Jak zkontrolovat, které aplikace spotřebovávají nejvíce baterie ve Windows 10


Windows 10 je dodáván s funkcí spořiče baterie, která mimo jiné sníží aktivitu aplikací na pozadí, pokud je povolena. Tato funkce je určena pro tablety Surface i notebooky se systémem Windows 10 a umožňuje šetřit baterii. Můžete jej nastavit tak, aby se automaticky zapnul, když nabití baterie klesne na určité procento. Režim spořiče baterie ve výchozím nastavení deaktivuje veškerou aktivitu aplikací na pozadí, ale umožňuje vám přidávat výjimky. Při přidávání výjimek je dobré vědět, kolik baterie aplikace spotřebovává, než jí umožníte běžet na pozadí. Windows 10 je dodáván s vestavěným nástrojem pro kontrolu využití baterie u jednotlivých aplikací. Zde to můžete najít.

  Jak povolit GameDVR ve Windows 10 na nepodporovaném systému

Otevřete aplikaci Nastavení. Přejděte do skupiny nastavení Systém a vyberte kartu Spořič baterie. Zde uvidíte dvě sekce; Přehled, který vám řekne, kolik je baterie nabité a kolik času na ní ještě zbývá, a Spořič baterie, který vám umožní přizpůsobit funkci a nastavit limit nabití pro její aktivaci.

V části Přehled je možnost s názvem ‚Použití baterie‘. Klikněte na něj.

Zde budete moci vidět, kolik baterie spotřeboval displej systému, tj. vaše obrazovka, samotný systém a vaše Wi-Fi. Pod tímto je seznam všech aplikací, které jste použili, a kolik spotřebovávají baterii. Pomocí těchto informací se rozhodněte, které aplikace povolíte spouštět na pozadí.

Dvě další statistiky, které byste měli vzít v úvahu, jsou procenta „Používá se“ a „Pozadí“. Řeknou vám, kolik z celkové spotřeby baterie bylo spotřebováno aplikacemi běžícími na pozadí a kolik z toho bylo spotřebováno aplikacemi, které jste aktivně používali. Pokud je využití pozadí nízké, pak nemá smysl zakazovat spuštění důležité aplikace na pozadí v režimu spořiče baterie.

  Jak upravit GIF bez Photoshopu ve Windows

x