Jak změnit své uživatelské jméno na Twitteru

Na Twitteru slouží vaše uživatelské jméno jak jako vyjádření vaší osobnosti, tak jako digitální adresa, která ostatním umožňuje přesměrovat zprávy vaší cestou do služby. Pokud byste chtěli změnit své uživatelské jméno na Twitteru, můžete to snadno udělat na iPhonu, iPadu, Androidu a na webu. Zde je návod.

Jak změnit své uživatelské jméno pomocí webového prohlížeče

Změna uživatelského jména na Twitteru pomocí webového prohlížeče na PC, Mac, Linux nebo Chrome je jednoduchý proces, ale tato možnost je trochu pohřbená. Nejprve se přihlaste Twitter.com pomocí libovolného webového prohlížeče. V postranním panelu na webu Twitteru kliknutím na tlačítko se třemi tečkami (tři tečky v kruhu) zobrazíte další možnosti.

  Prohlédněte si své zdroje na Instagramu, Facebooku a Twitteru na jednom místě

V nabídce, která se otevře, vyberte „Nastavení a soukromí“.

V Twitteru na webu klikněte

V Nastavení klikněte na „Účet“ a poté na „Uživatelské jméno“.

V Twitteru na webu klikněte

Na stránce „Změnit uživatelské jméno“ klikněte na textovou oblast „Uživatelské jméno“ a zadejte nové uživatelské jméno, které chcete používat. Zatímco píšete, Twitter vám sdělí, zda je uživatelské jméno již obsazeno. Zkoušejte, dokud nenajdete ten, který je jedinečný. Poté klikněte na „Uložit“.

Ve Twitteru na webu zadejte nové uživatelské jméno a klikněte

Vaše nové uživatelské jméno je nyní nastaveno. Změna by měla proběhnout okamžitě, ale pokud ji hned neuvidíte, podívejte se na rady v sekci na konci tohoto článku.

Jak změnit své uživatelské jméno na iPhone, iPad nebo Android

Na chytrých telefonech a tabletech, jako jsou iPhone, iPad a Android, je postup změny uživatelského jména na Twitteru podobný jako na webu Twitter.com. Ukážeme snímky obrazovky aplikace pro iPhone, ale kroky jsou stejné na Androidu a iPadu s malými odchylkami v umístění na obrazovce.

  Zakázat a spravovat označování fotografií na Twitteru

Nejprve na svém zařízení otevřete aplikaci Twitter. Na chytrých telefonech klepněte na obrázek svého avatara v levém horním rohu obrazovky.

Na postranním panelu, který se zobrazí, klepněte na „Nastavení a soukromí“ na telefonech iPhone a Android.

Na iPadu klepněte na tlačítko se třemi tečkami (tři tečky v kruhu) na postranním panelu a vyberte „Nastavení a soukromí“.

V aplikaci Twitter klepněte na

V „Nastavení a soukromí“ přejděte na Účet > Uživatelské jméno.

V nastavení Twitteru klepněte na

Na stránce „Aktualizovat uživatelské jméno“ klepněte na textové pole označené „Nové“. Pokud vás požádá o potvrzení, že chcete změnit své uživatelské jméno, klepněte na „Pokračovat“. Zadejte nové uživatelské jméno pomocí klávesnice na obrazovce a klepněte na „Hotovo“.

V aplikaci Twitter zadejte své nové uživatelské jméno a klepněte na

Poté můžete opustit nastavení a vrátit se k používání Twitteru jako obvykle.

  Jak identifikovat roboty na Twitteru

Pokud nevidíte své uživatelské jméno, okamžitě jej změňte

Po aktualizaci uživatelského jména někdy trvá několik okamžiků, než se změna zcela rozšíří prostřednictvím systému Twitteru, který se skládá z mnoha počítačů spolupracujících v síti. Pokud vaši přátelé na Twitteru změnu neuvidí okamžitě, možná budou muset restartovat své aplikace Twitter nebo vynutit opětovné načtení webu Twitter, aby viděli vaše nové uživatelské jméno. Bavte se tam venku!

x