Máte problémy s instalací Paint.net? (VYŘEŠENO)

Paint.net je běžná aplikace pro editor obrázků bohatý na funkce, ale zdarma. Pokud se vám líbí aplikace Malování ve Windows 10, ale opravdu si přejete, aby měla o něco více než základní nástroje pro úpravy a malování, Paint.net je aplikace, kterou byste si normálně nainstalovali, abyste ji nahradili.

Paint.net, i když je zdarma, je v aktivním vývoji. Můžete si ji nainstalovat jako desktopovou aplikaci nebo jako aplikaci Microsoft Store, pokud ji však získáte z obchodu Microsoft Store, musíte si ji koupit.

Problémy se stahováním Paint.net

Pokud chcete používat Paint.net zdarma, nemáte jinou možnost, než použít desktopovou verzi aplikace. Tato verze pro stolní počítače se instaluje stejně snadno jako jakákoli jiná aplikace pro stolní počítače. Soubor si stáhnete jako soubor ZIP a budete jej muset rozbalit. Uvnitř extrahované složky najdete soubor EXE. Spusťte jej a nainstaluje se Paint.net.

  Jak nastavit schůzku v Microsoft Teams

Čerstvá instalace Paint.net

Pokud se souboru Paint.net EXE nepodaří nainstalovat aplikaci, vyzkoušejte opravy níže.

1. Spusťte EXE jako správce

Instalace aplikace na Windows 10 obecně vyžaduje administrátorská práva. Pokud se pokoušíte nainstalovat aplikaci pro jednoho uživatele nebo pro celý systém, měli byste stále používat práva správce.

Klepněte pravým tlačítkem myši na soubor Paint.net EXE.
Z kontextové nabídky vyberte Spustit jako správce.
Proveďte ověření pomocí uživatelského jména a hesla správce.
Projděte instalační kroky a Paint.net se nainstaluje.

2. Nainstalujte .NET Framework od společnosti Microsoft

Paint.net vyžaduje ke svému fungování rámec .NET. Pokud nemáte na svém systému nainstalovaný .NET framework, Paint.net ho za vás nainstaluje během vlastního instalačního procesu. Instalace neprobíhá vždy hladce a pokud se Paint.net nenainstaluje, měli byste zkusit nainstalovat .NET framework ručně.

  Jak třídit podle data v aplikaci Microsoft Excel

Stáhněte si .NET framework od společnosti Microsoft.
Spusťte soubor EXE s právy správce.
Nainstalujte .NET framework.
Po instalaci spusťte soubor Paint.net EXE.

3. Použijte nastavení expresní instalace

Pokud na instalační obrazovce vybíráte ‚Custom‘ a měníte místo, kde je nainstalován Paint.net, přepněte místo toho na expresní instalaci. Nainstalujte jej do výchozího adresáře, který Paint.net vybere.

4. Nainstalujte čekající aktualizace

Pokud máte čekající aktualizace systému Windows 10, které je třeba nainstalovat nebo které vyžadují restartování systému, restartujte jej nyní. Nainstalujte všechny čekající aktualizace. Restartujte systém, i když to aktualizace nevyžaduje, a poté zkuste nainstalovat Paint.net.

Závěr

Paint.net se normálně nenainstaluje, když dojde k problému s rámcem .NET nainstalovaným ve vašem systému. Pokud je již nainstalován, měli byste ho také zkusit odebrat a nainstalovat znovu. Ujistěte se, že používáte nejnovější verzi rozhraní .NET a nejnovější verzi Paint.net.

  Jak opravit echo nebo domovskou stránku Google, které se nepřipojují k WiFi