Oprava Kodi Ares Wizard nefunguje ve Windows 10

Ares Wizard je oblíbený a nejoblíbenější doplněk pro aplikaci Kodi. Nefunguje ve vaší aplikaci Kodi průvodce Ares? Pokud se cítíte zmateni a hledáte odpovědi na vyřešení problémů s vaším oblíbeným průvodcem Kodi Ares, přečtěte si článek až do konce. Jako bonus je v sekci uvedena nejlepší alternativa k Ares Wizard.

Jak opravit Kodi Ares Wizard, který nefunguje ve Windows 10

Možné příčiny problémů v průvodci Kodi Ares jsou uvedeny níže v této části. Pokud tedy máte problém s používáním Průvodce Ares, může to být způsobeno některým z následujících důvodů.

  • Zastaralá aplikace Kodi: Pokud je aplikace Kodi nainstalovaná na vašem počítači zastaralá nebo se jedná o starší verzi, nemusí ve vaší aplikaci Kodi fungovat průvodce Ares.

  • Nestabilní připojení k internetu: Při streamování v aplikaci Kodi je nutné mít aktivní a stabilní připojení k internetu. Pokud internetové připojení kolísá, je možné, že nebudete moci použít Ares Wizard.

  • Omezený přístup k síti: Některé doplňky ve vaší aplikaci Kodi mohou být omezeny vašimi poskytovateli internetových služeb. To mohlo narušit fungování průvodce Ares ve vaší aplikaci Kodi.

  • Corrupt Ares Wizard: Pokud je Ares Wizard, který jste nainstalovali do aplikace Kodi, poškozen, možná nebudete moci úložiště používat. Průvodce se mohl poškodit, pokud je verze úložiště zakázána nebo zastaralá.

  • Poškozená aplikace Kodi: Pokud je aplikace Kodi poškozená, nemusí podporovat streamování doplňků. Aplikace se mohla poškodit během procesu instalace nebo kvůli neoprávněným doplňkům nebo úložištím třetích stran.

Ares Wizard byl jednou stažen kvůli právním problémům. Ale bylo to dočasné. Ares Wizard je nyní zpět se svými úžasnými funkcemi. Funguje dobře na všech zařízeních podporovaných Kodi. Pokud se potýkáte s nějakými problémy s Ares Wizard, postupujte podle níže uvedených metod a opravte je.

Základní kroky pro odstraňování problémů

Zkuste problém vyřešit pomocí základních metod odstraňování problémů v počítači. Pokud se při používání průvodce Ares vyskytnou určité závady, je třeba je vyřešit při implementaci těchto metod.

1. Zkontrolujte stav serveru: Někdy může být server pro doplňky v Průvodci Ares mimo provoz kvůli problémům s údržbou. Pokud je server mimo provoz, možná nebudete moci streamovat na žádném z doplňků. Můžete to zkontrolovat online pomocí libovolného webu, například Is It Down Right Now. Pokud je problém se serverem, možná budete muset nějakou dobu počkat.

2: Použijte VPN (virtuální privátní síť): Jak je uvedeno jako příčina problému, Ares Wizard nemusí fungovat, pokud jej váš ISP zablokuje. Můžete zkusit nainstalovat kteroukoli ze služeb VPN do počítače. Zkontrolujte, zda můžete streamovat v aplikaci Kodi pomocí vaší VPN. To by vám také pomohlo obejít problémy s autorskými právy a nelegální streamování. Přečtěte si našeho průvodce, jak nastavit VPN ve Windows 10.

Metoda 1: Aktualizujte Kodi

Ares Wizard nemusí fungovat ve starší verzi aplikace Kodi. Aktualizace Kodi může také pomoci při řešení jakýchkoli problémů s Ares Wizard. Postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Stiskněte klávesu Windows, napište Kodi a klikněte na Otevřít.

2. Na domovské stránce klikněte na Doplňky.

3. Klikněte na ikonu otevřeného pole nahoře.

4. Umístěte kurzor na levou stranu obrazovky. Zobrazí se nabídka.

5. Klikněte na možnost Zjistit aktualizace.

Metoda 2: Vymazání mezipaměti v Ares Wizard Add On

Soubory mezipaměti vám pomohou získat informace o používání konkrétního kanálu v doplňcích. Mohou však zpomalit vaše streamování. Soubory mezipaměti můžete vymazat pomocí metody popsané zde.

1. Otevřete aplikaci Kodi jako dříve.

2. Klikněte na Doplňky v levém podokně.

3. V seznamu klikněte na možnost Moje doplňky.

4. Vyberte některý z doplňků v úložišti Ares Wizard. Například Exodus

5. V dalším okně vyberte možnost Nástroje.

6. Vyberte možnost EXODUS: Clear cache a klikněte na tlačítko OK v potvrzovacím okně.

Poznámka: Tato metoda obnoví vaše předvolby pro doplněk na výchozí nastavení.

7. Nakonec restartujte aplikaci Kodi v počítači.

Metoda 3: Odstraňte soubor protokolu Kodi

Soubor protokolu Kodi je textový dokument, který uvádí všechny operace, které aplikace Kodi provádí na pozadí. Obsahuje informace o doplňcích a úložištích v aplikaci Kodi. Tento soubor můžete smazat a znovu spustit aplikaci Kodi, abyste opravili problém s nefunkčním průvodcem Kodi Ares.

1. Současným stisknutím kláves Windows + R otevřete dialogové okno Spustit.

2. Zadejte výraz %appdata% a kliknutím na tlačítko OK otevřete složku AppData.

3. Poklepejte na složku Kodi.

4. Odstraňte soubory protokolu Kodi nebo textové dokumenty ve složce.

Metoda 4: Zakažte automatické aktualizace pro doplněk

Automatické aktualizace vám umožňují nainstalovat aktualizace doplňků do vaší aplikace Kodi, aniž byste byli vyzváni. Ačkoli to může být užitečné, pokud je ve vaší aplikaci Kodi mnoho doplňků, možná budete muset toto nastavení vypnout. Postupujte podle níže uvedených kroků.

1. Otevřete na svém zařízení aplikaci Kodi jako dříve.

2. Klikněte na tlačítko Systém označené ikonou ozubeného kola.

3. Klikněte na možnost Systém v části Nastavení v okně.

4. Klikněte na ikonu ozubeného kola v levé dolní části okna, dokud se nezmění na nastavení Expert.

5. Klikněte na záložku Doplňky v levém podokně a klikněte na možnost Aktualizace.

6. V okně Aktualizace vyberte možnost Upozornit, ale neinstalovat aktualizace, chcete-li automatické aktualizace zakázat.

Metoda 5: Přeinstalujte doplněk Ares Wizard

Pokud je váš Ares Wizard poškozen, můžete zvážit přeinstalaci Ares Wizard. Chcete-li to provést, musíte z aplikace Kodi odinstalovat průvodce Ares a poté zkusit znovu nainstalovat průvodce Ares.

1. Spusťte na svém zařízení aplikaci Kodi jako dříve.

2. Klikněte na Add-ons.

3. Poté v dalším okně klikněte na Moje doplňky.

4. V seznamu vyberte možnost Vše.

5. Posuňte se a klikněte na doplňky Ares Wizard.

6. Klepnutím na tlačítko Odinstalovat odinstalujte doplněk Ares Wizard.

7. Nyní znovu nainstalujte Ares Wizard pomocí zde uvedeného odkazu jako soubor zip.

Poznámka: Pokud máte s instalací doplňku jakýkoli problém, přečtěte si naši příručku, jak nainstalovat doplňky třetích stran.

Metoda 6: Přeinstalujte aplikaci Kodi

Pokud je vaše aplikace Kodi zastaralá nebo poškozená, musíte aplikaci Kodi odinstalovat a poté ji znovu nainstalovat do počítače. Postupujte podle kroků jako poslední možnost a znovu nainstalujte aplikaci Kodi, abyste opravili, že průvodce Kodi Ares nefunguje.

1. Současným stisknutím kláves Windows + I otevřete aplikaci Nastavení.

2. V zobrazené nabídce klikněte na možnost Aplikace.

3. Přejděte dolů a klikněte na aplikaci Kodi.

4. Nyní klikněte na možnost Odinstalovat.

5. Poté ve vyskakovacím okně klikněte na Odinstalovat.

6. Ve výzvě Řízení uživatelských účtů klikněte na Ano.

7. Klikněte na Další v okně Kodi Uninstall.

8. V následujícím odinstalačním okně znovu klikněte na Další.

9. Nyní kliknutím na možnost Odinstalovat potvrďte proces odinstalace.

10. Klepnutím na Dokončit proces dokončíte.

11. Napište %appdata% do vyhledávacího pole Windows a otevřete složku Roaming.

12. Klepněte pravým tlačítkem na Kodi a vyberte Odstranit.

13. Znovu zadejte %localappdata% do vyhledávacího pole systému Windows a otevřete složku Local.

14. Klepněte pravým tlačítkem na Kodi a vyberte Odstranit.

15. Nakonec restartujte PC po úplném odstranění Kodi.

16. Nyní přejděte na stránku stahování Kodi a klikněte na tlačítko Installer (64BIT) podle obrázku.

17. Klikněte na stažený instalační soubor ve spodní části okna.

18. Dále klikněte na Ano ve výzvě Řízení uživatelských účtů.

19. Poté v průvodci instalací klikněte na možnost Další.

20. Klepnutím na tlačítko I Agree (Souhlasím) přijměte licenční smlouvu.

21. V následujícím okně klikněte na Další.

22. Procházejte složku Cíl a klikněte na Další.

23. Nyní klikněte na Install pro zahájení procesu instalace.

24. Klepnutím na možnost Dokončit dokončete proces instalace.

Metoda 7: Vyzkoušejte alternativy k Ares Wizard

Pokud se problém s průvodcem Kodi Ares nevyřeší i přes vyzkoušení všech metod, můžete zkusit použít alternativy dostupné pro Průvodce Ares ve vaší aplikaci Kodi. V této části je uvedeno 5 nejlepších alternativ pro Ares Wizard.

1. SuperRepo

SuperRepo je největší dostupné úložiště pro aplikaci Kodi. Má četné doplňky a je podobný Ares Wizard. Obsah tohoto úložiště zahrnuje filmy, televizní pořady a seriály. Obsah na YouTube můžete také sledovat přímo v aplikaci Kodi.

2. Kodinerds.net

Úložiště, které je vhodné pro milovníky hudby, je kodinerds.net. Obsahuje několik hudebních doplňků a umožňuje vám přístup ke skladbám na SoundCloud. Můžete také sledovat sporty z DAZN a videa z DailyMotion.

3. Noobové a pitomci

The Noobs and Nerds je úložiště typu vše v jednom a má obsah pro všechny kategorie. Můžete sledovat různé filmy, televizní pořady, sport, hudbu a mnoho dalšího. Toto úložiště je perfektní alternativou pro Kodi Ares Wizard.

4. Looking Glass Repo

The Looking Glass Repo je doplněk preferovaný lidmi, kteří milují rozmanitosti. Existují doplňky pro dokumentární filmy, videa pro kutily a sbírka videí pro domácí kutily. Některé doplňky streamují staré filmy a mohou být vhodné pro starší věkové skupiny. Další výhodou je, že toto úložiště je oficiální alternativou pro Ares Wizard.

5. Cazwall Repo

Cazwall Repo, běžně nazývaný jednoduše Caz, je nejlepší alternativou pro Ares Wizard. Obsahuje několik doplňků, které mají funkce podobné doplňkům v Ares Wizard.

***

Doufáme, že tento článek byl užitečný a podařilo se vám vyřešit problém s nefunkčním průvodcem Kodi Ares. Můžete také zkusit nainstalovat alternativu k Ares Wizard popsané v článku. Napište nám prosím své návrhy nebo dotazy do komentářů k tomuto článku. Také nám dejte vědět, co se chcete dále naučit.

  Jak odinstalovat aplikaci v systému Windows 10
x