etechblog

Nejlepší 3D tiskárny pod 500 $ v roce 2019

Až donedávna bylo téměř nemožné najít slušnou 3D tiskárnu pod 500 dolarů. Naštěstí je nyní k dispozici několik možností, které jsou ideální pro fandy a malé podniky. Zatímco v minulosti jste mohli najít jeden za méně než 500 $, většina z nich byla pouze trikem, zatímco nyní můžete najít mnohem serióznější sady za mnohem rozumnější cenu.

3D tiskárny jsou ideální pro umělce, kteří chtějí převést své digitální umění do hmotné podoby, nebo dokonce pro ty, kteří chtějí založit vlastní malé podniky. I když to může chvíli trvat, než se stanete mistrem 3D tisku, naštěstí existuje spousta výukových programů, které vám pomohou začít. Nyní vše, co musíte udělat, je najít tu správnou 3D tiskárnu do 500 USD.

Zde jsou některé z nejlepších dostupných 3D tiskáren, které jsou dnes k dispozici.

Už je to nějaký čas, co byly představeny, ale 3D tiskárny stále působí jako něco přímo ze sci-fi. Také se neustále zlepšují. Novější modely způsobují, že jednotky, které na nás zapůsobily před několika lety, vypadají jako něco z doby kamenné.

Pokud vás zajímá 3D tisk, nikdy nebyl lepší čas začít. Nejen, že jsou lepší, než kdy byly, ale ceny také klesají. Stále můžete utratit spoustu peněz za 3D tiskárnu, ale také kvalitní modely poměrně levně.

Jako největší model na tomto seznamu je to nejlepší 3D tiskárna v této cenové kategorii, pokud máte velké plány. Abychom byli konkrétní, ANYCUBIC Chiron tiskne do maximální velikosti 15,75 x 15,75 x 17,72 palce. To vám dává prostor pro seriózní sestavení.

Tento model je na svou cenu také překvapivě plnohodnotný, s vestavěným TFT dotykovým displejem, detekcí vlákna a automatickým obnovením tisku při výpadku napájení. Může také tisknout pomocí široké škály filamentů s podporou PLA, ABS, HIPS, Wood a TPU.

Společnost Monoprice je známá prodejem vysoce kvalitních produktů za nízké ceny a její 3D tiskárny nejsou výjimkou. Monoprice Voxel Adventurer nabízí funkce, které lze nalézt v tiskárnách prodávaných za mnohem vyšší cenu. Dorazí dokonce zkalibrovaný a připravený k tisku z krabice.

  Úvod do DevOps pro začátečníky

Vyhřívaná flexibilní stavební deska usnadňuje odstranění vašeho modelu, jakmile je hotový. Nebudete muset čekat příliš dlouho, protože Voxel se může pochlubit rychlostí tisku až 60 mm za sekundu. Konečně má také trysku pro rychlou výměnu, která vám umožní vyměnit trysky během několika sekund, na rozdíl od více než 20 minut, které by u jiných tiskáren mohly trvat.

Nejlepší pryskyřicová 3D tiskárna pod 500 $: ELEGOO Mars

Jako jediná pryskyřicová 3D tiskárna (také známá jako tiskárny SLA) na tomto seznamu může být ELEGOO Mars překvapením, kterou zde najdete. Tento typ tiskárny je obecně znám tím, že je dražší než tiskárny na bázi vláken (také známé jako FDM), které tvoří zbytek tohoto seznamu. To je další známka toho, že ceny klesají plošně.

Nejen, že tato 3D tiskárna dokáže vytvářet pěkně detailní modely, ale je také o něco jednodušší na použití než mnoho jiných modelů na tomto seznamu. Je třeba upravit méně nastavení, která mají jakýkoli dopad na konečný produkt, což je příjemné pro začátečníky.

Stejně jako jeho dražší bratranec výše na tomto seznamu má ANYCUBIC Mega-S vzhled pro těžký provoz. I když se může zdát, že patří do továrny, je snadno použitelný a mnohem dostupnější, než jeho vzhled napovídá.

Tento model má více než svůj podíl praktických funkcí. Vestavěný snímač vlákna detekuje, když vám dochází vlákno, a pozastaví tisk. Má také patentovanou tiskovou platformu, která zajišťuje, že modely zůstanou při tisku na místě, ale po dokončení je lze snadno odstranit.

Nejlepší alternativní 3D tiskárna do 300 $: FlashForge Finder

3D tiskárny nejsou známé tím, že jsou tiché. Pokud chcete tisknout modely uprostřed noci, aniž byste někoho vzbudili, může to být pro vás. FlashForge Finder tiskne tiše jako 50 dB, což je asi tak hlasité jako tlumená domácí konverzace.

Tento model má také zasouvací montážní desku, která usnadňuje vyjímání modelů. Má také asistovaný vyrovnávací systém, který vás povede k vytvoření dokonale rovného povrchu pro tisk. Je omezena na PLA vlákno, ale pokud teprve začínáte, nebude to problém.

Comgrow Creality Ender 3 obsahuje více funkcí, než je jeho spravedlivý podíl, ale má to malý háček. Tato tiskárna se dodává jako sada a budete ji muset sestavit, než budete moci začít tisknout. To znamená, že pokud si uděláte čas, je to skvělý způsob, jak zajistit, aby byla vaše tiskárna pevně postavena.

Podíváme-li se na funkce, tento model potřebuje pouze pět minut, než plotýnka dosáhne teploty tisku, což znamená, že můžete rychle začít. Má také stejnou funkci automatického obnovení jako některé další modely v tomto seznamu. To znamená, že se nemusíte bát, že by výpadek proudu zničil váš částečně dokončený model.

To není chyba – omylem jsme tu stejnou tiskárnu nenasadili dvakrát. Comgrow Creality Ender 3 Pro je vylepšená verze výše uvedeného modelu. Pro začátečníky je většinou sestavený z krabice, takže čas na nastavení je kratší. Má také některé přidané funkce.

Hlavním vylepšením je stavební povrchová deska, která pomáhá chránit vaši 3D tiskárnu a usnadňuje odstranění modelů, jakmile jsou vychladlé. Díky tomu plus 10minutová doba nastavení se vyplatí oproti standardnímu modelu.

V závislosti na vašich potřebách možná nebudete chtít větší 3D tiskárnu. Pokud tisknete miniaturní figurky například pro deskové hry, nepotřebujete mnoho. Existuje několik skvělých možností pro menší 3D tiskárny, ale Monoprice Select Mini Pro je jednou z nejlepších.

Tento model má mnoho funkcí, které lze nalézt na větších a dražších tiskárnách. Patří mezi ně automatické vyrovnávání lůžka, které vám umožní rychle dosáhnout rovného tiskového povrchu, a také odnímatelná magnetická stavební deska. Tento model je také dodáván kompletně smontovaný, takže se můžete soustředit na tisk.

Alternativní nejlepší mini 3D tiskárna pod 300 $: da Vinci Mini

Pokud dáváte přednost tomu, aby byl váš 3D tisk šetrný k životnímu prostředí a zároveň malý, je da Vinci Mini skvělou volbou. Tento model může tisknout PLA a PETG, ale je dodáván také s vlastním filamentem. Ten je vyroben z kukuřičného škrobu a dalších biologicky odbouratelných materiálů namísto běžně používaného plastu.

Tento model je také extrémně lehký, váží méně než 18 liber. Pokud si myslíte, že budete často potřebovat tiskárnu přesouvat, je to jednoznačný bonus.

Nejlepší cenově dostupná mini 3D tiskárna do 300 $: Monoprice Mini Delta

Přestože je Monoprice Mini Delta nejdostupnějším modelem na tomto seznamu, stále nabízí mnoho stejných funkcí jako jeho větší sourozenci. Tento model je vyroben výhradně z kovu pro pevnou konstrukci a je dodáván plně smontovaný a zkalibrovaný.

Díky své malé velikosti dokáže Mini Delta tisknout velmi rychle. Dosáhnete rychlosti tisku až 150 mm za sekundu, což znamená, že během krátké relace zvládnete několik výtisků.

Chcete se dozvědět více o 3D tisku?

S výše uvedenými modely byste měli být schopni najít něco, co vám pomůže začít bez ohledu na rozpočet. Vlastně dostat tiskárnu do rukou je jen začátek. Víte, co chcete vytisknout? A co typ materiálů, které se mají použít pro určité stavby?

Pokud máte spoustu otázek, nebojte se, můžeme vám pomoci. Pro vše, co potřebujete jako začátečník vědět, nehledejte nic jiného než našeho dokonalého průvodce 3D tiskem.

x