Je to nejlepší štít proti digitálním hrozbám?

V této digitální éře, kdy se při našich každodenních činnostech stále více spoléháme na technologie a internet, se antivirový software Avira stává prvořadým při zajišťování zabezpečení online a zařízení.

Bez ohledu na to, jak bezpečně prohlížíme internet nebo se vyhýbáme interakci s útržkovitými nebo falešnými webovými stránkami, viry nebo malware mohou stále proklouznout našimi zařízeními prostřednictvím vyvíjejících se sofistikovaných taktik kyberzločinu, což ohrožuje zabezpečení zařízení. Avira může poskytnout základní vrstvu obrany proti těmto digitálním hrozbám.

Statistiky naznačují, že téměř 560 000 nových kusů malwaru jsou detekovány denně a znovu 1 miliarda malwarových programů existovat tam venku.

Vzhledem k tomu, že malware se v tomto digitálním věku stává jednou z největších bezpečnostních hrozeb, instalace antivirového softwaru je více než nezbytná k zajištění maximální bezpečnosti zařízení, zejména pokud se vaše zařízení skládá z důvěrných souborů a citlivých informací. Pomáhá detekovat a předcházet malwaru, umožňuje ochranu webu, monitoruje zranitelnost zařízení a optimalizuje výkon systému.

Kromě znalosti důležitosti antivirového softwaru je také zásadní vybrat si takový, který nabízí komplexní bezpečnostní službu. Jedním z takových robustních antivirových programů je Avira.

V tomto článku se ponoříme hluboko do antivirového softwaru Avira a jeho funkcí, abychom zjistili, co z něj dělá ideální řešení pro boj s nejnovějšími digitálními hrozbami v tomto světě kyberzločinu.

Co je Avira?

Avira je komplexní, spolehlivý, oceňovaný a jeden z nejstarších antivirových programů, který vás chrání před malwarem, spywarem, trojskými koni, krádežemi identity, podvody, ransomwarem a finančními ztrátami.

Avira, vyvinutá německou společností Avira Operations, je známá svou jednoduchostí, intuitivním uživatelským rozhraním a širokou škálou bezpečnostních funkcí za příznivou cenu. S historií vysokých nezávislých testů je Avira považována za jeden z nejbezpečnějších a nejrobustnějších antivirových programů proti malwaru.

Nabízí spoustu nástrojů a funkcí, včetně skeneru malwaru, optimalizace výkonu, správce hesel, virtuální privátní sítě ((VPN) a dalších, kterým se budeme věnovat podrobněji.

Norton LifeLockspolečnost, která také vlastní Norton360, získala Aviru v roce 2020, přičemž si ponechala značku Avira.

Antivirový software Avira je k dispozici pro Android, Windows, macOS a iOS zdarma a prémiové verze.

Podívejme se na funkce Aviry podrobněji, včetně jejích plánů, online soukromí, zabezpečení zařízení, použitelnosti zákaznické podpory a dalších.

Vlastnosti Aviry

#1. Balíčky Avira

Avira svým zákazníkům primárně nabízí tři balíčky podle různé ceny a bezpečnostních prvků. Tyto balíčky jsou Avira Free SecurityAvira Prime a Avira Internet Security.

Všechny balíčky Avira, včetně bezplatného balíčku Avira Free Security, se skládají ze základních bezpečnostních funkcí, jako je malware a antivirová ochrana. Placené balíčky Avira však nabízejí další a vylepšené možnosti zabezpečení v závislosti na vašich konkrétních potřebách zabezpečení.

Zde je podrobnější a přehlednější rozdělení tří balíčků Avira pro lepší pochopení.

FunkceAvira Free SecurityAvira Internet SecurityAvira PrimePočet zařízení11, 3 nebo 55 nebo 25Operační systémWindows, Mac, iOS a AndroidWindows, Mac, iOS a Android Antivirová ochrana v reálném čase✅✅✅Skenování v reálném čase✅✅✅ Ochrana proti ransomwaru❌ ✅Anti-phishing✅✅✅Skenování v reálném čase✅✅✅Ochrana e-mailu❌✅✅Ochrana webu✅✅✅Firewall❌✅✅Inteligentní a rychlá VPN✅✅✅Správce hesel✅✅Ochrana procházení✅✅Platba✅ ✅ Služba zákaznické podpory❌✅✅ (VIP) Ochrana souborů❌✅✅Adblocker✅✅✅Aktualizátor softwaru❌✅✅Mobilní zabezpečení❌❌✅ (pouze pro zařízení Android)

Placené balíčky Avira přicházejí s personalizovanými možnostmi a flexibilitou, což vám umožňuje vybrat si počet zařízení a trvání předplatného, ​​například 1 měsíc, 1 rok nebo 2 roky, v závislosti na vašich potřebách zabezpečení a rozpočtových omezeních.

Kromě toho oba placené plány Avira přicházejí s 60denní zárukou vrácení peněz a zajišťují 100% bezpečnou pokladnu.

Zatímco bezplatný balíček Avira nabízí všechny potřebné funkce zabezpečení a ochrany osobních údajů, jako je firewall, antivirový skener, aktualizátor softwaru, VPN a skartovač souborů, postrádá několik zásadních prémiových funkcí, včetně výkonného anti-ransomwaru a automatického skeneru e-mailových příloh.

  Jak získat svůj Spotify Iceberg

#2. Zabezpečení zařízení

Avira je jeden z nejlepších antivirových programů, který nabízí množství bezpečnostních funkcí, včetně antivirového skeneru. Nabízí mechanismy detekce hrozeb a zabezpečení v reálném čase a upozornění na narušení dat v reálném čase s balíčkem Avira Prime.

Pokud jde o zabezpečení zařízení, hlavní funkce, které Avira nabízí, jsou:

 • Antivirový skener: Výkonný cloudový antivirový skener společnosti Avira neustále kontroluje vaše zařízení na přítomnost malwaru, virů, červů, trojských koní, spywaru a dalších, čímž zajišťuje maximální zabezpečení zařízení. Avira dokáže snadno detekovat zero-day hrozby porovnáním souborů s velkým adresářem malwaru a pomocí heuristiky. Můžete se rozhodnout pro ruční skenování nebo naplánovat automatické skenování v nastavených intervalech. Mezi různé možnosti skenování, které poskytuje, patří rychlé, chytré a úplné skenování. Kromě toho vám Avira umožňuje skenovat váš místní disk, externí zařízení, Moje dokumenty, pevný disk a Rootkit.
 • Aktualizátor softwaru: Tato placená funkce Avira prohledá vaše zařízení nebo systém, zda neobsahuje zastaralé aplikace, navrhne potřebné aktualizace a automaticky upgraduje vaše staré aplikace. Tím, že udržuje vaše programy a aplikace aktuální, pomáhá Avira předcházet bezpečnostním chybám – minimalizuje narušení zabezpečení a rizika infekce.
 • Ochrana v reálném čase: Všechny balíčky Avira nabízejí ochranu před malwarem v reálném čase tím, že skenují a monitorují všechny soubory, které kopírujete, přistupujete k nim, stahujete je nebo se kterými pracujete, a informují vás o jejich bezpečnosti. Pokud Avira detekuje nějaké nebezpečí, nedovolí podezřelému souboru provést na vašem zařízení jakékoli změny – zašle vám o tom upozornění.
 • Firewall: Funkce brány firewall společnosti Avira, která je k dispozici u všech bezplatných a prémiových verzí, blokuje otevřené porty, které umožňují malwaru a hackerům prokouknout a zneužít váš systém.
 • Bezpečné nakupování: Avira Safe Shopping je rozšíření prohlížeče, které Avira nabízí se svým bezplatným balíčkem, který zabraňuje podvodným webům a sledovačům zničit váš zážitek z online nakupování. Bezpečné nakupování, kompatibilní s Google Chrome, Opera a Edge, usnadňuje porovnávání cen a výběr z nejlepších aktuálních nabídek.
 • Bezpečnost prohlížeče Avira: Tento bezplatný doplněk zajišťuje bezpečnost prohlížeče blokováním infikovaných a obtěžujících reklam, zabráněním únosu prohlížeče, zastavením škodlivých a phishingových webů, zabráněním společnostem ve sledování vašich aktivit a zjišťováním nežádoucích aplikací ve vašich stažených souborech.
 • Karanténa: Avira detekuje a odešle podezřelý soubor s hrozbami do karanténní složky, takže je pro soubor obtížné narušit nebo změnit vaše zařízení. Pokud to považujete za podezřelé, musíte tento soubor ručně odstranit ze složky karantény; jinak to tam Avira uloží na dobu neurčitou.

#3. Soukromí online

Avira zajišťuje maximální soukromí tím, že chrání vaše osobní údaje a citlivé informace před třetími stranami, jako jsou reklamní agentury nebo vládní firmy.

Prohlašuje, že dodržuje německou legislativu na ochranu údajů, včetně evropské obecné legislativy o ochraně osobních údajů (GDPR) a německého zákona o telemediích (TMG).

Nejdůležitější online funkce ochrany soukromí Aviry jsou vestavěná Phantom VPN, správce hesel, skartovač souborů a Avira Secure Browser.

 • Phantom VPN: Phantom VPN společnosti Avira je bezplatná, rychlá a snadno použitelná a umožňuje vám připojit se k nejbližšímu místu jediným kliknutím. Bezplatná verze VPN vám však bohužel nedovolí vybrat požadované umístění při připojování k jinému serveru – připojuje vás k nejbližšímu umístění. VPN je navíc u bezplatné verze omezena na pouhých 500 MB/měsíc.
 • Password Manager: Avira nabízí bezplatné rozšíření, správce hesel, který ukládá všechna vaše hesla, takže si je nemusíte pamatovat. Stačí si zapamatovat jedno hlavní heslo a Avira vám pomůže automaticky se přihlásit ke všem vašim účtům a zároveň generovat silná a jedinečná hesla. Verze Pro také kontroluje slabá hesla a upozorní vás, když byl váš účet napaden.
 • File Shredder: Tato vestavěná funkce Avira trvale smaže určité soubory z vašeho zařízení – zajišťuje, že hackeři k nim nebudou mít přístup nebo je nebudou moci obnovit pro škodlivé účely.
 • Avira Secure Browser: Tato funkce zajišťuje bezpečnost prohlížeče, blokuje škodlivé adresy URL a webové stránky, umožňuje vám ovládat vaše online soukromí jedním kliknutím, blokuje reklamy a sledovače, udržuje vaše hesla v bezpečí a další – umožňuje soukromí vyhledávání a procházení.
  Všech 5 počítačových generací vysvětleno (a předpověď 6. generace)

#4. Optimalizační nástroje

I když je zabezpečení důležité, rychlost zařízení je rozhodující pro zajištění rychlejšího a efektivnějšího běhu antivirového skeneru.

Avira nabízí vynikající integrované nástroje pro optimalizaci výkonu, včetně zvýšení rychlosti, čištění počítače, optimalizátoru úložiště, úspory baterie, optimalizátoru spouštění a aktualizace softwaru a ovladačů pro zvýšení výkonu vašeho počítače.

Funkce optimalizace zrychlení systému Avira se skládá z výkonných nástrojů, jako je optimalizátor spouštění, čistič napájení, čistič nevyžádané pošty, aktualizace softwaru a ovladačů a další.

 • Optimalizátor spouštění: Optimalizátor spouštění zobrazuje programy, které zpomalují dobu spouštění počítače, což vám umožňuje odstranit programy nebo zastavit jejich spouštění při spuštění – zrychluje spouštění vašeho počítače.
 • Aktualizátor ovladačů a softwaru: Tato funkce prohledá software a programy vašeho zařízení a upozorní, které jsou zastaralé a vyžadují aktualizace – což vám umožní aktualizovat veškerý software a ovladače pomocí nejnovějších bezpečnostních záplat, které zabraňují zranitelnostem zabezpečení.
 • Čistič nevyžádané pošty: Čistič nevyžádané pošty od společnosti Avira detekuje nevyžádané, nechtěné a nepoužívané soubory a složky – odstraňuje nevyžádané soubory a označí určité soubory, takže si můžete vybrat, zda je chcete zachovat nebo smazat.
 • Správce využití baterie: Tato funkce přepne zařízení do režimu nízké spotřeby, čímž zabrání automatickým aktualizacím a ztlumí osvětlení počítače – šetří spotřebu energie a využití paměti.
 • Vyhledávač duplicit: Tato klíčová funkce zjišťuje a odstraňuje duplicitní soubory ve vašem počítači, čímž zvyšuje úložný prostor vašeho zařízení.

#5. Mobilní aplikace

Kromě zabezpečení počítače můžete také chránit své mobilní zařízení pomocí mobilní aplikace Avira, která je kompatibilní se zařízeními iOS a Android. Nabízí řadu funkcí s intuitivním uživatelským rozhraním.

Různé funkce zahrnuté v mobilní aplikaci Avira jsou:

 • Správce hesel (samostatné stažení)
 • Ochrana kamery a mikrofonu
 • Ochrana Siri (pouze iOS)

Mobilní aplikace Avira je tedy extrémně bohatá na funkce a poskytuje pokročilé skenování malwaru, funkce optimalizace výkonu, monitorování narušení soukromí a nástroje proti krádeži pro vaše mobilní zabezpečení.

#6. Zákaznická podpora

Avira nabízí spolehlivou zákaznickou podporu s vynikající znalostní základnou. Mezi podpůrné služby, které nabízí, patří:

 • Telefonická podpora (pouze u placených předplatných)
 • E-mailová podpora (pouze u placených předplatných)
 • Online znalostní báze (články a návody)

Pro bezplatné uživatele Aviry je tedy znalostní báze jediným zdrojem zákaznické podpory, který poskytuje komplexní odpovědi a řešení několika problémů, se kterými se můžete setkat, jako jsou problémy s nastavením antiviru na vašem zařízení.

Uživatelé Avira Prime navíc získají další privilegium volat na bezplatné číslo za účelem vyřešení konkrétních problémů.

Ceny a plány předplatného

Kromě bezplatného balíčku nabízí Avira tři cenové plány – jmenovitě Avira Anti-virus Pro, Avira Internet Security a Avira Prime.

Zde je rychlý přehled plánů společnosti Avira s podrobnostmi o cenách:

FaktoryAvira Anti-Virus ProAvira Internet SecurityAvira PrimePrice 26,99 $/první rok 34,99 $/první rok 59,99 $/první rok Cena za obnovení Automatické obnovení 44,99 $/rok, pokud není předplatné zrušeno. Automatické obnovení 57,99 $/rok, pokud není předplatné zrušeno. Automatické obnovení 104,99 $/rok, pokud není předplatné zrušeno. Počet zařízení1 PC/1 rok1 PC/1 rok5 Zařízení/1 rok Firewall✅✅✅Avira Anti-Virus Pro✅✅✅Správce hesel❌✅✅Aktualizátor softwaru❌✅✅VPN bez datových limitů❌❌✅Zrychlení a vyladění zařízení -nástroje❌❌✅

Konkurenti Avira

Zde je několik významných konkurentů Avira, které se můžete pokusit ochránit sebe a své zařízení před narůstajícím malwarem a dalšími kybernetickými útoky.

#1. Norton

Norton poskytuje snadno instalovatelné a snadno použitelné řešení antivirové ochrany a kybernetické bezpečnosti, které chrání vaše zařízení před malwarem, viry, ransomwarem a pokusy o hackování.

Jednou z jeho nejpozoruhodnějších funkcí je služba Norton Secure VPN, která každou minutu pomáhá blokovat hackery a tisíce hrozeb a brání jim ve sledování a monitorování vaší online aktivity přes domácí a veřejnou Wi-Fi.

  Jak ztlumit karty v Chrome 64 a vyšším

Norton 360 pro hráče je další vynikající funkcí, která poskytuje více vrstev ochrany pro hraní her na vašich zařízeních, herních účtech a dalších digitálních aktivech – což z něj dělá jedno z nejspolehlivějších bezpečnostních řešení pro online hráče.

Jeho mobilní aplikace nabízí také mobilní zabezpečení pro mobilní zařízení iOS a Android.

#2. Microsoft

Pokud jste uživatelem Windows nebo Microsoft, Zabezpečení Windows společnosti Microsoft chrání vaše zařízení prostřednictvím ochrany proti malwaru, ochrany proti phishingu a zabezpečení aplikací pomocí špičkových bezpečnostních funkcí.

Mezi nástroje ochrany proti malwaru, které poskytuje, patří Microsoft Defender Anti-virus, Microsoft Defender SmartScreen, ochrana Bluetooth, Windows Firewall, VPN a zabezpečené Wi-Fi.

Tyto nástroje zajišťují detekci a odstranění malwaru v reálném čase pomocí výstrah a oznámení o jejich přítomnosti a robustní online soukromí prostřednictvím standardizovaných mechanismů ověřování a šifrování.

Umožňuje také ochranu identity prostřednictvím aplikace Microsoft Authenticator, panelu ochrany osobních údajů, Windows Hello, Find My Device a dalších nástrojů, aby se zabránilo pokusům o phishing.

Navíc se nemusíte starat o bezpečnost dat, bez ohledu na to, kterou aplikaci Microsoftu používáte. Zabezpečuje sadu aplikací Microsoft, včetně Microsoft Edge, Microsoft Family Safety, One Drive, Microsoft 365 Defender App a Smart App Control – které chrání vás a vaše data online i offline.

#3. Kaspersky

Kaspersky je renomovaným poskytovatelem řešení kybernetické bezpečnosti, který poskytuje nejlepší nástroje pro ochranu soukromí ve své třídě, které umožňují úplnou ochranu, optimální výkon a snadné použití pro všechny své uživatele.

Kaspersky je ideální volbou pro blokování neoprávněných pokusů, aktivaci ochrany proti spamu na webu a e-mailu nebo zabezpečení vašich online plateb při nakupování nebo online bankovnictví.

Optimalizuje také výkon vašeho zařízení s využitím minimálních zdrojů při spouštění bezpečnostních služeb na pozadí. Kromě toho můžete na svém zařízení naplánovat antivirové kontroly – povolit jejich spuštění, když počítač nepoužíváte.

#4. AVG

AVG nabízí bezplatný, výkonný a účinný antivirus, který vám pomůže chránit se před malwarem a viry. Je lehký, snadno se používá a lze jej stáhnout jediným kliknutím.

Nedávno do něj byly začleněny funkce ochrany proti ransomwaru a webové kamery, které zajišťují, že nikdo nemůže změnit váš soubor nebo použít vaši vestavěnou kameru bez vašeho svolení.

Jeho mobilní aplikace AVG Anti-virus pro Android chrání váš mobil proti online hrozbám, útokům malwaru, nebezpečným aplikacím a dalším díky robustním funkcím zabezpečení a výkonu.

AVG také nabízí neprolomitelnou, nehacknutelnou a nesledovatelnou zabezpečenou VPN, která chrání vaše online soukromí před hackery, zvědavými sousedy a agenturami třetích stran.

#5. Avast

Avast nabízí bezplatný oceňovaný antivirový software navržený k zachycení vznikajících a nových hrozeb pomocí pokročilých nástrojů pro zabezpečení a ochranu soukromí.

Umožňuje 6 vrstev zabezpečení bez námahy spouštěním inteligentního skenování souborů, softwaru a aplikací – snadno najde zranitelná místa. Umožňuje soukromí online prostřednictvím funkce zabezpečení sítě Wi-Fi, která blokuje vetřelce a hackery přes nezabezpečené veřejné sítě.

Avast SecureLine VPN navíc blokuje vašim poskytovatelům internetových služeb (IP) ve sledování vaší online aktivity, zajišťuje zabezpečenou veřejnou Wi-Fi a zastavuje geografická omezení ze strany poskytovatelů obsahu.

Tento snadno instalovatelný antivirový software poskytuje kompletní ochranu proti ransomwaru, malwaru, zero-day hrozbám, virům, zranitelnostem Wi-Fi a dalším.

Závěr

Vzhledem ke komplexnímu zabezpečení zařízení Avira a online zabezpečení lze s jistotou říci, že jde o jedno z nejlepších, nejspolehlivějších a nejbezpečnějších antivirových řešení na současném trhu.

Kromě bezpečnostních funkcí je Avira tím, co přitahuje uživatele, zejména netechnické uživatele, také použitelnost, snadná instalace a intuitivní povaha. Přestože se jedná o pokročilý antivirový a malwarový skener, je lehký a spotřebovává méně energie CPU.

Kromě ochrany vašeho zařízení také optimalizuje jeho výkon – zajišťuje, že rychlost vašeho počítače nebude ovlivněna.

Pokud tedy hledáte levný a vynikající antivirový software, Avira je nejlepším štítem proti vyvíjejícím se online a digitálním hrozbám.

Dále se podívejte na prémiový antivirus pro zabezpečení vašeho počítače.