měli vybrat styl oddílu GPT. Proces hoření trvá trochu času, někdy až třicet minut, takže buďte trpěliví.

Závěr

Windows 11 ISO vám umožní nainstalovat operační systém, ale stále budete vyzváni k zadání licenčního klíče. Pokud byl váš systém dodán s nainstalovaným Windows 10 a upgradujete na Windows 11, nový OS načte licenční klíč z vaší základní desky. Měli byste také připojit svou licenci Windows 10 k účtu Microsoft. Umožní vám mnohem snadněji ověřit, že máte originální kopii systému Windows.