Omezte otevřené karty v prohlížeči Chrome a zabíjejte další pomocí xTab

Google Chrome je obecně považován za nejlepší webový prohlížeč na světě, ale správa karet je často považována za problematickou oblast prohlížeče Chrome, protože čím více karet otevřete, tím menší bude karta v horní části, dokud nedojde k bodu, kdy ji nevidíte. stejně jako první písmeno názvu stránky. Firefox se zabývá tím, že omezuje, jak malá může být velikost karty. Bohužel se musíte proklikat, abyste viděli všechny své karty, a to může být nepohodlné. Jedním ze způsobů, jak se s tím vypořádat, je vědomě spravovat karty lépe, abyste neskončili s nepořádkem, ale pokud jste to zkoušeli a selhali s touto starou cestou sebekontroly, můžete místo toho použít rozšíření, které vám pomůže spravovat procházení . xTab je rozšíření pro Chrome, které vám umožňuje nastavit maximální limit na počet otevřených karet a automaticky je začne zavírat, když dosáhnete tohoto počtu.

Celkový design xTab je velmi jednoduchý a uživatelsky přívětivý. Po instalaci přidá ikonu na Omnibar, kde máte přístup k nastavení rozšíření. Klikněte na něj a z rozbalovací nabídky zadejte maximální počet karet, které chcete ponechat otevřené. Můžete si vybrat číslo, které je násobkem 5 až 50, nebo můžete zadat libovolné číslo. Tato hodnota označuje limit, po kterém xTab začne automaticky ničit staré karty. Toto číslo se může pohybovat od 10 do 20 v závislosti na velikosti vaší obrazovky. Zjistil jsem, že 20 je nejlepší místo na mé 23” Full HD obrazovce, i když se vaše kilometry mohou lišit.

Můžete jej nastavit na 15, takže když se otevře 15 karet, xTab sám začne vypínat nejméně nedávno používané karty. Můžete buď vybrat jeden z dostupných limitů v rozevíracím seznamu, nebo kliknout na Jiné a zadat vlastní. Můžete také vyladit, jak se karty zabíjejí, například naposledy použité, nejméně přístupné nebo nejstarší.

Rozšíření je docela skvělé pro automatické odstraňování karet z Chromu, ale nevadilo by mi mít více možností prostřednictvím budoucí aktualizace, jako je možnost určit, na které straně se mají karty začít vypínat, a/nebo možnost přidat určité karty na bílou listinu, aby byly nikdy neodstraněn. Kromě toho by byla užitečná možnost pouze otevřít další karty, které překročily prahovou hodnotu, kterou jste nastavili, v novém okně, protože naše karty koneckonců stále potřebujeme. Můžete namítnout, že někteří lidé by se mohli méně zajímat o to, kolik karet je otevřeno v okně prohlížeče, protože to nezatěžuje zdroje jejich systému, ale rozumné využití otevřených karet není o tom, kolik jste jich otevřeli, ale o tom, kolik jich můžete skutečně zobrazit. současně na liště karet.

Celkově vzato, pokud jste závislí na kartách, xTab vám může pomoci dostat váš problém pod kontrolu. Můžete si jej zdarma stáhnout z Internetového obchodu Chrome prostřednictvím odkazu níže.

Nainstalujte xTab z Internetového obchodu Chrome

[via Lifehacker]